نماینده ولی فقیه در مازندران:

معاونت نخبگان بسیجی در استانداری ایجاد شود/ فعالیت‌های نخبگانی پیوست اجرایی داشته باشد

نماینده ولی فقیه در استان مازندران، گفت: معاونت نخبگان بسیجی در استانداری مازندران ایجاد شود یا اینکه استاندار مشاوره نخبه برای خودش معرفی کند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از مازندران، آیت الله محمدباقر لائینی در جمع نخبگان بسیجی استان مازندران با حضور استاندار با اعلام اینکه اقتدار بسیج جهانی شده است، اظهار کرد: نکته مهم در بحث نخبگی این است که چرا کشور با وجود نخبگان بسیجی باز این همه مشکلات در کشور وجود دارد.

وی با اعلام اینکه در ارائه ایده و نظریه پردازی در کشور مشکل وجود ندارد، تصریح کرد: اما در تبدیل کردن ایده به پدیده نیاز به مشکلات و چالش‌های وجود دارد.

نماینده ولی فقیه در استان مازندران با اعلام اینکه هماهنگی بین دستگاه‌های اجرایی، تولید کنندگان علم و بسیجیان وجود ندارد، گفت: طرح‌ها و ایده‌های خوبی در کشور وجود دارد اما مورد استفاده قرار نمی‌گیرد.

وی با اعلام اینکه به کرات بیان شده که کشور بالاترین رشد مقالات علمی جهان را دارد، افزود: چرا با وجود این قابلیت‌ها این همه مشکلات وجود دارد، چرا کارخانه چوب و کاغذ استان زمینگیر شده و چرا بیش از 420 هزار تن نهاده دامی بیش از دو سال متوقف شده و در حال حاضر از نظر بهداشتی اجازه مصرف ندارد، چرا باید نساجی بهشهر نابود شود، چرا باید نساجی مازندران کارائی نداشته باشد، آقایان نخبه شما کجا تشریف دارید؟

لائینی با این پرسش خطاب به نخبگان، گفت: آیا شما ایده ندارید یا از ایده‌ها بهره‌برداری نمی‌شود، مقالات علمی کشور ما را هم تازه باید غربی‌ها امتیاز بدهند و اصلا علاقمند نیستند که برخی از توانمندی‌های کشور ما ظهور و بروز پیدا کند، برخی مواقع مقالات را تایید می‌کنند و نخبه‌های ما دلشان خوش است که در مجلات معتبر دنیا به چاپ رسیده اما مشکل سرجای خودش است.

وی بیان کرد: چه اقدامی باید انجام شود که علم نخبگان کشور زمینه منفعت کشور را فراهم کند و نخبگان ما مجبور به هجرت نشوند.

نماینده ولی فقیه در استان مازندران نباید شرایط سرخوردگی نبخگان را فراهم کنیم، افزود: طرح استاندار مازندران برای استفاده از نخبگان بسیجی اقدام خوبی است اما این طرح نیاز به این دارد که به صورت جامع و کامل به صورت رویه مناسب تبدیل شود.

وی ادامه داد: چرا ما لوازم خانگی کشور بی کیفیت و کم کیفیت است آیا با جلوگیری کردن از ورود لوازم خارجی که در این لحظه لازم بود مشکل کشور حل می‌شود، خانواده‌ها دنبال لوازم خانگی با کیفت هستند، این دغدغه خانواده‌ها باید تامین شود.

لائینی با اعلام اینکه در تولید دانش مشکل خاصی نداریم، گفت:  مراکز دانش بنیانی در کشور ایجاد شده که از ظرفیت آنها استفاده می‌شود، بسیاری از نخبگان بسیجی ما طرح ها و ایده‌های خوبی دارند که می تواند مشکلات بومی و محلی را حل کند اما توجه نمی‌شود.

وی اضافه کرد: همانطور که برنامه‌های مجریان باید پیوست فرهنگی و عدالت داشته باشد، برنامه‌های نخبگانی هم باید پیوست اجرایی داشته باشد.

نماینده ولی فقیه در استان مازندران خاطر نشان کرد: معضلات فرهنگی زیاد داریم در ارتباط با فرهنگ درد دل کافی نیست، بیایم برای طرح‌های فرهنگی پیوست اجرایی درست کنیم و چون پیوست اجرایی ندارد در حد طرح باقی می‌ماند.

وی در پایان با اعلام اینکه بنده اعتقاد دارم معاونتی در استانداری مازندران تحت عنوان  بسیجیان نخبه ایجاد شود، افزود: اگر عملیاتی نشد یک درجه پائین تر حداقل اداره کلی ایجاد شود یا حداقل یک مشاوری نخبه بسیجی که زحمت‌های و تلاش‌های نخبگان عملیاتی و اجرایی شود.

انتهای پیام/

 

 

زمان انتشار: دوشنبه ۱ آذر ۱۴۰۰ - ۱۸:۱۲:۲۹

شناسه خبر: 100178

مطالب مرتبط :
نخبه

مجمع نخبگان دانشگاهی و حوزوی مازندران

چراغ امید به‌کارگیری نخبگان در مازندران روشن شد

مجمع نخبگان دانشگاهی و حوزوی مازندران اعلام کردند، سید محمود حسینی پور استاندار مازندران نیز از زمان انتصاب خود تا کنون از مراسم معارفه تا حضور دربرنامه های مختلف صحبت از استفاده ظرفیت نخبگانی در استان و برنامه های خود دارد که چراغ های امیدوارانه ای در فضای نخبگی استان روشن کرده است.

موذن ۲

مسئول سازمان بسیج علمی و پژوهشی مازندران:

روند فعالیت مدیران حوزه فناوری استان نیاز به بازنگری دارد/ نخستین مرکز نوآوری استان مازندران به بهره‌براری می‌رسد

مسئول سازمان بسیج علمی و پژوهشی مازندران، گفت: روند فعالیت مدیران حوزه فناوری استان مازندران نیاز به بازنگری داشته وانتظار داریم که استاندار مازندران در این زمینه ورود پیدا کند.

سایبری

نماینده ولی فقیه در استان مازندران:

پاسخ محکم لشکر سایبری جمهوری اسلامی ایران به رژیم اشغالگر قدس

نماینده ولی فقیه در استان مازندران، گفت: لشکر سایبری کشور مانند دیگر نیروهای دفاعی کشور قدرت فوق‌العاده‌ای دارد و آماده پاسخ به هر گونه تهاجم است

عطائی

مدیر مرکز رشد جامع واحدهای فناور شهرستان ساری:

رایزن‌های اقتصادی وزارت امور خارجه برای معرفی محصولات شرکت‌های فناور و دانش بنیان فعال‌تر عمل کند

مدیر مرکز رشد جامع واحدهای فناور شهرستان ساری، گفت: رایزن‌های اقتصادی و فرهنگی وزارت امور خارجه برای معرفی واحدهای فناوری و محصولات تولیدی آنها فعال‌تر عمل کند.

همایش علمی بسیج و مکتب شهید سلیمانی استان بوشهر برگزار شد

با حضور سردار نقدی:

همایش یگان شهید سلیمانی در مازندران برگزار می‌شود

همایش یگان شهید سلیمانی با حضور سردار نقدی در مازندران برگزار می‌شود.

لائینی

نماینده ولی فقیه در مازندران:

نقشه راه توسعه مازندران توسط بنیاد نخبگان تهیه شود

نماینده ولی فقیه در استان مازندران، گفت: برای توسعه در استان مازندران نیاز به داشتن الگوی مناسب توسعه‌ای توسط بنیاد نخبگان هستیم.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب