همدان

علم و فناوری گزارش می دهد؛

ماده تشکیل دهنده مدال های المپیک ۲۰۲۰ ژاپن مشخص شد/ مواد بازیافتی بر گردن برترین های ورزشی+ فیلم و عکس

بنابر اعلام کمیته برگزار کننده بازی های المپیک ۲۰۲۰ ، قرار است مدال های برترین ورزشی این دوره از ۸۰ هزار تن تلفن همراه و گجت الکترونیک که از سراسر این کشور جمع آوری و بازیافت کرده اند ساخته شود .

علم و فناوری گزارش می دهد؛

ساخت چراغ مطالعه ای که می تواند به اسکنر هوشمند تبدیل شود !

به تازگی نوعی اسکنر شبیه به چراغ مطالعه ساخته شده است که با کمک هوش مصنوعی می تواند اسناد و اطلاعات شما را در کوتاهترین زمان اسکن نماید؛ این دستگاه یک کتاب حجیم را تنها در ده دقیقه اسکن می کند.

علم و فناوری گزارش می دهد؛

اولین آنزیم صنعتی در کشور تولید شد / روسیه اولین مشتری محصول باکیفیت ایرانی

به تازگی یک شرکت دانش بنیان برای اولین بار موفق به تولید آنزیم صنعتی گردیده است که علاوه بر تأمین نیاز کشور ، موفق به صادرات به کشورهای دیگر هم شده است.

بیانیه اساتید و مخترعین همدانی در واکنش به طرح موسوم به معامله قرن

به دنبال رونمایی از طرح ضد فلسطینی "معامله قرن"، سازمان علمی و پژوهشی سپاه انصارالحسین (ع) همدان، اساتید، مخترعین و اعضای خانه نخبگان این استان با صدور بیانیه ای ضمن محکوم کردن این طرح ، این نقشه عبری – آمریکایی را "مایه ننگ و خیانت به ملت فلسطین" اعلام کردند .

علم و فناوری گزارش می دهد؛

گام بلند ایران برای ارسال فضانوردان ایرانی به فضا/ ساخت ۵ کپسول زیستی فضایی با دانش کامل بومی آغاز شد

محمدجواد آذری جهرمی روز گذشته اعلام کرد :سفارش ساخت ۵ کپسول فضایی حمل انسان به مدار ۱۹۰ کیلومتری را به پژوهشگاه هوافضای وزارت علوم دادیم. این اولین گام برای اعزام فضانورد ایرانی به فضا خواهد بود که قرار است طی ۳ سال ساخته شود.

علم و فناوری گزارش می دهد ؛

بیانیه سازمان علمی و پژوهشی سپاه انصارالحسین (ع) همدان به مناسبت دهه ی فجر

سازمان علمی و پژوهشی سپاه انصارالحسین (ع) همدان، اساتید، مخترعین و اعضای خانه نخبگان این استان با صدور بیانیه ای ضمن تبریک ایام مبارک دهه ی فجر ، بر وحدت آحاد مردم کشور تأکید نمود .

علم و فناوری گزارش می دهد؛

پیش بینی بیماری هانتیگتون توسط هوش مصنوعی امکان پذیر شد

شرکت IBM برای اولین بار موفق گردید با استفاده از مهارت‌های "هوش مصنوعی" روشی را برای پیش‌بینی بیماری "هانتیگتون" ابداع نماید .

علم و فناوری گزارش می دهد؛

ابداع روشی نوین برای کاشت خاطرات در مغز /آیا آلزایمر درمان پذیر می شود ؟

دانشمندان دانشگاه "ساوت‌ وست" ، با دستکاری نورون های مغزی با روش "اپتوژنیک"موفق به ایجاد خاطرات در مغز پرندگان شده اند . محققان معتقدند با کمک این تکنیک می توانند افرادی را که دچار آسیب های مغزی شده اند درمان کنند.

علم و فناوری گزارش می دهد؛

پرسرعت ترین و کندترین اینترنت جهان در سال ۲۰۱۹ به چه کشورهایی تعلق دارد ؟/ سقوط شش رتبه ای ایران در رنکینگ جهانی+جدول

بر اساس آمار وب سایت speedtest در سال ۲۰۱۹ ، اینترنت ایران در بخش پهن باند در جایگاه ۱۳۴ جهانی و اینترنت موبایل نیز با شش پله سقوط نسبت به سال ۲۰۱۸ در جایگاه ۷۰ جدول جهانی قرار گرفته است .

ساخت پارچه ای که هرگز پاره نمی شود !

به تازگی محققان نوعی پارچه ساخته اند که در مقابل نفوذ آب و ضربه مقاوم است و هیچگاه پاره نمی شود .