آرشیویادداشت

یادداشت//

انرژی خورشیدی و استفاه آن در زندگی روزمره

خورشید به عنوان منبع انرژی؛ سر آغاز حیات و منشا تمام انرژی های دیگر شناخته شده است. طبق بر آوردهای علمی در حدود ۶۰۰۰ میلیون سال از تولد این گوی آتشین می گذرد و در هر ثانیه ۲/۴ میلیون تن از جرم خورشید به انرژی تبدیل می شود.

یادداشت/

مسکنی به نام تعطیلی شهرهای خوزستان

امیدواریم که نه تنها مسئولان استان خوزستان بلکه مسئولان کشوری از جمله رئیس جمهور و وزرای مربوطه در کابینه دولت دوازدهم فکری اساسی و اورژانسی برای این معضل بکنند تا برای همیشه خوزستانی ها از شر گرد و خاک راحت شوند و این درد درمان شود نه اینکه بخواهد با مسکن هایی مانند تعطیلی درمان اساسی را فراموش کنند.

یادداشت//

جای خالی مهارت در سرفصل های آموزشی

دروس تئوری و نظری تمامی سرفصل های آموزشی را در تمامی مقاطع اشغال کرده اند تا جایی که دیگر وقت وهزینه ای برای کارگاه های آموزشی علمی و عملی در مدارس و دبیرستانها و دانشگاه ها در نظر گرفته نشده است و هر جا که مربیان و اساتید نسبت به این مهم گلایه ای ابراز داشته اند متولیان مربوطه از کمبود بودجه های پژوهشی و علمی ناراضی بوده اند.

یادداشت

شناخت شأن نزول آیات قرآن

علوم قرآنی یکی از دانش های مهم اسلامی است که دانستن آن بر هر پژوهشگر قرآنی و به خصوص بر فقهاء و مفسرین امری ضروری است و در این باب یکی از شاخه های مباحث اصلی آن بحث اسباب نزول و شأن نزول آیات می باشد.

یادداشت

بازآموزی دوران مدرسه در دانشگاه

دانشجو در دو سه ترم بعد باز درگیر کنکور کارشناسی ارشد می شود و مساله آموزشش نیمه تمام می‌ماند و نتیجه این می‌شود که ایران در میان ۱۳۰ کشور در بحث ارتباط آموزش با اشتغال و بازار کار موفق به کسب رتبه ۱۳۰ می‌شود!

یادداشت/

تشکل‌های اسلامی و ستیز فرهنگی

اگر نقطه‌نظر‌هایی که رهبر جمهوری اسلامی ایران در پیام خود به نشست اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان اروپا یادآور شده را دوباره مرور کنیم متوجه خواهیم شد که منظور و مقصود رهبری انقلاب اسلامی ایران چیست و از قشر نخبه چه چیزی را طلب می‌کند.

یادداشت/

کمیسیون تلفیق مجلس و مالیات بر علم

سیدمحمدمیرمحمدی استاد دانشگاه علامه طباطبایی و عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در یادداشتی با عنوان «کمیسیون تلفیق مجلس و مالیات بر علم و جریمه عالمان» به نقد بخشی از مصوبات کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی پرداخت.

یادداشت//

اعتماد ایرانیان به اینترنت ملی

در سال ۶۸با ورود اینترنت به کشور شاهد مخالفت هایی از درون مخابرات با این شبکه بودیم آنها اعتقاد داشتند این هم یک مد روز است وبه زودی به فراموشی سپرده می شود اما رفته رفته این شبکه اطلاعات زندگی ایرانی ها را تغییر داد تا جایی که با گذشته سه دهه از ورود اینترنت به کشور امروز دیگر زندگی بدون آن غیرممکن است.

یادداشت :

گلستان می میرد

حفظ محیط زیست، پاسخ به یکی از نیازهای امروز جامعه برای نگاهداری بیش‌تر از محیط زیست و رعایت حقوق عمومی است و تخریب محیط زیست معلول نابرابریهای اجتماعی و استفاده‏های غلط از طبیعت و یکی از عوامل تضییع حقوق انسانهاست.