با حضور مسئولان استانی؛

افتتاح اولین خط تولید ارتوزهای اصلاحی ستون فقرات با تکنولوژی CAD/CAM در اصفهان

به همت محققان شرکت بهساز طب آژند از شرکتهای مستقر در پارک علم و فناوری دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، اولین خط تولید ارتوزهای اصلاحی ستون فقرات که به روش CAD/CAM/CAE ساخته می‌شود با حضور مسئولان پارک علم و فناوری و معاونت توانبخشی استان، نماینده و مسئولان شهرستان نجف آباد افتتاح شد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اصفهان؛ به همت محققان شرکت بهساز طب آژند از شرکتهای مستقر در پارک علم و فناوری دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، اولین خط تولید ارتوزهای اصلاحی ستون فقرات که به روش CAD/CAM/CAE  ساخته می‌شود با حضور  مسئولان پارک علم و فناوری و معاونت توانبخشی استان، نماینده و مسئولان شهرستان نجف آباد افتتاح شد.

داود فرهمندی نجف آبادی در گفتگو با خبرنگار این خبرگزاری، گفت:  در این روش از تن بیمار اسکن سه بعدی گرفته می‌شود بعد در نرم افزار اصلاح می‌شود توسط cnc چهار محور تراشیده می‌شود ورق ترموپلاستیک روی قالب کشیده می‌شود و تن بیمار پوشیده می‌شود، این یکی از روشهای نوین ساخت اورتزها است که محققان شرکت بهساز طب آژند به این تکنولوژی دست یافتند و برای اولین بار در ایران این خط تولید افتتاح شد.

فرهمندی افزود: ساخت کمربندهای تخصصی ترموپالستیک جهت اصلاح انحرافات ستون فقرات به روش CAD/CAM/CAE  است.

مدیرعامل شرکت بهساز طب آژند در توجیه فنی طرح و توجیه اقتصادی طرح، اظهار کرد: در  اسکولیوز و کایفوز، نوروارتوپدیک دفورمیتی‌هایی هستند که 10 درصد افراد یک جامعه را درگیر می کند.

وی افزود: از عوارض این بیماری درد در شانه، گردن و کمر، مشکالت تنفسی – قلبی و مشکلات گوارشی است. به دلیل تغییر وضعیت احشاء تنه، انسدادهای معدوی و روده‌ای هم بروز خواهد داشت و طبیعتاً این افراد کیفیت زندگی بسیار پایینی دارن؛ در اینجا استفاده از بریس(Brace )درمان غیرتهاجمی است که به بهبود این وضعیت کمک شایانی میکند.

فرهمندی گفت: بریسها بوستون (ماژول آماده) و چنو بریس هستند اما به دلیل پیچیدگی ساخت و نیاز به مهارت بالا، گچ گیری و دشواری در جابه جایی و اصلاح قالب گچی و مهم‌تر از همه، عدم توانایی برآورد میزان اثربخشی بریس، باعث شده که تجویز و ساخت نپذیرد.

این محقق فعال و دانشجوی دکتری ارتوز پروتز، گفت:در تکنولوژی نوین و به کمک کامپیوتر این نوع بریس‌ها به صورت حرفه‌ای و تکنولوژی و دانش طراحی و ساخت صورت گرفته و اثر بخشی بریس را بالا برده است.

انتهای پیام/

 معصومه صادقی

زمان انتشار: شنبه ۶ آذر ۱۴۰۰ - ۰۸:۱۹:۳۳

شناسه خبر: 100340

مطالب مرتبط :

نجات عناصر خاکی کمیاب از زباله های الکترونیکی

محقق ایرانی فرآیند جدیدی را برای جداسازی و بازیافت عناصر کمیاب خاکی با استفاده از سلولز گیاهی، یک منبع تجدیدپذیر ارزان قیمت که در کاغذ، پنبه و خمیر کاغذ، مانند دستمال کاغذی نشان داده شده است، پیدا کرد.

عناوین روزهای هفته پژوهش و فناوری سال ۱۴۰۰ اعلام شد

عناوین روزهای هفته پژوهش و فناوری سال ۱۴۰۰ اعلام شد

در نشست تبیین برنامه‌های هفته پژوهش و فناوری که با حضور معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم برگزار شد، تقویم زمانی و عناوین هفته پژوهش و فناوری سال ۱۴۰۰ اعلام شد.

پیکر مادر شهید غازی صبح امروز در اصفهان تشییع شد

پیکر مادر شهید غازی صبح امروز در اصفهان تشییع شد

پیکر مادر سردار شهید حسن غازی اولین فرمانده گروه موشکی ١۵ خرداد نیروی زمینی سپاه صبح امروز در اصفهان تشییع و تدفین شد.

برگزیدگان نخستین جشنواره ملی داستان کوتاه کوتاه «ذکر خیر» در اصفهان معرفی شدند

برگزیدگان نخستین جشنواره ملی داستان کوتاه کوتاه «ذکر خیر» در اصفهان معرفی شدند

دبیر نخستین جشنواره ملی داستان کوتاه کوتاه «ذکر خیر» از انتخاب و معرفی برگزیدگان نهایی این رخداد ادبی خبر داد و گفت: سه نویسنده را به عنوان برگزیدگان نهایی از کرمانشاه، مشهد و اصفهان هستند و دو داستان نویس هم شایسته تقدیر شدند.

برگزاری نخستین جشنواره جهادگران علم فناوری شهرستان برخوار با تجلیل از نخبگان

به مناسبت هفته بسیج؛

برگزاری نخستین جشنواره جهادگران علم فناوری شهرستان برخوار با تجلیل از نخبگان + عکس

نخستین جشنواره جهادگران علم فناوری شهرستان برخوار همراه با تجلیل از ۳۰ نفر از نخبگان ملی و بین المللی همزمان با هفته بسیج در دانشگاه آزاد اسلامی واحد دولت آباد برگزار شد.

بینایی

بهبود کاهش بینایی با قرار گرفتن در معرض نور قرمز

یک مطالعه جدید پیشگام توسط محققان UCL نشان می دهد که تنها سه دقیقه قرار گرفتن در معرض نور قرمز عمیق یک بار در هفته، زمانی که در صبح تحویل داده می شود، می تواند به طور قابل توجهی کاهش بینایی را بهبود بخشد.

برگزاری اولین جشنواره جهادگران علم و فناوری و تجلی

به مناسبت هفته بسیج؛

برگزاری اولین جشنواره جهادگران علم و فناوری و تجلیل از نخبگان شهرستان مبارکه

اولین جشنواره جهادگران علم و فناوری شهرستان مبارکه همزمان با هفته بسیج پنج شنبه چهارم آذرماه برگزار شد، این جشنواره با معرفی و تحلیل از برگزیدگان فراخوان ایده و طرح‌های نو آور و دانش بنیان همچنین تجلیل از ۲۰ نفر از نخبگان شاخص این شهر همراه بود.

۹۶

یک بسیجی دفاع مقدس در گفت وگو با علم وفناوری :

جامعه باورمند می تواند نجات بخش فرهنگ و تمدن نسلها باشد

یک بسیجی سالهای دفاع مقدس در هرمزگان گفت: تعداد شهیدان در دفاع مقدس نشان می دهد که جامعه باورمند می تواند نجات بخش اندیشه ها باشد.

۲۵

سیرتا پیاز نمایشگاه اکسپو ۲۰۲۰دبی

خلق آینده و فرصتی برای ذهن ها در اکسپو دبی

اکسپو همایشی جهانی است که با هدف تعامل و ارتباط رو در روی فرهنگ‌های مختلف دنیا و به میزبانی کشوری که برنده کاندیداتوری این رویداد شود به صورت دوره‌ای برگزار می‌شود.

ی

رئیس جدید دانشگاه ایلام معارفه شد

با حضور معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم و جمعی از مسئولان استانی «دکتر طاهر علی محمدی» به عنوان رئیس جدید دانشگاه ایلام منصوب شد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب