در گفتگو با علم و فناوری مطرح شد

گام بلند مخترع گلستانی برای رفع معایب صنعت ساختمان/ از تولید محصولات ساختمانی نوین تا صادرات به سایر کشورها

مخترع گلستانی می گوید؛ با توجه به وجود معایب بسیار در صنعت ساختمان در راستای تولید مصالح ساختمانی نوین و منحصر به فرد اقدام کردیم.

 

فرهاد طبرسا در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری از گلستان می گوید؛ فوق لیسانس مکانیک بیوسیستم از دانشگاه فردوسی مشهد هستم، از آنجایی که در صنعت ساختمان معایب بسیاری وجود داشت تلاش کردیم نسبت به تولید مصالح ساختمانی نوین و به روز اقدام کنیم تا مردم کشورمان نیز همچون دیگر کشورهای پیشرفته از مزایای آن بهره مند شوند.

این مخترع گلستانی ادامه داد: با مشاهده مصالح ساختمانی و مواد به روز در کشورهای پیشرفته به این نتیجه رسیدیم که چرا این نوع ملات ها و مواد در درون کشور ما تولید نشود لذا در این راستا گام برداشتیم.

وی یادآور شد: حدود پنج سال به همراه سایر اعضای تیم در این حوزه مطالعه و کار کردیم و با استفاده از دانش و مواد معدنی موجود در کشور ملات دیوارچینی نوین را تولید و این محصول را ایرانیزه کردیم که پس از تست و تولید محصول، شرکت ما در سال 98 ثبت شد و در حال حاضر ملات پودری بیش از 20 نمایندگی در سطح کشور دارد.

طبرسا با بیان اینکه ملات پودری برای همه متریال های ساختمانی کاربرد دارد، یادآور شد: خوشبختانه نتیجه حاصل از کار با ملات پودری بسیار رضایت بخش بود و بسیاری از پروژه های بزرگ با ما همکاری کردند.

این مخترع گلستانی خاطرنشان کرد: بعد از تولید این محصول، دوباره با همین تیم برای ساخت و تولید ملات پلمیری وارد عمل شدیم و این محصول در شهرهای مختلف آزمون و خطا شد که خوشبختانه جامعه هدف از آن استقبال کردند و نتیجه خوبی به همراه داشت.

وی تأکید کرد: با توجه به اینکه نمونه خارجی این محصول وجود داشت معایب آن را برطرف کرده و محصولی کاملاً ایرانیزه را تولید کردیم.

طبرسا تصریح کرد: البته رزین قیری که اختراع دیگر ما است در ایران و خارج از کشور وجود ندارد، با توجه به هزینه های بالای آب بندی ساختمان، استخرها و سرویس های بهداشتی و حمام برای ساخت موادی اقدام کردیم که با کمترین هزینه ممکن مشکل رطوبت ساختمان برطرف شود و در عین حال از مزایای دیگری از جمله قیمت مناسب و کیفیت بالا نیز برخوردار باشد. 

این مخترع گلستانی افزود: با توجه به اینکه کشورمان در صنعت ساختمان هنوز درگیر ملات ماسه و سیمان است و برخی از مهندسان کشورمان اهل ریسک نیستند و یا با علم روز جهان آشنا نشدند درصدد هستیم صادرات ملات پلیمری را برای کشورهای حوزه های خلیج فارس و کشورهای آسیای شرقی و اروپا در دستور کار قرار دهیم.

زمان انتشار: سه شنبه ۹ آذر ۱۴۰۰ - ۰۷:۲۶:۰۲

شناسه خبر: 100266

مطالب مرتبط :
۱

لیلا ایران پناه عنوان کرد:

تدوین سند چشم انداز خانه نخبگان بسیج شهرستان در ۱۴ سرفصل

مسئول خانه نخبگان بسیج شهرستان صحنه از تدوین و برنامه ریزی سند چشم انداز این مرکز در قالب ۱۴ سرفصل سخن گفت و بر عملیاتی نمودن این سند چشم انداز با همکاری نخبگان و مسئولین شهرستانی و استانی تاکید نمود.

مخترع

مخترع گلستانی عنوان کرد

تولید ملات ساختمانی بدون نیاز به آب، ماسه و سیمان/ مصالح ساختمانی نوین کمک کار دولت در تأمین مسکن

این مخترع گلستانی می گوید؛ با توجه به مصرف بالای آب در حوزه صنعت ساختمان در راستای تولید ملات های نوین دیوارچینی اقدام کردیم که نیاز به آب، ماسه و سیمان ندارد.

برگزاری جشنواره جهادگران علم و فناوری در بهبهان

برگزاری جشنواره جهادگران علم و فناوری در بهبهان/ مخترعان و نخبگان برتر تجلیل شدند

به همت بسیج علمی، پژوهشی و فناوری شهرستان بهبهان جشنواره جهادگران علم و فناوری همزمان با هفته بسیج برگزار شد.

متکی

مخترع گلستانی عنوان کرد؛

اختراع با طعم اشتغالزایی/ ساخت دستگاه جسد یاب در بحران‌های سیل

مخترع علی آبادکتول می گوید که با اختراع دستگاه خراطی کاسه تراش مدال گردون تواتسته زمینه اشتغال زیای را در کشور ایجاد کند.

۲۳

تقی میرزائیان (طاها) بازیگر جوان گلستانی :

تنوع موسیقی در کشور راز پیشرفت هنرمندان موسیقی است

موسیقی در گلستان مختص یک قوم خاص یا یک شهر نیست. اقوام مختلف گلستان دارای موسیقی منحصر به فردو جداگانه هستند و هنرمندان سایر شهر های این استان که موسیقی بومی در آنها جریان ندارد، در عرصه موسیقی پاپ حرف های زیادی برای گفتن دارند و تا کنون افتخارات زیادی برای این استان کسب کرده اند.

سلسله نشست های گَپ گَعده مدرس با موضوع مهندسی عمران

مجتمع پژوهشی و نوآوری تربیت مدرس برگزار می‌کند؛

سلسله نشست های گَپ گَعده مدرس با موضوع مهندسی عمران

سلسله نشست های گَپ گَعده مدرس با موضوع مهندسی عمران (فرصت‌های شغلی صنعت ساختمان) برگزار می‌شود.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب