آرشیویادداشت

یادداشت/

دیدار راهگشا

در سابقه طولانی جلسات دانشجویی با رهبر انقلاب موارد متعددی از پرسش‌های مهم دانشجویان موجود است که از سوی آیت‌الله خامنه‌ای با پاسخ‌هایی تاریخی همراه بوده است.

یادداشت

درهم آمیختگی تخیل و واقعیت

ورود بیگانگان به زمین و تقابل نژاد بشر با آن ها دست مایه تولیدات سینمایی بسیاری بوده است. اخیرا نیز اقبال فیلم سازان به این موضوع بیش از گذشته شده است.

یادداشت

ضرورت حمايت از کالاي ايراني

چرا رهبر انقلاب مهمترین برنامه سالانه را در یک جمله، حمایت از تولید داخلی و کالای ایرانی بیان کردند؟

یادداشت

جای خالی تعاون علمی

دانشگاه قلب تپنده تولید علم هر کشوری است. اگر دانشگاه، استاد و دانشجو را به سمت تولید علم سوق ندهد و آنها را همیشه به‌عنوان مطالعه‌کننده تولیدات دیگران بار بیاورد، قدرت تفکر و جویندگی علمی را از آنها خواهد گرفت. این خودش بزرگ‌ترین خیانت است که داریم در دانشگاه‌هایمان به خودمان روا می‌داریم.

یادداشت :

علم دنبال مردم یا مردم دنبال علم !

دانشگاهی که متکی بر پول دانشجوست طبعا نمی تواند استانداردهای علمی و پژوهشی نظیر حضور و غیاب ، تدریس همه قسمتهای کتاب ، آزمایشگاه ، پایان نامه ، تحقیقات کلاسی و ... را رعایت کند .

یادداشت/

وام‌ مسکنی که تتها دهک‌های درآمدی بالا می‌توانند بگیرند!/ این وام برای نگرفتن است؟

دولت تدبیر و امید، راهکار خانه‌دار شدن مردم را در اعطای وام‌های طولانی مدت یافت اما در عمل، به گونه‌ای این سیاست را در پیش گرفت که تنها متقاضیان واقعی مسکن را به خاک سیاه نشاند!

یادداشت/

تکنوکرات‌های جهان‌وطن، مانع تولید ملی

جامعه مصرفی و فرهنگ مصرفی انسان مصرفی را می‌آفریند. به این ترتیب در چنین جامعه‌ای انسان ابژه‌ای است که دائم باید مصرف کند و زن و مرد هم ندارد. یک زمانی یکسری مصارف مردانه بود ولی فرایند مدرنیته گونه‌ای جلو رفت که زن و مرد در مصارف مشترک شدند مثلاً یک زمانی سیگار و نوشیدنی مصرف مردانه بود ولی امروز اینگونه نیست.

یادداشت/

در جست‌وجوی عدالت

در ۱۷ سال گذشته هر چند تشکل‌های دانشجویی آرمان عدالت را همواره سرلوحه اقدامات خود قرار داده‌اند، اما این مطالبه با فراز و نشیب‌هایی مواجه بوده است. حالا و پس از این سال‌ها دیگر پیگیری عدالت دیکته نانوشته‌ای برای تشکل‌های دانشجویی نیست.

یادداشت/

جای خالی یک سردار سلیمانی در اقتصاد ایران

مردم ایران به‌واسطه اینکه در طول تاریخ همواره از نعمت داشتن یک اسطوره در حوزه‌های مختلف بهره برده‌اند، همیشه به‌دنبال این هستند که یک اسطوره، یک قهرمان و یک فرد نامی، ناجی آنان در برهه‌های مختلف زمانی باشد.

یادداشت/

آینده لیبرال دموکراسی در جهان!

راه دادن یک انسان زنباره، فاسد، دروغگو، فریبکار و پیمان شکن - که قائل به رعایت کمترین اصول اخلاقی نیست - به کاخ سفید، چه تصویری از لیبرال دموکراسی را در جهان واتاب می دهد؟