آرشیوبرگزیده اخبار

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت:

ویروس کرونا وحشی تر شده/ ایمنی و ابتلای گله ای بدرد نمی خورد/ احتمال ابتلای شدیدتر و مرگ و میر بیشتر کودکان در موج دوم کرونا

دکتر بهروزکلیدری معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، گفت: متاسفانه در این دوره جدید بیماران جوانی سنین ۲۰ ۳۰ و ۴۰ و ۵۰ سال را تجربه می کنیم با نگاه کلی که به استان دارم ویروس کرونا، ویروس وحشی تری شده است و با فرضیه هایی که بیرون آمده ایمنی و ابتلای گله ای بدرد نمی خورد و با توجه به نوع بیماران جوان در دوره جدید احتمال ابتلای شدیدتر و مرگ و میر بیشتر کودکان در موج دوم کرونا وجود دارد.

ادامه همکاری استارتاپ ها و شبکه شاد در دوران پساکرونا

در زمینه ارائه آموزش به دانش آموزان نابینا ، ناشنوا و کلیه دانش آموزان از استارتاپ‌های حوزه دیجیتال برای ارائه خدمات در دوران کرونا حمایت می شود.

روش ساده و جدید برای حل معادله درجه دو

نبوغ ریاضی با یک روش ساده و جدید برای حل معادلات درجه دوم آمده است.

معاون علمی و فناوری سپاه حضرت نبی اکرم(ص):

رسانه ملی نخبگان و دستاوردهای علمی را به جامعه معرفی کند

معاون علمی و فناوری سپاه حضرت نبی اکرم(ص) استان کرمانشاه بر لزوم معرفی نخبگان و دستاوردهای آنها از طریق رسانه ملی تاکید کرد.

علم و فناوری گزارش می دهد؛

ساخت دستکشی که می تواند به جای ناشنوایان صحبت کند ! + فیلم و عکس

به تازگی محققین کالیفرنیا نوعی دستکش هوشمند ساخته اند که افراد ناشنوا و افرادی که دچار اختلالات گفتاری هستند می توانند با استفاده از آن، زبان اشاره را به گفتار تبدیل نمایند .

این جاروبرقی هوشمند می تواند خانه شما را به صورت خودکار تمیز کند!

به تازگی جاروبرقی هوشمندی به نام "Neabok" ساخته شده است که می تواند بدون دخالت انسان و به صورت بی سیم خانه شما را تمیز و پاک نماید .

علم و فناوری گزارش می دهد؛

ساخت ربات نمونه گیری که مانع ابتلای پزشکان به بیماری کرونا می شود+فیلم و عکس

محققین کره ای از نوعی ربات رونمایی کرده اند که می تواند از افراد مشکوک به بیماری کرونا آزمایش بگیرد .

رئیس دانشکده طب سنتی ایرانی کرمان:

دو واحد درسی «آشنایی با طب سنتی و مکمل»/ اقدامی زیربنایی در جهت معرفی طب سنتی علمی به دانشجویان گروه پزشکی

محمد ستایش گفت: در حال حاضر علاوه بر تاسیس دانشکده های طب سنتی و آموزش تخصصی این رشته به پزشکان و داروسازان لازم بود که سایر گروه های پزشکی نیز آموزش لازم را در این خصوص داشته باشند، به همین منظور ۲ واحد درسی توسط وزارت بهداشت مصوب شد که برای ۷ رشته شامل پزشکی، دندانپزشکی داروسازی، تغذیه، پرستاری، مامایی و فیزیوتراپی به صورت اجباری و برای سایر رشته ها به صورت اختیاری می باشد.

در گفتگو با پژوهشگر جوان کرمانی مطرح شد

ساخت دستگاه رطوبت سنج خاک(TDR)توسط نخبگان کرمانی

مهندس علی اسدی گفت: تیم تحقیق و توسعه (R&D) در تلاش ۸ ماهه موفق به ساخت دستگاهی شد که علاوه بر توانایی کاهش مصرف آب در بخش کشاورزی، شرایط لازم برای رشد بهینه گیاهان را نیز فراهم می کند

مدیرعامل شرکت خدمات فنی ومهندسی سگال صنعت بمان رفسنجان:

لاستیک ضد پنچری درکرمان تولید شد

جواد بمانی رنجبر گفت: افتخار ما ساخت لاستیک از ضایعات کارخانه های لاستیک است ، این نوع از لاستیک هرگز سوراخ نمی شود و نمی ترکد و بسیار مقاوم است زیرا یکی از ایرادات بزرگ شرکت های لاستیک سازی روکش لاستیک است گرچه ما برای کارخانجات لاستیک سازی سراسر کشور فیلم تولید این نوع لاستیک و نحوه کار آن را ارسال کرده ایم اما هنوز پیامی دریافت نکرده ایم.