آرشیویادداشت

فضای رسانه ای ما و دشمنان

امروز از رسانه های داخلی انتظار می رود با همه توان مساله" وحدت و اتحاد ملی" و "اقتدار و صلابت ایرانیان" را در برابر دشمنان به رخ آنان بکشانند و هرگونه تفرقه و پراکندگی" را بکلی کنار بگذارند.

نقش آينده‌پژوهي در مديريت بحران‌ها

آينده‌پژوهي، علم و يا به تعبير ديگر هنري است كه به ما كمك مي‌كند با نگاه به افق بلندمدت‌تر شاهد مرزشكني‌هايي باشيم كه در آينده محيط ما را تغيير خواهد داد.

روابط‌عمومی، مهم‌ترین عامل ارتباطی درون و برون‌سازمانی

روابط‌عمومی، مهم‌ترین عامل ارتباطی درون و برون‌سازمانی است که تحرک، توانمندی و کارآمدی یک نهاد یا سازمان را در معرض دید مخاطبان خود قرار می‌‏دهد.

ثبت آخرین رکورد کاهش تولدها در ایران

ایران در سال ۱۳۹۷ رکورد جدیدی در سقوط یکی دیگر از شاخص‎های جمعیتی خود را ثبت کرد؛ تعداد تولدهای کل کشور فقط طی یک سال و از سال ۱۳۹۶ تا ۱۳۹۷ بیش از یکصد و بیست هزار تولد کاهش یافت.

نمایی از مانیفست روشنفکری انقلاب اسلامی

وقتی از ضرورت شکل‌گیری تمدن نوین اسلامی صحبت می‌شود، باید ابتدا درباره وجود جریان پیشرو و قدرتمندی به عنوان جریان روشنفکری انقلاب اطمینان حاصل کنیم که قادر باشد در جایگاه مغز تمدن نوین اسلامی، هدایت این فرآیند عظیم را بر عهده بگیرد.

یادداشت/

آقای روحانی! مگر آموزش و پرورش بنگاه اقتصادی است؟!

آقای روحانی! مگر آموزش و پرورش بنگاه اقتصادی است که شما با لحنی منت بار سرمایه‌گذاری در آن را به ضرر بودجه که صرفاً جنبه اقتصادی و مالی دارد، می دانید؟

یادداشت

بودجه حداقلی و قربانی شدن فرهنگ

پس از تقدیم لایحه بودجه ۹۸ به مجلس و رفتن به کمیسیون های تلفیق و بحث و بررسی نمایندگان مجلس سهم فرهنگ از بودجه ۹۸ عددی کمتر از یک درصد شد.

یادداشت

چهل سال پختگی نتیجه رسالت نخبگان داخلی

در ایام منتهی به چهلمین بهار انقلاب اسلامی قرارگرفته ایم؛ روزهایی که تداعی گر حماسه ای انقلابی و احیاگر نهضتی انقلابی تر بدست ملت ایران بود. ملت ایران که از خفقان وبی عدالتی به ستوه آمده بودند در سال ۵۷ یکصدا و یکدل برای تغییر سرنوشت سیاسی و اجتماعی خود طرحی نو ریختند.

یادداشت

فضای مجازی تیغ دولبه

فضای مجازی این روزها از نان شب برای جامعه واجب تر شده تا جایی که افرادبه هر شکل ممکن به شبکه اینترنت متصل شده وبلافاصله به دنیایی از اطلاعات و اخبار متصل می شوند تا ساعاتی از وقت خودرا در شبکه های اجتماعی سپری نمایند.

یادداشت اختصاصی؛

چرایی ناکامی آمریکا در دور جدید تحریم ها علیه ایران

ترامپ در حالی دور جدید تحریم ها را علیه ملت بزرگ ایران استارت زده است که نظام فکری وسیاسی امریکا یعنی لیبرال دموکراسی بواسطه عملکرد غلط ومنفور در حال فروپاشی است.