آرشیویادداشت

یادداشت :

علم دنبال مردم یا مردم دنبال علم !

دانشگاهی که متکی بر پول دانشجوست طبعا نمی تواند استانداردهای علمی و پژوهشی نظیر حضور و غیاب ، تدریس همه قسمتهای کتاب ، آزمایشگاه ، پایان نامه ، تحقیقات کلاسی و ... را رعایت کند .

یادداشت/

وام‌ مسکنی که تتها دهک‌های درآمدی بالا می‌توانند بگیرند!/ این وام برای نگرفتن است؟

دولت تدبیر و امید، راهکار خانه‌دار شدن مردم را در اعطای وام‌های طولانی مدت یافت اما در عمل، به گونه‌ای این سیاست را در پیش گرفت که تنها متقاضیان واقعی مسکن را به خاک سیاه نشاند!

یادداشت/

تکنوکرات‌های جهان‌وطن، مانع تولید ملی

جامعه مصرفی و فرهنگ مصرفی انسان مصرفی را می‌آفریند. به این ترتیب در چنین جامعه‌ای انسان ابژه‌ای است که دائم باید مصرف کند و زن و مرد هم ندارد. یک زمانی یکسری مصارف مردانه بود ولی فرایند مدرنیته گونه‌ای جلو رفت که زن و مرد در مصارف مشترک شدند مثلاً یک زمانی سیگار و نوشیدنی مصرف مردانه بود ولی امروز اینگونه نیست.

یادداشت/

در جست‌وجوی عدالت

در ۱۷ سال گذشته هر چند تشکل‌های دانشجویی آرمان عدالت را همواره سرلوحه اقدامات خود قرار داده‌اند، اما این مطالبه با فراز و نشیب‌هایی مواجه بوده است. حالا و پس از این سال‌ها دیگر پیگیری عدالت دیکته نانوشته‌ای برای تشکل‌های دانشجویی نیست.

یادداشت/

جای خالی یک سردار سلیمانی در اقتصاد ایران

مردم ایران به‌واسطه اینکه در طول تاریخ همواره از نعمت داشتن یک اسطوره در حوزه‌های مختلف بهره برده‌اند، همیشه به‌دنبال این هستند که یک اسطوره، یک قهرمان و یک فرد نامی، ناجی آنان در برهه‌های مختلف زمانی باشد.

یادداشت/

آینده لیبرال دموکراسی در جهان!

راه دادن یک انسان زنباره، فاسد، دروغگو، فریبکار و پیمان شکن - که قائل به رعایت کمترین اصول اخلاقی نیست - به کاخ سفید، چه تصویری از لیبرال دموکراسی را در جهان واتاب می دهد؟

فقر ، ثروت، اختلاف طبقاتی امروز ایران

گسترش و افزایش اختلاف میان طبقه ای در یک جامعه هدف که دوران گذار به اقتصاد صنعتی و توسعه یافته را پیش رو دارد، در صورت عدم مدیریت صحیح می تواند خسارت های جبران ناپذیری را به کل سیستم هدایت گر جامعه وارد نماید.

یادداشت/

تاکید مقام معظم رهبری حسن سلوک مسئولان با جوانان

دوران سخنرانی‌های طولانی مدت و یکسویه تمام شده است و لازم است در هر محفل جوانانه‌ای که حاضر میشوند وقت مبسوطی را برای شنیدن نظرات و پاسخ به سوالات اختصاص بدهند.

یادداشت/

فضای مجازی؛ فرصت ها و تهدیدات

چه بخواهیم و چه نخواهیم، نه تنها همه ما از کاربران فضای مجازی و ابزارهایی با هوش مصنوعی شده ایم بلکه فضای مجازی به موازات زندگی حقیقی، تاثیرات خود را بر محیط، رفتارها، باورها و روابط اجتماعی ما برجای گذاشته و می گذارد و چاره و گریزی جز پذیرش آن نیست.

یادداشت :

رشد علمی با توسعه برندسازی

زعفران آزادشهر ، توت فرنگی رامیان ، میگو گمیشان ، گیاهان دارویی گالیکش و نوغانداری مینودشت برندهای موفقی هستند که باعث رشد استان گلستان شده اند .