برگزاری اولین همایش استانی نماز در اردبیل

اولین همایش استانی نماز با حضور نماینده ولی فقیه در استان، معاون فرهنگی و تبلیغات نمایندگی ولی فقیه در سپاه حضرت عباس (ع) و مسئولین استان اردبیل در سالن ولایت برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اردبیل؛ اولین همایش استانی نماز با حضور نماینده ولی فقیه در استان، معاون فرهنگی و تبلیغات نمایندگی ولی فقیه در سپاه حضرت عباس (ع) و مسیولین استان اردبیل در سالن ولایت برگزار شد.

سردار حسين محبي معاون فرهنگي و تبليغات نمايندگي ولي‌فقيه در سپاه گفت: نماز کامل  برای مومن و جامعه اسلامی قدرت آفرین است.

معاون فرهنگي و تبليغات نمايندگي ولي‌فقيه در سپاه به تبیین آثار اقامه نماز در جامعه پرداخت و گفت: نماز کامل به انسان و جامعه اسلامی قدرت نفوذ، توان اقناع سازی، توان مدیریتی،توان فرماندهی، هدایتگری، مقابله با دشمن و ایستادگی در برابر ناملایمات می دهد.

لزوم تداوم اقامه نماز دوران جبهه در عصر حاضر/ نماز کامل، قدرت تمدن سازی می دهد

وی در ادامه سخنان خود به قدرت نرم اشاره کرد و گفت:قدرت نرم قدرتی است که جدای از توان و تسلیحات نظامی  دارای منابع زیادی است.

معاون فرهنگي و تبليغات نمايندگي ولي‌فقيه در سپاه از دانش،تخصص، تجربه و اقتصاد قوی به عنوان ابزارهای قدرت نرم نام برد و گفت: مهمترین عامل قدرت در جنگ نرم، اقامه نماز کامل است.

سردار محبی با بیان اینکه نماز برای انسان قدرت ایجاد می کند، گفت: کسانیکه دارای قدرت هستند در صورتی توانمند خواهند شد که از قدرت نماز بهرمند شوند چراکه نماز کامل متصل به بی کران است.

وی به تبیین نماز کامل پرداخت و گفت: نماز کامل نمازی است که هم دارای جسم و هم روح است.

معاون فرهنگي و تبليغات نمايندگي ولي‌فقيه در سپاه شکل ظاهری نماز از جمله  حرکات، اذکار و هیئت را لازمه  نماز کامل عنوان کرد و گفت: شرط اساسی در نماز کامل علاوه بر حضور قلب، توجه و تدبر، حال خوش و احساس حضور در محضر پروردگار است.

وی در ادامه سخنان خود به عرصه های قدرت در جامعه اشاره کرد و گفت: نماز کامل توان تحمل مسئولیت و قدرت به سرانجام رساندن مسئولیت را به ما می دهد و انسان را آماده پذیرش برای اخذ مسئولیت های بالاتر می کند.

سردار محبی به بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در خصوص تداوم نماز جبهه ها در عصر کنونی اشاره کرد  و گفت: امروز ما باید نمازهای دوران جبهه را که از کاملترین نمازها بودند در جامعه  جریان سازی کنیم چراکه آن نمازها استحکام بخش رزمندگان اسلام در مبارزه با دشمنان بودند.

وی افزود: نماز خالص و بی ریای دوران جبهه از قدرت معنوی بالایی برخوردار بود به طوریکه رزمندگان اسلام با کسب قدرت معنوی بالا ضمن کسب روحیه شجاعت به خطوط مقدم نیز استحکام می بخشیدند.

معاون فرهنگي و تبليغات نمايندگي ولي‌فقيه در سپاه در بخش دیگری از سخنان خود به عبادت 40 روزه حضرت موسی(ع) نیز اشاره کرد و گفت: حضرت موسی(ع) برای دریافت کتاب آسمانی خود مامور بود 30 روز به عبادت خداوند متعال بپردازد ولی حضرت موسی(ع) در این مدت نتوانست به کمال برسد به همین منظور 10روز نیز به مهلت تعیین شده افزوده شد و حضرت موسی(ع) توانست در 40روز با اقامه نماز و عبادت خداوند متعال شایستگی دریافت کتاب آسمانی پیدا کند.

وی تصریح کرد: نماز عالی ترین  شکل و جلوه ارتباط مخلوق با خالق است.

سردار محبی با بیان اینکه نماز به ما قدرت تمدن سازی می دهد گفت: بند مهم بیانیه گام دوم انقلاب  نیز تمدن سازی است.

وی گفت: لازمه تحقق اهداف گام دوم ورود به عرصه جهانی است بنابراین نماز این قدرت را به می دهد تا با کسب قدرت معنوی فراتر از منطقه به تمدن سازی جهانی دست پیدا کنیم.

معاون فرهنگي و تبليغات نمايندگي ولي‌فقيه در سپاه در پایان سخنان خود به همایش اجلاسیه نماز اشاره کرد و گفت: برگزاری همین همایش ها در واقع مقدمه تمدن سازی است چراکه آثار تولید شده در این زمینه می تواند تاثیرگذار شود.

وی به عرصه های نماز اشاره کرد و گفت: نماز کامل منجر به تولید و شکل دهی هندسه نظام اسلامی می شود.

معاون فرهنگي و تبليغات نمايندگي ولي‌فقيه در سپاه با بیان اینکه نماز به بهترین شکل ممکن در وقت مقتضی در سپاه اقامه می شود، گفت: امروز  ما به دنبال اقامه نماز کامل هستیم تا به قدرت برسیم چراکه لازمه مسئولیت پذیری داشتن قدرت است.

نماز ، عالی‌ترین و راهبردی‌ترین برنامه ارتباط با خداوند متعال

آیت‌الله سید حسن عاملی نماینده ولی فقیه در استان اردبیل  در این مراسم گفت: نماز در وهله اول تکریم خداست و از اینکه خدا به بنده اجازه داده در محضرش به سخن بایستم، بزرگترین نعمت برای زندگی دنیوی است.

عاملی با بیان اینکه دعوت مردم و عموم جامعه به نماز از وظایف اصلی جامعه روحانیت است، گفت: تمام عالم در برابر قدرت خدا ذره‌ای کوچک و ناچیز است اما هنگامی که انسان در نماز می‌ایستد خدای متعال با پذیرفتن این ذرات، روح انسان را تعالی داده و در محضر خود می‌پذیرد.

وی گفت: نماز ایستادن در مقابل ذات لایتناهی خداوند است و اگر در نماز رکوع و سجود ما غیر اختیاری بوده و همه برای خداوند و تسبیح آفریدگار هستی باشد، نماز ماندگار خواهد بود.

امام جمعه اردبیل خاطر نشان کرد: انسان اگر بخواهد به ذات ربوبی پروردگار نزدیک شود باید نماز خود را چون نماز معصومان به پای دارد همان‌گونه که امام علی (ع) به قدری در نماز مشغول ذات پروردگار می‌شد که خود را فراموش کرده و حقیقت جهان مادی و زودگذر را نادیده می‌گرفت.

وی روح انسان را در مقابل عظمت خدا قطره‌ای در برابر دریا توصیف کرد و ادامه داد: قسمت اصلی نماز یاد خدا و تسلیم شدن در برابر خداست و همین خصیصه باید در تمامی لحظات انسان جاری و ساری باشد.

عاملی در ادامه افزود: نماز عالی‌ترین و راهبردی‌ترین برنامه ارتباط با خداوند متعال و بارزترین نوع بندگی است. نماز به منزله ستون خیمه دین است که این ستون باید حفظ شده و برای پایداری و ثبات دین به این ستون چنگ زده و توسل کرد.

نماینده ولی فقیه در استان با اشاره به اینکه با مرگ انسان زمان این هم صحبتی با خدا به پایان می‌رسد، یادآور شد: با قبول عبودیت انسان در پیشگاه الهی، در جهان ابدی همجواری و همنشینی خداوند متعال نصیب مؤمنان شده و از نعمات بهشتی که توصیف آن در قرآن کریم آمده است، بهره‌مند می‌شوند.

وی افزود: درجه هر مؤمن در روز قیامت بر پایه حضور در نمازهای جمعه سنجیده شده و بالاترین پاداش به عبادت‌کنندگان این روز عظیم اعطا می‌شود.

عاملی بالاترین مدال انسان‌ها را عبودیت خالصانه معبود برشمرد و تصریح کرد: در کلام اولیا، انبیای الهی و ائمه اطهار بر عبودیت بی‌ریای بشر به درگاه الهی تاکید شده تا این امر مایه فخر و شرف در دنیا و عقبی شود.

نماینده ولی فقیه در استان گفت: در جامعه امروز باید زیبایی‌های نماز به نسل جوان و نوجوان تبیین شود. انسان اگر با این زیبایی‌های ذاتی آشنا شود، هیچ‌گاه از آن دست نمی‌کشد و تا رسیدن به بارگاه ربوبی حق خود را ذوب شده در ذات قدسی الهی می‌بیند.

انتهای پیام/

زمان انتشار: سه شنبه ۲ آذر ۱۴۰۰ - ۲۱:۵۳:۱۱

شناسه خبر: 100253

مطالب مرتبط :
اولین جشنواره جهادگران علم و فناوری گلپايگان برگزار شد/چهار اختراع و یک اثر پژوهشی رونمایی و ۲۵ نخبه تجلیل شدند

به مناسبت هفته بسیج؛

اولین جشنواره جهادگران علم و فناوری گلپايگان برگزار شد/چهار اختراع و یک اثر پژوهشی رونمایی و ۲۵ نخبه تجلیل شدند+ عکس

همزمان با هفته بسيج اولین جشنواره جهادگران علم و فناوری گلپايگان با رونمایی از ۴ اختراع و یک اثر پژوهشی همچنين از ۲۵ نخبه و چهره علمي پژوهشي بسيج تجليل به عمل آمد.

ک

اجرای پویش سراسری لبخند رضایت در بجنورد

با همت حوزه مقاومت بسیج دانش آموزی حضرت قاسم (ع) سپاه شهرستان بجنورد بیش از ۱۵۰۰ دست لباس بین نیازمندان محله جوادیه توزیع شده است.

قیل

نهمین مرحله رزمایش کمک های مومنانه در رازو جرگلان

سرگرد قدیمی از آغاز نهمین مرحله از رزمایش همدلی مواسات و کمک های مومنانه در سطح شهرستان رازو جرگلان همزمان با هفته مبارک بسیج خبر داد.

یی

ایلام؛ نخستین شهر پایلوت هوشمندسازی

شهرستان ایلام به عنوان نخستین شهرپایلوت هوشمندسازی کشور انتخاب شد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب