آرشیویادداشت

دو روی سکه این روزهای ایران

دبیر ستاد توسعه فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان در یادداشتی مسأله «دو روی سکه این روزهای ایران» را بررسی کرد.

توقیف آبنبات فروشی!

ورود ایالات متحده و انگلستان به بازی پهپاد- نفتکش نه‌تنها در عرصه سیاست خارجی مسیر حرکت ایران را روشن کرده و توانسته موفقیت‌هایی را هم برای تهران به‌دنبال داشته باشد که در عرصه اقتصادی نیز تکلیف ایران را روشن کرده است.

شما انتخاب کنید

داستان این روزهای ایران در خلیج فارس مصداق همان صحبت سید حسن نصرالله است که در سخنرانی اخیرش گفت که مقاومت، فرهنگ زندگی است در مقابل مرگ. شما انتخاب کنید: سازش یا مقاومت؟ مرگ یا زندگی را؟

یادداشت

راههای مقابله با آلودگی نفتی در خاک و آب

از آنجایی که، در استان هرمزگان به ­لحاظ وجود منابع سرشار نفت و گاز و توسعه روز افزون صنایع مختلف از جمله صنایع فولاد و پتروشیمی موجب بروز مشکلات متنوع در اکثر جنبه­های زیست محیطی از قبیل افزایش آلودگی هوا و منابع آب و خاک گردیده ­است.

یادداشت/

چرا نسل جوان دیگر روزنامه نمی خواند؟

مطبوعات مظهر وسایل ارتباط جمعی است تنها بخش رسانه ها هستند که تبلور نوشتار هستند. مطبوعات پیش از سایر رسانه ها ایجاد شده پس حق تقدم دارند. ضمن اینکه سایر رسانه های جمعی وامدار مطبوعاتند .بنا به نظرسنجی هایی که هر ساله توسط سازمان مدیریت و برنامه ریزی و سایر نهادهای رسمی در کشور انجام می شود مشخص شده که دیگر مخاطبان خصوصا نسل جوان علاقه و میلی برای مطالعه روزنامه ها ندارند که بخشی از دلایلی بی میلی مخاطبان به رسانه های رسمی به خصوص روزنامه ها فردی است برخی دلایل آن هم اجتماعی است و بازتاب عملکرد خود رسانه هاست.

پیشنهاد تشکیل سازمان نظارت بر حفظ حریم خصوصی و اطلاعات ملی

هرروز سامانه‌های داخلی و خارجی داده‌های هویتی و رفتاری کاربران را جمع‌آوری می‌کنند و به علت ضعف برنامه‌ها و رعایت نشدن دقیق پروتکل‌های مرتبط با امنیت اطلاعات یا اقدامات عمدی، داده‌های هویتی نشت پیدا می‌کند.

فضای رسانه ای ما و دشمنان

امروز از رسانه های داخلی انتظار می رود با همه توان مساله" وحدت و اتحاد ملی" و "اقتدار و صلابت ایرانیان" را در برابر دشمنان به رخ آنان بکشانند و هرگونه تفرقه و پراکندگی" را بکلی کنار بگذارند.

نقش آينده‌پژوهي در مديريت بحران‌ها

آينده‌پژوهي، علم و يا به تعبير ديگر هنري است كه به ما كمك مي‌كند با نگاه به افق بلندمدت‌تر شاهد مرزشكني‌هايي باشيم كه در آينده محيط ما را تغيير خواهد داد.

روابط‌عمومی، مهم‌ترین عامل ارتباطی درون و برون‌سازمانی

روابط‌عمومی، مهم‌ترین عامل ارتباطی درون و برون‌سازمانی است که تحرک، توانمندی و کارآمدی یک نهاد یا سازمان را در معرض دید مخاطبان خود قرار می‌‏دهد.

ثبت آخرین رکورد کاهش تولدها در ایران

ایران در سال ۱۳۹۷ رکورد جدیدی در سقوط یکی دیگر از شاخص‎های جمعیتی خود را ثبت کرد؛ تعداد تولدهای کل کشور فقط طی یک سال و از سال ۱۳۹۶ تا ۱۳۹۷ بیش از یکصد و بیست هزار تولد کاهش یافت.