سرهنگ طهماسبی:

عملکرد بسیج علمی و پژوهشی زنجان در سال گذشته درخشان بود

جانشین فرمانده سپاه انصارالمهدی(عج) استان زنجان به اختراعات و طرح‌ های برتر بسیجیان زنجان سال گذشته اشاره کرده و گفت: رتبه اول معاونت علمی و پژوهشی، طرح برتر از بین ۲۰۰ طرح کشوری و برترین مرکز تحقیقاتی سطح کشور ماحصل فعالیت های سال گذشته بوده است

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از زنجان، سرهنگ طهماسبی جانشین فرمانده سپاه انصارالمهدی(عج) استان زنجان با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب اظهار کرد: رهبری می فرمایند ما تا پای جان مسائل علمی را پیگیری خواهیم کرد و طولانی‌ترین جلسات ایشان نیز با اهل علم است که این نشان توجه به علم است.

سرهنگ طهماسبی با بیان اینکه بیانیه‌ های مختلفی از سمت مقام معظم رهبری صادر شده است گفت: آیت الله شب زنده دار می فرمایند تاکید رهبری این است که روی بیانیه گام دوم باید کار شود و این وظیفه ما را به ویژه در حوزه علم سنگین تر می کند.

جانشین سپاه انصارالمهدی(عج) استان زنجان بیانیه گام دوم را سند جامع ده ساله بسیج دانسته و عنوان کرد: بیانیه گام دوم پس از برش استانی به تایید مقام معظم رهبری نیز رسده است و باید در همه حوزه‌ها از آن استفاده کنیم.

 وی ادامه داد: بسیج حوزه فراجناحی است و در هر جایی کمک کار دولت بوده است و در حوزه‌های مختلف محرومیت‌زدایی، فرهنگی، راهیان نور، آسیب های اجتماعی و ... این را نشان داده است.

سرهنگ طهماسبی به برگزاری اردوهای علمی و آموزشی از کارخانجات و فضاهای علمی اشاره کرده و گفت: به همت بسیج محلات، بسیج دانشجویی، بسیج مهندسی این اردوها برگزار شده و کلاس های مختلف کنکور، زبان انگلیسی و عربی در سطح ۲۲ پایگاه علمی در استان دایر و به ۲ هزار نفر خدمات ارائه شده است.

جانشین سپاه انصارالمهدی(عج) استان زنجان برگزاری کارگاه های آموزشی و مهارتی در رشته های مختلف با همکاری جهاد دانشگاهی و پارک علم و فناوری را از دیگر برنامه‌های بسیج قلمداد کرده و عنوان کرد: حمایت های مادی و معنوی در جهت ساخت نمونه اولیه طرح، معرفی با ارگان ها و تجاری سازی طرح ها که سال گذشته 30 نمونه اتفاق افتاده است را انجام داده ایم.

طهماسبی به راه‌اندازی مرکز رشد صائب با حضور ۸ شرکت و واحد فناور در حوزه های الکترونیک، آسانسور و مکانیک اشاره کرده و افزود: مرکز رشد شهدای خدابنده نیز با همکاری دانشگاه آزاد شهرستان خدابنده آغاز به کار کرده و شش شرکت فناور را در خود جای داده است.

وی افزود: همکاری و هم افزایی با مجموعه های آموزشی و پژوهشی را نیز در برنامه‌ها داشتیم و با پارک علم و فناوری استان، بنیاد ملی نخبگان، دانشگاه زنجان و دانشگاه آزاد نیز همکاری و مشارکت های بسیار مناسبی را داشته ایم.

طهماسبی به تشکیل و راه اندازی بیش از صد هسته علمی دانشجویی و توانمند ساز در سطح پایگاه‌های مقاومت بسیج اشاره کرده و گفت: جشنواره جهادگران علم و فناوری را از سال‌های گذشته برگزار کرده ایم و امسال نیز این جشنواره در حال برگزاری است.

 جانشین فرمانده سپاه انصارالمهدی(عج) استان زنجان به حضور اختراعات و طرح‌ های برتر در جشنواره کشوری جهادگران سال گذشته اشاره کرد و افزود: ۲۰ طرح از زنجان در جشنواره کشوری تهران حضور یافت که رتبه اول معاونت علمی و پژوهشی و طرح برتر از بین ۲۰۰ طرح کشوری انتخاب شد.

وی افزود: مرکز تحقیقات بسیج دانشجویی رتبه برتر را در بین سایر مراکز تحقیقاتی در کارنامه بسیج ثبت کرد و تشکیل هسته های مسئله یاب در مورد مسائل اساسی استان را در مسائل شهری و به ویژه در حوزه کشاورزی با احصاء داده ها پایش کرده است.

وی در پایان با بیان اینکه بسیج به امید خدا می تواند بهتر از این در خدمت مردم باشد عنوان کرد: بسیج هرجا حضور پیدا کرده، یعنی روحیه بسیجی به آنجا ورود پیدا کرده است کمک کار نظام بوده است.

انتهای پیام/

زمان انتشار: یکشنبه ۳۰ آبان ۱۴۰۰ - ۲۳:۵۵:۴۹

شناسه خبر: 100141

مطالب مرتبط :
جشنواره

هشتمین جشنواره جهادگران علم و فناوری در استان اردبیل برگزار شد

جشنواره جهادگران علم و فناوری اردبیل با حضور فرمانده سپاه حضرت عباس (ع)، استاندار اردبیل، مقامات استانی، روسای دانشگاه، رئیس پارک علم و فناوری، بنیاد نخبگان استان، اساتید، نخبگان، مخترعان و اقشار بسیجی در سالن ولایت برگزار شد.

جشنواره جهادگران علم و فناوری

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از زنجان:

گزیده ای از تصاویر جشنواره جهادگران استان زنجان

به همت بسیج علمی و پژوهشی استان زنجان جشنواره جهادگران علم و فناوری روز یکشنبه ۳۰ آبان ماه ۱۴۰۰ با حضور مسئولین استانی برگزار شد

جشنواره جهادگران علم و فناوری

حجت الاسلام باقری:

فعالین علمی قوانین حوزه خود را خوب مطالعه کنند

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه هر فعال علمی با مراجعه به قانون باید احساس کند که قانون از وی حمایت کرده است گفت: قوانین موجود در کشور مکفی نیست و ما ناچاریم جهت برقراری عدالت حق افراد را به صورت قانون ترسیم کنیم

تصویری

در قاب دوربین خواهید دید:

روایت تصویری ششمین جشنواره جهادگران علم و فناوری سپاه حضرت نبی اکرم(ص)

گزارش تصویری ششمین جشنواره جهادگران علم و فناوری استان کرمانشاه، گرامیداشت هفته بسیج

جشنواره

برگزاری جشنواره جهادگران علم و فناوری استان اردبیل به روایت تصویر

جشنواره جهادگران علم و فناوری استان اردبیل با حضور استاندار، مقامات استانی، مسئولین علمی استان، نخبگان و مخترعین بسیجی در سالن ولایت برگزار شد.

جشنواره جهادگران علم و فناوری

تجلیل از نخبگان بسیجی:

هفتمین جشنواره جهادگران علم و فناوری در زنجان

تجلیل از برگزیدگان علم و فناوری بسیج در ایستگاه هفتم خود ۳۰ آبان ماه ۱۴۰۰ با حضور استاندار جوان و نخبه زنجان در سالن جهاد دانشگاهی برگزار می شود

ی

بازدید نوجوانان بسیجی ایلام از یادمانهای دفاع مقدس به روایت تصویر

نوجوانان بسیجی پایگاه علمی محرم ایلام در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت از یادمانهای دفاع مقدس بازدید کردند

​مشکلات محله توسط هسته های علمی بسیج احصاء شوند / نقش خانواده های مذهبی در عرصه علم کم رنگ است

جانشین بسیج جامعه زنان کشور در گفتگو با علم و فناوری

​مشکلات محله توسط هسته های علمی بسیج احصاء شوند / نقش خانواده های مذهبی در عرصه علم کم رنگ است

​ستاری جانشین جامعه زنان کشوربا بیان اینکه علم همراه با معنویت موجب عزت و قدرتمندی جامعه است، گفت: هسته های علمی بسیج، برای احصاء مشکلات محله و ارائه راهکار های مطلوب و ارتقاء جایگاه علم براساس منویات رهبرمعظم انقلاب ورود پیدا کنند.

دکتر رضاخانی

در جشنواره ملی جهادگران علم و فناوری:

۴ طرح زنجانی ها طرح برتر/بسیج علمی و پژوهشی زنجان برتر کشور

دکتر علی رضاخانی رئیس سازمان بسیج علمی، فناوری و پژوهشی استان زنجان با اشاره به اینکه از ۱۵۰ طرح کشوری ۹ طرح برای استان زنجان بود گفت: طرح سیستم ضد انعقاد خون، لایت برد، دستگاه ضد عفونی کننده اتوماتیک و مرکز پژوهشی شهید شهریاری در بخش های مختلف رتبه های برتر شدند

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب