مدیرعامل شرکت هوش ایمن مازندران:

دستگاه چهار منظور هوشمند سازی اراضی مازندران تولید شد

مدیرعامل شرکت هوش ایمن مازندران از تولید دستگاهی خبر داد که به صورت همزمان قابلیت حفاظت، امنیت،هوشمند سازی آب و اعلام نیازمندی‌های مواد غذایی را به کشاورز اعلام کند.

صابر محمدپور در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار علم و فناوری مازندران در حاشیه برگزاری نمایشگاه اسوه و در غرفه مربوط به سازمان بسیج علمی مازندران،اظهار کرد: نام تجاری شرکت ما هوش ایمن بوده و با اسم شرکت ما رامش سازان هوش ایمن به مدت دو سال در حوزه فناوری ورود پیدا کردیم.

وی با اعلام اینکه عمده فعالیت ما در زمینه هوشمند سازی اراضی کشاورزی است، تصریح کرد: طرح توسعه  شرکت ما بر اساس واقعیت‌های موجود در اراضی کشاورزی پیگیری و تولید می‌شود.

مدیرعامل شرکت هوش ایمن با اعلام اینکه در این پروژه به صورت مستقیم در روستاهای استان مازندران حضور پیدا کردیم، افزود: در مناطق روستایی از طریق ارتباط با دهیاران، ضعف‌ها و معضلات بخش کشاورزی را شناسایی و بر اساس نیازمندی‌های کشاورزان اقدام به تولید دستگاه کردیم.

وی با اعلام اینکه کشاورزان پس از کاشت محصول در بحث حفاظت،امنیت باغات و باروری محصولات نیازمند کمک جدی هستند، افزود: این موارد را در روستاها پس از بازدیدهای مکرر میدانی احصاء کردیم.

این نخبه با اشاره به ساخت دستگاه  چهار منظوره هوشمند سازی اراضی کشاورزی که توسط متخصصان این شرکت تولید شده،گفت: دستگاه‌های مختلف در بازار وجود دارد که تنها در بحث هوشمند سازی آبیاری در دسترس کشاورزان قرار دارد اما محصول تولیدی ما چهار عملکرد حفاظت، امنیت،هوشمند سازی آب و هوا را به صورت همزمان دارد.

محمد پور با اعلام اینکه ،دستگاه هوشمند چهار منظوره شرکت هوش ایمن قابلیت  اعلام وضعیت هوا، آنالیزخاک، تجزیه چندین عناصر خاکی و هشدار درباره میزان نیازمندی به مواد غذایی را  به اطلاع کشاورز می‌رساند، افزود: در کمتر دستگاه موجود در بازار این قابلیت‌ها به صورت همزمان وجود دارد.

مدیرعامل شرکت هوش ایمن مازندران، با اعلام اینکه هزینه‌های تحقیقاتی برای تولید این دستگاه و اجرای طرح کشاورزی هوشمند سنگین است، گفت: نیاز داریم که سازمان حمایتی در کنار شرکت ما قرار گرفته  و برای تکمیل این طرح به ما کمک کند.

وی اضافه کرد: درخواست اضافه‌ای از سازمان‌های مرتبط با کشاورزی نداریم، انتظار داشتیم و همچنان روی انتظارات خودمان پافشاری می‌کنیم که جهاد کشاورزی به عنوان متولی بخش کشاورزی نیازمندی‌های کشاورزان را در اختیار ما قرار دهد یا اینکه در تامین هزینه کارشناسی کنار شرکت ما قرار گیرد تا دستگاه مناسب و متناسب با نیاز کشاورزان تولید شود.

محمدپور با اعلام اینکه دو سال هزینه تحقیقات کامل را پرداخت می‌کنیم، افزود: تاکنون نزدیک 15 تا 16 میلیون هزینه شده است، نیازمندی‌ها ما تامین اعتبار برای پرداخت هزینه‌های کارشناس کشاورزی است و همچنین نسبت به تامین سرمایه در گردش برای شرکت که بتواند طرح را به مرحله عملیاتی و تولید برساند از جمله درخواست‌های مالی ما هست.

وی با اعلام اینکه طرح کاملا بومی سازی شده است، افزود: زمانی که پروژه به تولید انبوه برسد حدود 50 نفر در خط تولید این مجموعه مشغول کار می‌شوند، جدای از این مسئله افزایش بازدهی مناسب محصول و کاهش خسارت در حوزه تولید از جمله مزایایی است که در طرح تولیدی ما زمینه افزایش عملکرد بخش کشاورزی را به همراه دارد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری،رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران با حضور در نمایشگاه از نزدیک در جریان جزئیات این پروژه قرار گرفته است، انتظار این است که پس از بررسی دقیق‌تر این موضوع نسبت به حمایت از نخبگانی که طرح‌های را برای هوشمند سازی بخش کشاورزی ارائه کردند را مورد حمایت قرار دهد.

این دستگاه در غرفه سازمان بسیج علمی و پژوهشی مازندران در نمایشگاه اسوه در معرض دید عموم مردم قرار گرفته است.

در غرفه سازمان بسیج علمی و پژوهشی استان مازندران بیش از 45 طرح توسط 22 نخبه ارائه شده است.

فعالیت نمایشگاه در دو شیف کاری صبح و عضر تا پنجم آذرماه ادامه دارد.

انتهای پیام/

 

زمان انتشار: سه شنبه ۲ آذر ۱۴۰۰ - ۱۴:۳۸:۰۶

شناسه خبر: 100215

مطالب مرتبط :
​طرح های نوآورانه در بخش کشاورزی مورد حمایت پارک علم و فناوری قرار می گیرند

رئیس پارک علم و فناوری خراسان جنوبی

​طرح های نوآورانه در بخش کشاورزی مورد حمایت پارک علم و فناوری قرار می گیرند

رئیس پارک علم و فناوری استان گفت: حمایت از طرح های نوآورانه با ارزش افزوده بالا می تواند بخش اعظمی از مشکلات استان را در عرصه کشاورزی حل نموده و به توسعه استان کمک کند.

پلیس در جاده هوشمندسازی

پلیس در جاده هوشمندسازی

پروژه‌های هوشمندسازی پلیس در دومین روز از هفته نیروی انتظامی رونمایی شد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب