آرشیویادداشت

فقر ، ثروت، اختلاف طبقاتی امروز ایران

گسترش و افزایش اختلاف میان طبقه ای در یک جامعه هدف که دوران گذار به اقتصاد صنعتی و توسعه یافته را پیش رو دارد، در صورت عدم مدیریت صحیح می تواند خسارت های جبران ناپذیری را به کل سیستم هدایت گر جامعه وارد نماید.

یادداشت/

تاکید مقام معظم رهبری حسن سلوک مسئولان با جوانان

دوران سخنرانی‌های طولانی مدت و یکسویه تمام شده است و لازم است در هر محفل جوانانه‌ای که حاضر میشوند وقت مبسوطی را برای شنیدن نظرات و پاسخ به سوالات اختصاص بدهند.

یادداشت/

فضای مجازی؛ فرصت ها و تهدیدات

چه بخواهیم و چه نخواهیم، نه تنها همه ما از کاربران فضای مجازی و ابزارهایی با هوش مصنوعی شده ایم بلکه فضای مجازی به موازات زندگی حقیقی، تاثیرات خود را بر محیط، رفتارها، باورها و روابط اجتماعی ما برجای گذاشته و می گذارد و چاره و گریزی جز پذیرش آن نیست.

یادداشت :

رشد علمی با توسعه برندسازی

زعفران آزادشهر ، توت فرنگی رامیان ، میگو گمیشان ، گیاهان دارویی گالیکش و نوغانداری مینودشت برندهای موفقی هستند که باعث رشد استان گلستان شده اند .

عوامل مؤثر در رشد علمی

در زمینهٔ پژوهشی، همواره از افرادی که به‌صورت قابل‌توجه در شرکت‌های صنعتی فعالیت دارند به‌صورت پاره‌وقت در دانشگاه استفاده می‌نمایند و این نه‌تنها عاملی مؤثر در نگه‌داشتن پیوند صنعت و دانشگاه می‌شود

یادداشت/

دانشگاه را پایان‌نامه محور کنیم

بسیاری از استادان راهنما و مشاوران، وقت کافی برای پایان نامه ها نمی گذارند. این یکی از دلایل اصلی روی آوردن دانشجو به استادان یا شبه استادانی است که بیرون دانشگاه می توانند به او کمک کنند.

یادداشت/

پیام‌رسان ایرانی یا خارجی؛ چند پرسش مهم

کسی از خود نمی پرسد چرا در وضعیت تحریم های همه جانبه که حتی دارو و بنزین و اقلام نرم افزاری و صنعتی دارای کاربرد دوگانه را هدف قرار داد، فضای مجازی از تحریم مستثنا شده و حتی یارانه های ده ها میلیارد دلاریی برای آن اختصاص داده می شود تا بدون کمترین هزینه، از آن استفاده کنیم؛ بلکه حتی فیلتر شکن هم برای ما تولید می کنند؟!

یادداشت/

نه وزیر شهرسازی نه مرد تئوری‌پردازی

بررسی عملکرد عباس آخوندی در آستانه سومین استیضاح نشان می‌دهد او بیش از آنکه در حوزه تخصصی وزارتخانه‌اش کارنامه قابل توجهی داشته باشد جلسات تئوری‌پردازی برگزار کرده است.

یادداشت/

«تغییر ایدئولوژی» علم یا «ایدئولوژی‌زدایی» از علم؟

بدیهی است که به اقتضای ذاتِ ژورنالیسم و طبعِ مخاطبانش، لازم است از تفصیل در این باب صَرفِ نظر شود و بیش از طرح مقدمات و بیان مبانی و پرداختن به جوانب متعدده، به پاسخ‌هایی کوتاه از جنس اعلام مواضع اکتفا شود.

یادداشت//

واکاوی چالشهای صنعت کشور

نبود کار گروهی ، عدم مدیریت صحیح ، بهره نگرفتن از نیروهای متخصص و کاردان ، بروز نشدن دانش فنی و ماشین آلات ، رویکرد به صنایع کلیشه ای و نبود نوآوری متاسفانه موجب عقب افتادگی در بخش صنعت ما در جهان گردیده است.