مخترع گلستانی عنوان کرد؛

اختراع با طعم اشتغالزایی/ ساخت دستگاه جسد یاب در بحران‌های سیل

مخترع علی آبادکتول می گوید که با اختراع دستگاه خراطی کاسه تراش مدال گردون تواتسته زمینه اشتغال زیای را در کشور ایجاد کند.

حامد متکی در گفتگو با خبرنگار علم و فناوری از گلستان گفت:  41 سال سن دارم و چند سالی است که در حوزه دستگاه خراطی مشغول به کار هستم و توانستم دستگاه خراطی کاسه تراش مدل گردون را اختراع کردم.
 
این مخترع گلستانی ادامه داد: تراش انواع و اقاسم چوب را این دستگاه انجام می‌دهد و قیمت آن نسبت به دستگاه های مشابه خارجی پایین تر است و کیفیت بیشتری دارد و 95 درصد قطعات آن را خودم تولید کردم.
 
متکی ابراز داشت: چهار سال پیش وارد این حرفه شدم و تولیدات من ابتدا به تعداد انگشت دست نیز نمی‌رسید ولی خدا رو شکر در حال حاضر در هر دو ماه 30 تا 40 دستگاه تولید می کنم و فروش نسبتا خوبی دارد.
 
وی یادآور شد:  موفق شدم تولیدات خود را به کشورهای آلمان،عراق، ترکیه و عمان صادر کنم  و مشکلات داخل کشور هر یک از ما تبلیغات خود را انجام می‌دهد و خدمات پس از فروش داریم و یک سال گرانتی دارد.
 
این مقام مسئول افزود: نمایندگی فروش در کل کشور دارم و در حال حاضر در حال طراحی چند دستگاه دیگر هستیم که همه آن وارداتی است و امیدواریم بتوانیم به مرحله اجرای این تولیدات را برسانم.
 
متکی ابراز داشت: مسئولان کمک کنند و به ما بهای بیشتری بدهند و اگر بتوانیم کمک کنند زمینه اشتغال بیشتری برای هم وطنان ما فراهم می‌شود به طوری که الان برخی از افرادی که این دستگاه را خریداری کردند در سه نوبت کار می‌کنند.
 
 وی افزود: من مدرک سیکل دارم و سواد فنی من بسیار عالی است و کنار آن نیز چند دستگاه دیگر اختراع کردم و یکی از آنها دستگاه جستجوی آب بوده و که در حوزه شناسایی چاه های غیرمجاز موثر است.
 
این مخترع علی آبادی بیان کرد: از دیگر اختراعات من دستگاه جسدیاب بوده که در بحران سیل کاریی دارد، در هلال احمر دستگاه زنده یاب داریم ولی جسدیاب نداریم و این دستگاه به شناسایی اجساد پنهان شده در زیر آورده های سیل کمک می کند.
 
انتهای پیام/

زمان انتشار: دوشنبه ۱ آذر ۱۴۰۰ - ۲۰:۰۶:۵۹

شناسه خبر: 100179

مطالب مرتبط :
یی

رفع مشکلات کارآفرینان حمایت قاطع مسئولان را می طلبد

سعید چراغی کارآفرین ایلامی گفت: جاده کارآفرینی پیچ و خم های بسیاری دارد ، اما عبور از دست انداز های این جاده، همت و حمایت مسئولان را می طلبد و امیدواریم با شعار سال هفته کارآفرینی در خصوص "جنبش جهادی برای رفع مشکل کارآفرینان" ، برای رفع موانع و مشکلات کارآفرینان چاره اندیشی شود.

مخترع

در گفتگو با علم و فناوری مطرح شد

گام بلند مخترع گلستانی برای رفع معایب صنعت ساختمان/ از تولید محصولات ساختمانی نوین تا صادرات به سایر کشورها

مخترع گلستانی می گوید؛ با توجه به وجود معایب بسیار در صنعت ساختمان در راستای تولید مصالح ساختمانی نوین و منحصر به فرد اقدام کردیم.

مخترع

توسط مخترع بسیجی تحقق یافت؛

طراحی و ساخت کوادکوپتر شناساگر افراد گمشده در طبیعت

مخترع بسیجی اردبیلی موفق به طراحی و ساخت کوادکوپتر شناساگر افراد گمشده و آسیب دیده در طبیعت شد.

لب

دبیر قرارگاه تحول محلات شهدای رودان خبر داد

ترویج فرهنگ کارآفرینی در محلات/ بررسی آسیب های اجتماعی

دبیر قرارگاه تحول محلات شهدای رودان گفت: هفته بسیج فرصت مناسبی برای معرفی اقدامات قرارگاه های تحول محلات در سراسر استان است.

مدال آوران به دارایی‌ها وتوانمندی‌های خود متکی باشند/ عین جنگ کرونا را شکست دادیم

فرمانده سپاه صاحب الزمان (عج) استان اصفهان

مدال آوران به دارایی‌ها وتوانمندی‌های خود متکی باشند/عین جنگ مردم کرونا را شکست دادند

فرمانده سپاه صاحب الزمان (عج) استان اصفهان در آیین اختتامیه چهاردهمین لیگ علمی پایا با تاکید بر این که قدر خود را بدانید به دارایی‌ها به توانمندی‌های خود متکی باشید، گفت: در مسئله کرونا طبق داشته و تواناییها خودمان کار را شروع کردیم مردم هم کمک کردند، عین جنگ کرونا را شکست دادیم.

اشتغال

مسئول بسیج اساتید دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان یزد:

۶۵ درصد فارغ‌التحصیلان دانشگاه فنی و حرفه‌ای وارد بازار کار می شوند

حاجی صفری مسئول بسیج اساتید دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان یزد گفت: ۶۵ درصد فارغ‌التحصیلان دانشگاه فنی و حرفه‌ای وارد بازار کار می شوند.

مخترع گلستانی

نبوغ مخترع علی آبادی مورد توجه آلمانی ها قرار گرفت

مخترع گلستانی می گوید در حال حاضر از استان ها و حتی کشورهای اروپایی و منطقه ثبت سفارش برای خرید دستگاه خراطی دارم و این در حالی است که در مرحله ثبت اختراع این دستگاه قرار دارم.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب