پیام مسئول بسیج علمی کشور به مناسبت برگزاری جشنواره جهادگران علم و فناوری سپاه های استانی در هفته مبارک بسیج

رئیس سازمان بسیج علمی پژوهشی و فناوری به مناسبت برگزاری جشنواره جهادگران علم و فناوری سپاه های استانی در هفته مبارک بسیج پیامی صادر کرد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اصفهان، دکتر مهدی رحیمی رئیس سازمان بسیج علمی پژوهشی و فناوری، به مناسبت برگزاری جشنواره جهادگران علم و فناوری سپاه های استانی در هفته مبارک بسیج پیامی بدین شرح صادر کرد.

 

به نام خداوند جان و خرد

خداوند بزرگ را شاکریم که افتخار برگزاری جشنواره استانی جهادگران علم و فناوری در سال مزین به نام «تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها » نصیب  سازمان علمی پژوهشی و فناوری گردید تا در جهت ایفای نقش خود در ترویج گفتمان «ما می توانیم» در مسیر توسعه هرچه بیشتر عرصه «جهاد علمی وفناوری» گام بردارد. 

قرار گرفتن در آستانه ی گام دوم انقلاب اسلامی و با توجه به اسناد بالا دستی کشور از جمله سند راهبردی ده ساله اعتلای بسیج و نقشه راه بسیج علمی، مبنی بر برتری سازی و اقتدارآفرینی با مردم سالار کردن علم و فناوری، موجب شد، جشنواره استانی جهادگران علم و فناوری جهت حمایت از نخبگان، پژوهشگران، مخترعین و تشکل های دانشی و فناورانه به همت معاونت علمی، پژوهشی و فناوری سپاه های استانی و سازمان مرکزی بسیج مستضعفین در موسم هفته مبارک بسیج و در راستای جریان سازی و ترویج گفتمان جهاد علمی شروع به فعالیت نماید. یقینا" این جشنواره در شمار رویدادهایی است که می تواند کارآمدی حداکثری جوانان انقلابی این مرز و بوم را به نمایش گذاشته و به عنوان کلید قفل برخی از مشکلات فعلی کشور تلقی شود.

جشنواره جهادگران علم و فناوری با پذیرش ده ها طرح از مخترعین، مبتکرین و فناوران، بستر حضور، تعامل، همکاری و همفکری میان صاحب نظران، محققان و مخترعان را برای رشد و تعالی فراهم می سازد. علاوه بر این، تقدیر و تجلیل از برگزیدگان آن در مراسمی با شکوه، نشان از منزلتی است که مردمان این سرزمین و سیاستگذاران و برنامه ریزان، برای اهل علم و عمل می شناسند. در جشنواره حاضر گزیده ای از طرحهای برگزیده مخترعان و محققان عزیز، نفرات برتر اقشار دانش ور، مراکز و پایگاه های علمی و فناور برتر، اختراعات برگزیده و غیره جهت شرکت در جشنواره ملی جهادگران علم و فناوری انتخاب خواهد شد، به طوری که پس از اتمام جشنواره برای بهره مندی سرمایه گذاران و صاحبان صنایع، سازمانها و نهادهای متولی به سازمان مرکزی ارسال می شود. 

بر خود لازم می دانم از طرف همکاران شما در سازمان مرکزی از تمامی دست اندرکاران، حامیان و برگزیدگان جشنواره مخصوصا تشکلهای علمی و نوآورانه، دانشگاه ها، سازمان های دولتی و خصوصی، معاونت علمی، پژوهشی و فناوری استان، مسئولین محترم اقشار دانش ور که نقش میزبانی از مخترعین  و مشارکت شایسته در برگزاری جشنواره و نمایشگاه داشته اند صمیمانه تشکر و قدردانی نموده و از خداوند متعال توسعه و پیشرفت همه جانبه کشور را در سایه حرکت جهاد مستمر علمی و فناورانه شما بسیجیان عزیز برای رسیدن به قله های دانش بشری خواستارم. 

در پایان، هفته مبارک شجره طیبه و درخت تناور و برومند بسیج که نشأت گرفته از آرمان های امامین انقلاب است را به  همه بسیجیان مخصوصا نخبگان و سرآمدان علمی و فناوری و مخترعین تبریک و تهنیت عرض نموده و توفیق روز افزون شما عزیزان را برای انجام نوآوری ها، جهش های پی درپی و عبور از مرز های دانش بشری توام با حرکت جهاد علمی آرزومندم.

و من الله التوفیق                 برادر شما مهدی رحیمی                   سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری کشور

زمان انتشار: شنبه ۲۹ آبان ۱۴۰۰ - ۱۴:۱۶:۳۴

شناسه خبر: 100087

مطالب مرتبط :
موذن ۲

مسئول سازمان بسیج علمی و پژوهشی مازندران:

پیشرفت‌های علمی استان مازندران را مدیون پژوهشگران هستیم/طرح‌های پژوهشی در راستای رفع نیازهای استان هدایت شود

مسئول سازمان بسیج علمی و پژوهشی مازندران، گفت: طرح‌های پژوهشی در راستای رفع نیازهای استان هدایت شود و از این طرح‌ها برای سیاست گذاری و اجرا استفاده شود.

بسیج

فرمانده سپاه حضرت قمر بنی هاشم (ع) چهارمحال و بختیاری:

خدمت بی منت بسیجیان در گمنامی نانمدار/ هرجا که باری بر زمین مانده است بسیجیان در صحنه حاضرند

سردار علی محمد اکبری فرمانده سپاه حضرت قمر بنی هاشم (ع) چهارمحال و بختیاری گفت: بسیجی بودن مقدم بر شغل است چراکه خدمت بی منت ان ها در گمنامی نامدار می شود.

جشنواره

برگزاری جشنواره جهادگران علم و فناوری زمینه ای برای شناسایی مخترعان و فناوران برتر استان اردبیل

جشنواره جهادگران علم و فناوری با هدف ارج نهادن به مقام والاي نوآوران و فناوران، ترويج فرهنگ كارآفريني، دانش بنيان و تجاري سازي نتايج تحقيقات به شناسايي مخترعان و فناوران برتر استان مي پردازد.

احمدرضا قاسمی

رئیس سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان فارس عنوان کرد:

تسهیلگری جهاد دانشگاهی در بدنه بسیج

رئیس سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری فارس به ظرفیت‌های جهاد دانشگاهی اشاره کرد و گفت: نقش تسهیل‌گری و شفاف‌سازی که جهاد دانشگاهی دارند، بسیار می‌تواند در بدنه بسیج کارگشا باشد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب