حجت الاسلام باقری:

فعالین علمی قوانین حوزه خود را خوب مطالعه کنند

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه هر فعال علمی با مراجعه به قانون باید احساس کند که قانون از وی حمایت کرده است گفت: قوانین موجود در کشور مکفی نیست و ما ناچاریم جهت برقراری عدالت حق افراد را به صورت قانون ترسیم کنیم

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از زنجان، حجت الاسلام باقری نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ورود ایران به معاهده پاریس اظهار کرد: ایران پس از معاهده پاریس معاهده لیسبون را نیز پذیرفت و در سال ۱۳۸۳ قانون حمایت از نشانه های جغرافیایی را به تصویب رساند.

حجت الاسلام باقری قانون مجلس در سال ۱۳۸۷ مبنی بر ثبت اختراعات و طرح های صنعتی و تجاری را عنوان کرده و گفت: سال ۱۳۹۲ معاهده همکاری های بین المللی ثبت اختراع در مجلس تصویب و این روز ها نیز مجلس شورای اسلامی قانون حمایت از مالکیت صنعتی را در صحن در دست بررسی دارد.

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی به ماده اول قانون در دست بررسی مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و افزود: در تعریف اختراع هم فرآورده و هم فرآیند مورد تاکید است زیرا گاهی تلاش دوستان علمی یک فرآیند و گاهی یک فرآورده است.

 وی ادامه داد: جلساتی مانند جشنواره جهادگران علم و فناوری تشویق و ترویجی برای این نوع طرح‌ها و کارهای علمی است که باید ادامه دار باشد.

حجت الاسلام باقری با بیان اینکه قانون نباید سلیقه ای باشد و حمایت ها باید پایدار شود بیان کرد: باید قانونی وضع شود که حق تلقی شود زیرا باید در جامعه اثبات شود که چنین اقداماتی حق است.

باقری به جوابگو نبودن روش های سنتی در عصر حاضر اشاره کرده و گفت: عزیزانی که می خواهند در هر کشوری فعالیت علمی انجام دهند باید به قوانین آن کشور مسلط باشند.

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی با گلایه از برخی پشت میز نشین ها که صرفا از حمایت نکردن ها سخن می گویند ادامه داد: برای رعایت عدالت در کشور ما ناچاریم تمامی حقوق فعالین علمی را به صورت قانون ترسیم کنیم که همه بدانند چنین حمایتی وجود دارد.

وی ادامه داد: افرادی که به قانون مراجعه کردند باید احساس کنند که قانون از آن حمایت کرده است قانون های بسیار خوبی داریم اما مکفی نیست که دوستان فعال علمی باید مطالعه و از آن ها مطلع شوند.

باقری با اشاره به اینکه رهبری کلید سعادت دنیا و آخرت را فعالیت علمی شمرده است عنوان کرد: هسته های مسئله یابی بسیار مهم است زیرا بسیج محرم ترین و امن ترین نقطه نظام است و هر مسئله ای که نظام می‌خواهد بررسی کند بسیج بهترین گزینه آن است چون هم مردمی است و هم دلسوز است.

حجت الاسلام باقری به ۳۵۰ هزار میلیارد تومان کسری بودجه کشور اشاره کرده و گفت: ۵۰۰ هزار میلیارد تومان بدهی داریم یعنی ما به اندازه کل بودجه کشور کسری داریم که باید هم بدهی‌ها را بدهیم و هم درآمد و هزینه های کشور باهم هم خوانی داشته باشند.

وی ادامه داد: چه کسی برای حل این کسری بودجه راهکار دارد؟ که طبیعت شرکت‌های دانش بنیان بهترین جواب برای این سوال است.

حجت الاسلام باقری با بیان اینکه نخبگان علمی روش علمی را برای ارتقاء سطح نظام اسلامی انتخاب کرده اند گفت: روزی شهید شهریاری داشتیم که با انجام کار علمی مسئله نظام اسلامی را حل می کرد و امروز هم جوانان این جلسه همان فضا را دنبال می کنند.

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه کسی که مسائل  استان را به طور کامل مسئله یابی نکرده است گفت: چون از مسائل اطلاع نداریم به طبع آن راهکارها و راه حل های آن نیز در اختیار ما وجود ندارد.

انتهای خبر/

زمان انتشار: دوشنبه ۱ آذر ۱۴۰۰ - ۰۱:۰۰:۳۴

شناسه خبر: 100143

مطالب مرتبط :
جشنواره جهادگران علم و فناوری

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از زنجان:

گزیده ای از تصاویر جشنواره جهادگران استان زنجان

به همت بسیج علمی و پژوهشی استان زنجان جشنواره جهادگران علم و فناوری روز یکشنبه ۳۰ آبان ماه ۱۴۰۰ با حضور مسئولین استانی برگزار شد

علمی

مسئول بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان کرمان عنوان کرد؛

به دنبال تحقق ایده های دانش آموزان با تیم سازی و هسته های فناور هستیم

جشنواره جهادگران علم و فناوری

سرهنگ طهماسبی:

عملکرد بسیج علمی و پژوهشی زنجان در سال گذشته درخشان بود

جانشین فرمانده سپاه انصارالمهدی(عج) استان زنجان به اختراعات و طرح‌ های برتر بسیجیان زنجان سال گذشته اشاره کرده و گفت: رتبه اول معاونت علمی و پژوهشی، طرح برتر از بین ۲۰۰ طرح کشوری و برترین مرکز تحقیقاتی سطح کشور ماحصل فعالیت های سال گذشته بوده است

دکتر رضاخانی

در جشنواره ملی جهادگران علم و فناوری:

۴ طرح زنجانی ها طرح برتر/بسیج علمی و پژوهشی زنجان برتر کشور

دکتر علی رضاخانی رئیس سازمان بسیج علمی، فناوری و پژوهشی استان زنجان با اشاره به اینکه از ۱۵۰ طرح کشوری ۹ طرح برای استان زنجان بود گفت: طرح سیستم ضد انعقاد خون، لایت برد، دستگاه ضد عفونی کننده اتوماتیک و مرکز پژوهشی شهید شهریاری در بخش های مختلف رتبه های برتر شدند

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب