توسط محققان ایرانی صورت گرفت؛

درمان نوین ناباروری با سلول درمانی

با استفاده از سلول های بنیادین که توان تکثیری و توان تمایزی خیلی خوبی دارند به تخمدان خانم های که مشکل دارند کمک می‌شود تا توان باروری آنها افزایش پیدا کند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری تهران بزرگ؛ محققان ایرانی با موفقیت جدیدی در سلول درمانی و جوان سازی تخمدان به کمک ۴ میلیون زوج نابارور کشور آمدند.

تنها گریه ای که لبخند، بر چهره‌ی پدر و مادر می‌نشاند گریه نوزاد متولد شده است، ۴ میلیون زوج در حسرت شنیدن این صدا هستند؛ متخصصان کشورمان می‌گویند فرزند دار شدن دیگر حسرت نیست.

دکتر علی صادقی تبار مدیر پژوهشگاه درمان ناباروری ابن سینا گفت: این روش درمان با پشت سر گذاردن مراحل آزمایشگاهی بر روی ۹۰ نفر برای عموم اجرا می‌شود.

وی افزود: در این روش از ۹۰ زوج، بیش از یک پنجم آنها با حداقل مداخله‌ی پزشکی درمان شدند.

مدیر مرکز درمان ناباروری پژوهشگاه ابن سینا اذعان کرد: هیچ نوع ناباروری نیست که راهی برای درمان نداشته باشد.

دکتر علی صادقی تبار با اشاره به روش های گران قیمت درمان نوین ناباروری در کشور، گفت: یکی از به روز ترین روش های درمان نازایی که در کشور ما نیز در حال انجام است استفاده از سلول های بنیادی خون قاعده‌گی بانوان است.

دکتر سمیه کاظم نژاد مدیر گروه مهندسی بافت پژوهشگاه ابن سینا در ادامه بیان کرد: خانم های هستند که تخمدان ضعیفی دارند و شانس موفقیت آنها زیر ۱۰ درصد است که با استفاده از سلول های بنیادین که توان تکثیری و توان تمایزی خیلی خوبی دارند و فاکتورهای رشد که رها سازی می‌کنند کمک می‌کنیم به تخمدان خانم های که مشکل دارند تا توان باروری آنها افزایش پیدا کند.

از طرفی متخصصان می‌گویند نیمی از ناباروری ها به علت آندومتریوز است متخصصان کشورمان توانسته‌اند در رفع این مشکل نیز همگام با متخصصان پیشرفته ترین کشورها گام بردارند.

دکتر خدیجه شادجو مدیر کلینیک آندومتریوز پژوهشگاه ابن سینا گفت: آندومتریوز یک بیماری خوش خیم در عین حال مزمن است که ۳۰ تا ۵۰ درصد خانم های که نازایی دارند دچار آندومتریوز هستند.

وی با اذعان اینکه جراحی آندومتریوز یک جراحی پیشرفته در حد غایت جراحی های لاپروسکوپی تلقی می‌شود، گفت: آمار موفقیت های ما کمتر از خارجی ها نیست معادل آنها و شاید هم در بعضی موارد بهتر از آنها باشد.
 
جمعیت کشور به سرعت به سمت سالمندی می‌رود در نتیجه کمک به فرزند آوری زوج های نابارور می‌تواند گامی باشد برای کاهش این سرعت.

متخصصان ایرانی علاوه براینکه توانسته‌اند در درمان ناباروری سرآمد کشورهای منطقه باشند، در درمان بیماری های مادرزادی جنین نیز توانسته‌اند رتبه سوم جهان را کسب کنند.

 انتهای پیام/

زمان انتشار: سه شنبه ۹ آذر ۱۴۰۰ - ۰۷:۱۲:۱۵

شناسه خبر: 100361

مطالب مرتبط :
مرکز تحقیقات

مرکز تحقیقات سرطان توسط جهاد دانشگاهی در استان اردبیل راه اندازی شود

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل در دیدار با رئیس جهاد دانشگاهی کشور بر ضرورت راه اندازی مرکز تحقیقات سرطان توسط جهاد دانشگاهی در استان تاکید کرد.

ییی

دستاورد جدید فناوران ایرانی؛

درمان "ناباروری" مبتنی برسلول‌های بنیادی

بهره‌مندی از روشهای همیشگی درمان ناباوری، فناوران را به شکل جدیدی از درمان مبتنی بر سلول‌های بنیادی مشتق از خون قاعدگی سوق داد.

prp

متخصص طب ورزشی - آسیب های عضلانی اسکلتی و مفاصل مطرح کرد:

سلول درمانی راهی موثر در درمان قطعی پارگی تاندون آشیل

علیرضا حسن نژاد گفت: سلول درمانی سبب می شود تا التهاب کاهش یابد و تاندون عمل ترمیم را اغاز کند و ریسک عوارض شدید ضد التهابات کرتون دار را نیز ندارد ضمن اینکه بورسیت که در کنار اشیل قرار دارد و در برخی مواقع دچار ضایعه شدید تری می شود نیز عمل prp یا همان سلول درمانی بر روی ان نیز اثر گذار است .

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب