احمد وحیدی؛

برای حل مسئله آب تدبیر و فکر شده است/ تنظیم بازار اولویت دوم دولت مردمی است

وزیر کشور گفت: برای حل مسئله آب تدبیر و فکر شده است که با صبر مردم همه مشکلات حل می شود، آب شرب مهم ترین مسئله است که ابتدا باید به آن پرداخت و سپس به سراغ مباحث دیگر رفت.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از استان چهارمحال و بختیاری؛ احمد وحیدی وزیر کشور در آیین تکریم و معارفه استاندار چهارمحال و بختیاری؛ اظهار کرد: تیپ قمر بنی هاشم (ع) یکی از تیپ های خط مقدمی خط شکنی بود که همیشه سخت ترین ماموریت ها را داشت. 
 
وی با اشاره به اینکه ۲ هزار و ۴٠٠ شهید چهارمحال و بختیاری امروز ناظر اعمال ما هستند و فضای استان را بیش از پیش معطر کرده اند گفت: شهدای مدافع حرم چهارمحال و بختیاری که تعداد آن ها کم نیست، ادامه دهنده راه شهدای انقلاب و جنگ تحمیلی، هستند. 
 
وحیدی با اشاره به اینکه فردا سالروز فرمان تاریخی حضرت امام خمینی(ره) مبنی بر تشکیل بسیج است، عنوان کرد: این یکی از مهم ترین ابتکارات ایشان بود تا نهادی مردمی برپایه مردم سالاری تشکیل شود، بسیج  امتداد حرکت خونین شهدا و خط فکری اسلام ناب محمدی است. 
 
وی با بیان اینکه  چهارمحال و بختیاری دارای ظرفیت های فراوانی است که اصلی ترین آن دین باوری و ولایت مداری مردم آن است تشریح کرد:مردمی که با تمام ظرفیت های وجودی خود در میدان هستند محال است نتوانند مشکلاتی مثل بیکاری و اقتصادی را حل کنند. 
 
 
وزیر کشور خاطر نشان کرد:  باید راه و الگوی حضور همه جانبه مردم در حوزه اقتصادی را بیابیم، همانگونه که مردم در فرهنگ، دفاع، سیاست و...  وارد شدند و مشکلات خود را از سر راه برداشتند، در حوزه اقتصادی نیز باید وارد شوند تا با حضور همه جانبه در این حوزه معضلات رفع شود. 
 
وحیدی با اشاره به اینکه در بندرعباس صنعتگران هفشجانی بر روی زیردریایی ها و کشتی ها در حال کار هستند گفت: این ظرفیتی است که خود مردم خلق کرده اند و می توان مشکلات را با این اندیشه ها و خلاقیت ها حل کرد. 
 
وی یادآور شد: اینکه همه کارها از سوی دولت انجام شود شدنی نیست، باید حضور آحاد مردم در فعالیت های اقتصادی را نیز ترویج کنیم، این مسئله هم در صحبت های امام راحل و هم در سیاست های نظام جمهوری اسلامی ایران آمده است. 
 
وزیر کشور بیان کرد: واقعیت این است که دولت برنامه دیگری جز رعایت عدالت در توزیع آب ندارد، دولت چندماهی است روی کار آمده مهم ترین اولویت آن در ابتدا کرونا و واکسیناسیون گسترده بود و نکته جالب اینکه هیچ خبری از آن هایی که کشور را با مطالبی همچون واکسن نیست و واکسن بخرید تضعیف می کردند و اعتقاد داشتند که باید با آمریکا ارتباط برقرار کنیم نیست. 
 
وحیدی تاکید کرد: اولویت دوم پیش روی دولت بحث تنظیم بازار است که البته در برخی اقلام همچون سیمان و فولاد موفقیت هایی ایجاد شده است،  اما نباید انتظار داشت در عرض چند ماه که از عمر دولت گذشته همه مسائل حل و فصل شود، برخی مشکلات طی مدت زمان طولانی به وجود آمده که برای رفع آن زمان زیادی لازم است. 
 
وی با اشاره به اینکه اگر مذاکرات به سرانجام نرسد هم ملت ایران با سربلندی به راه خود ادامه خواهد داد، افزود: آب یک مشکل عمومی است و همه استان ها به نوعی با آن درگیر هستند. 
 
وزیر کشور ادامه داد: چهارمحال و بختیاری یکی از استان هایی است که به عنوان استان پرآب شناخته می شد اما همین استان نیز در حوزه آب با مشکلات عدیده ای مواجه شده است. 
 
وحیدی عنوان کرد: برخی می خواهند با تبلیغات مردم دو استان چهارمحال و بختیاری و اصفهان را مقابل هم قرار دهند که کاملا غلط است، دیگران نباید در بحث آب دخالت کنند این امری مردمی و طبیعی است و بیگانگان فکر نکنند می توانند از این موضوع نمدی برای خود ببرند. 
 
وی  با اشاره به اینکه برای حل مسئله آب تدبیر و فکر شده است که با صبر مردم همه مشکلات حل می شود گفت:  آب شرب مهم ترین مسئله است که ابتدا باید به آن پرداخت و سپس به سراغ مباحث دیگر رفت. 

انتهای پیام/

زمان انتشار: پنج شنبه ۴ آذر ۱۴۰۰ - ۱۲:۴۳:۱۶

شناسه خبر: 100345

مطالب مرتبط :
حیدری

استاندار چهارمحال و بختیاری:

مزیت مدیریت جهادی به کام مردم چهارمحال و بختیاری خشک نمی شود / از ظرفیت جوانان در استان استفاده خواهیم کرد

استاندارچهارمحال و بختیاری گفت: ظرفیت ها و تهدیدهای استان چهارمحال و بختیاری شناسایی شده است و ما باید بتوانیم این تهدیدها را به فرصت تبدیل کنیم و از ظرفیت جوانان استان برای پیشبرد اهداف استفاده میکنیم.

عباسی

استاندار سابق چهارمحال و بختیاری؛

چهارسال پرچالش را در چهارمحال و بختیاری گذراندم/بیکاری بزرگ ترین چالش این استان

اقبال عباسی استاندار سابق چهارمحال و بختیاری گفت: مهم ترین چالش این استان نرخ بالای بیکاری آن است بیان داشت: نرخ بالای مشارکت استان ۴۳ درصد است که هیچ استانی بالای ۴۰ درصد ندارد.

مبتلایان به کرونا

موج سوم کرونا در راه قیروکارزین / رعایت نکردن پروتکل های بهداشتی در توزیع ارزاق تنظیم بازار عامل شیوع بیماری کرونا

معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان قیروکارزین گفت: خطر بیماری کرونا همچنان در شهرستان و کشور وجود دارد و زمانی می توان گفت که این خبر از بین رفته که عامل خطر آن یعنی ویروس کووید ۱۹ از بین برود یا راه مقابله با آن یافت شود.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب