آرشیویادداشت

از خاطرات رئیس یک پژوهشگاه

این نوشته از دفتر خاطرات رئیس یک پژوهشگاه درز کرده است که البته نمی‌دانیم این رئیس کیست و آن پژوهشگاه کجاست. راست و دروغش هم با خودش. برخی از بخش‌های این خاطرات هم خودسانسوری شده‌اند که به کسی یا جایی یا چیزی برنخورد...

ساختار دانشگاه دلیل فروش پایان نامه

ساختار تصمیم‌گیری و انتخاب عقلایی و نهادی دانشگاه‌هاست که یکی از دلایل خرید و فروش «مقاله» را فراهم کرده است که با اتخاذ یک راه‌حل ساده، این روند کاهش می‌یابد؛ کاری ساده که دانشگاه‌هایی نظیر دانشگاه علامه‌طباطبایی(ره) چندین سال است آن را عملی کرده است.

یادداشت

آموزش عالی بیماراست

این هفته هرمزگان میزبان کمیسیون های عمران ، انرژی و آموزش مجلس بود. سفرهایی که امید مردم هرمزگان را به مثمرثمر بودن آن بیشتر و بیشتر می کند.

یادداشت/

سرمایه اجتماعی در دل مردم است

سرمایه اجتماعی را باید در کوچه ها و بازارها و روستاها و دانشگاه و ورزشگاه ها، روز به روز و ذره به ذره از شنبه تا جمعه کسب کرد تا در روز جمعه و هنگام قرائت آن دو خطبه، به کار بیایید و عمل کند.

یادداشت؛

مدیریت و تخصص؛ عامل کاهش تلفات در بحران ها

حوادث طبیعی یکی از مفاهیمی است که تاکنون علم بشر از تخمین دقیق آن ناتوان بوده ولی با داشتن مدیریت دقیق و تخصص می توان خسارات ناشی از آن را کاهش داد.

یادداشت/

عامل رادیکالیسم در دانشگاه

این جریان بر سایر تشکل‌های دانشجویی نیز می‌تازد و با دولتی خواندن آنها یک شم جدید از انحصارطلبی را نشان می‌دهد. چیزی که پیش از این در اوایل انقلاب از سوی جریان‌های چپ حاضر در دانشگاه‌ها قابل مشاهده بود.