آرشیویادداشت

یادداشت/

جریان دانشجویی و کا ر مانده بر زمین

سالهاست از کم فروغ شدن جریان دانشجویی در دانشگاه ها بحث می شود اما دلایل ظهور و بروز این کاستی چیست؟

آیندۀ لیبرال دموکراسی

راه دادن یک انسان زنباره، فاسد، دروغگو، فریبکار و پیمان شکن - که قائل به رعایت کمترین اصول اخلاقی نیست - به کاخ سفید، چه تصویری از لیبرال دموکراسی را در جهان واتاب می دهد؟

یادداشت/

آرمان دیروز، وصف مجرمانه امروز

چندی پیش خبر محکومیت چهار تن از فعالین سابق دانشجویی در شیراز منتشر شد که غلامحسین الهام استاد دانشگاه تهران در نامه ای سرگشاده اعتراض خود را به این برخورد اعلام کرد.

یادداشت :

علم بهتر است یا ثروت

در حالیکه روزانه شاهد سیر صعودی ایجاد کافی شاپ ، فست فود و آشپزخانه و ... هستیم اما بندرت هر چند ماه یک بار خبر راه اندازی یک مرکز علمی ، تحقیقاتی ، دور همی علمی را می شنویم .

یادداشت/

مهندس بازرگان و دانشجویان فضـول

محمد هاشمی از دانشجویان پیرو خط امام(ره) درباره این منش بازرگان می‌گوید:‌ «ما شاگردهای بازرگان بودیم. مرحوم بازرگان از این جهت که امام نمی‌خواست روحانیون در حکومت باشند، بهترین فرد بود؛ مومن، متعهد و دانشمند و مبارز، ولی از این جهت که پتانسیل همه‌جانبه انقلاب را هدایت کند، مورد مناسبی نبود.»

دانشیار شهرسازی دانشگاه تربیت مدرس؛

پرچم ایران؛ نماد شرف و آزادگی

دانشیار شهرسازی، دانشگاه تربیت مدرس طی یادداشتی مطرح کرد: «مزدوری و اجاره‌ای بودن»، هویت زدایی می‌کند؛ به همین خاطر آتش زدن پرچم به خاطر مشتی دلار، توجیه پذیر می‌شود.

یادداشت/

مزایای تعطیلات زمستانی مدارس

تعطیلات زمستانه مدارس که از دیرباز در محافل کارشناسی طرح می‌شود، نه‌تنها مزاحمتی با فرایند جاری آموزش ندارد بلکه به تجدید انرژی و تنفس در خلال دو نیم‌سال تحصیلی می‌انجامد.

یادداشت/

تلفن‌های همگانی از زلزله تا زندگی

بهترین راه پیش بینی آینده ساختن آینده است؛ آری اگر دست روی دست بگذاریم و به موقع بستر لازم را ایجاد نکنیم، در رخداد‌های هولناکی همچون زلزله، غافلگیر خواهیم شد.

یادداشت/

مخاطب روحانی کیست؟!

بعد از سکوت چندین روزه روحانی در روز‌های گرم تجمعات مردمی، او از هر فرصتی برای جهت دادن اذهان عمومی از مطالبات اقتصادی، استفاده می‌کند؛ سوال این است که او در سخنرانی‌های خود به جای پاسخگویی از چه کسی پاسخ می‌خواهد؟

یادداشت

معضل بیکاری و دردسرچند شغله ها

بحران بیکاری درکشور این روزها دیگر فقیر و غنی نمی شناسد، باسواد و بیسواد هم نمی شناسد ، بسراغ همه اقشار جامعه رفته و همچون رگباری برسرشان آوار شده است.