همدان

علم و فناوری گزارش می دهد؛

عراق صدرنشین واردکنندگان محصولات نانویی ایران/ ۸۷ درصد صادرات کالاهای نانویی کشور به پوشش‌ های سخت صنعتی اختصاص دارد

طی سال های اخیر با توجه به پیشرفت های گسترده ای که ایران در زمینه فناوری نانو داشته است باعث شده است که هم اکنون علاوه بر آن که نیاز کشور در این زمینه در داخل تأمین می شود بلکه محصولات با کیفیت نانویی ایرانی به ۴۹ کشور جهان صادر می شود.

توسط محقق ایرانی انجام شد؛

ساخت دستکشی که امکان سخنرانی را برای ناشنویان فراهم می آورد! + فیلم و عکس

به تازگی دو دانشجوی کارشناسی در دانشگاه واشنگتن موفق شده اند تا یک جفت دستکش مبدل زبان اشاره به گفتار یا متن، ایجاد کند که کار را برای سخنرانی و برقرار ارتباط ناشنوایان راحت تر می کند.

علم و فناوری گزارش می دهد؛

نفس بیماران تالاسمی به شمارش افتاد/ توزیع داروی آهن زدایی ایرانی «نانوجید» به بیماران تالاسمی پولی شد

متأسفانه در جدیدترین تصمیم وزارت بهداشت، داروی ایرانی «نانوجید» بیماران تالاسمی که پیش از این به صورت رایگان در اختیار این افراد قرار می گرفت، پولی شده و قیمت هر عدد قرص آن هم ۲ هزار و ۸۰۰ تومان تعیین شده است.

علم و فناوری گزارش می دهد؛

دانش آموزان مدارس دولتی هیچ جایگاهی در معرفی نفرات برتر کنکور ۹۸ ندارند / چرا کسانی که پولدارتراند باید در دانشگاه بهتری تحصیل کند؟

آمارهای کنکور سال ۹۸ نشان می دهد که رتبه‌ های برتر امسال متعلق به کسانی است که هزینه مالی بیشتری برای موفقیت در کنکور انجام داده ‌اند، افرادی که به جای مدارس دولتی در مدارس غیرانتفاعی و یا مدارس خاص درس خوانده‌ اند.

علم و فناوری گزارش می دهد؛

بدافزارها چیست و چگونه سیستم قربانی خود را آلوده می کنند ؟/ با خطرناک ترین بدافزارهای یک ماه اخیر آشنا شوید

مرکز ماهر روز گذشته، ۱۰ بدافزاری که طی یک ماه گذشته بیشترین صدمه را به سیستم های قربانی خود وارد کرده اند را معرفی کرد در این لیست، همچون ماه های اخیر بدافزار Trickbot در صدر این گزارش قرار دارد.

علم و فناوری گزارش می دهد؛

وقتی پای ژن خوب به کنکور پزشکی نیز باز می شود! / از سهمیه آقازادگان هیأت علمی چه می دانید ؟

متأسفانه طی سال های اخیر آقازادگان هیأت علمی دانشگاه ها توانسته اند باتوجه به قدرت و نفوذ خانوادگیشان و همچنین خلاء های قانونی در این زمینه، بدون آن که در این رشته قبول شوند پذیرش رشته پزشکی را از بهترین دانشگاه های کشورکسب کنند.

علم و فناوری بررسی می کند؛

آینده گنگ سهمیه جذب پزشکی در ایران /سرانه پایین پزشکی سلامت جامعه را به خطر می‎اندازد+فیلم و نمودار

بر اساس آمار جهانی، میزان سرانه پزشکی در کشورهای پیشرفته حدود ۴۰ تا ۵۰ پزشک به ازای ۱۰۰۰۰ هزار نفر می باشد این در حالی است که این شاخص در کشور حدود ۱۰ پزشک است و کاهش تربیت نیروی انسانی در حوزه پزشکی باعث ایجاد شرایط نامطلوب در ارائه خدمات پزشکی شده است.

علم و فناوری بررسی می کند؛

واتساپ محبوب ترین پیام رسان ایرانیان/ دلیل مهاجرت کاربران کشور از تلگرام به واتساپ چیست ؟

بر اساس جدیدترین آمار مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران(ایسپا) در سال ۱۳۹۸، واتس آپ توانست با رشد قابل توجهی نسبت به سال گذشته و با پشت سر گذاشتن تلگرام به عنوان محبوب ترین پیام رسان ایرانیان انتخاب شود.

علم و فناوری گزارش می دهد؛

هشدار پلیس فتا به کاربران ایرانی « FaceApp»/ آیا اپلیکیشن روسی از اطلاعات شما جاسوسی می کند ؟

بعد از آن که بسیاری از کارشناسان جهان در مورد جاسوسی بود اپلیکیشن « FaceApp» به کاربران این برنامه اخطار دادند و از آن ها خواستند که هرچه سریعتر این برنامه را از روی تلفن همراه خود پاک کنند ساعاتی پیش پلیس فتای کشورمان نیز به کاربران ایرانی این برنامه هشدار داد.

علم و فناوری گزارش می دهد؛

ارز دیجیتال در کشور بومی سازی می شود/ اثرات استفاده از ارز دیجیتال بر اقتصاد ایران چیست ؟

بنابر اعلام وزیر ارتباطات و رئیس بانک مرکز قرار است فعالیت استخراج ارز دیجیتال در کشور قانونی شود و طی ماه های آینده از اولین ارز دیجیتال کاملا ایرانی در کشور رونمایی شود.