اومیکرون نگران کننده تر از دلتا ویروس

سازمان بهداشت جهانی گفت: نوع جدید کرونا "اومیکرون" نگران کننده و مسری تر از"دلتا" است و از کاهش اثربخشی واکسن های کرونا هنوز شواهدی در دست نیست.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری استان ایلام ، سویه جدید کرونا ویروس که" اومیکرون" نامگذاری شده است و به گفته دانشمندان بسیار مسری تر از گونه های قبلی کرونا است در آلمان نیز رویت شده است.

مقامات بهداشتی آلمان اعلام کرده اند که این ویروس از طریق مسافری از آفریقای جنوبی وارد کشور شده و احتمال آن می رود که این ویروس در این کشور در حال شیوع باشد.

علاوه بر آلمان، در کشور هلند نیز با ثبت نتایج مثبت بیش از 60 نفر از مسافران آفریقای جنوبی به این کشور ، احتمال وجود نوع جدید کرونا گزارش شده و مقامات این کشور اعلام کرده اند که تمامی این افراد در یک هتل در نزدیکی فرودگاه آمستردام قرنطینه هستند.

سازمان بهداشت جهانی نیز با بیان اینکه نوع جدید کرونا "اومیکرون" نگران کننده و مسری تر از"دلتا" است، اعلام نموده که از کاهش اثربخشی واکسن های کرونا هنوز شواهدی در دست نیست.

تدابیر و تمهیدات لازم برای جلوگیری از ورود ویروس اومیکرون به کشور

در خصوص اقدامات پیشگیرانه از ورود این ویروس به ایران نیز رئیس مرکز مدیریت بیماریهای واگیردار وزارت بهداشت اعلام کرد: تدابیر و تمهیدات جدی برای جلوگیری از ورود این ویروس به کشور اندیشیده شده، چراکه در صورت شیوع آن در کشور ممکن است برخورد با آن بسیار سخت باشد.

این مسئول رعایت فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک را گزینه اصلی پیشگیری از ابتلا به انواع گونه های کرونا دانست و بیان کرد: در جهت مقابله با ورود این ویروس به کشور، اطلاع رسانی های لازم به فرودگاهها و مرزهای زمینی و هوایی صورت گرفته و از مسافران کشورهای آفریقای جنوبی،  لسوتو، نامیبیا، زیمباوه و اسواتینی  می خواهیم که سفرهای خود را جهت عدم ورود ویروس اومیکرون به تاخیر بیندازند.

وی افزود: هموطنان ساکن در کشورهای درگیر با ویروس جدید کرونا که قصد بازگشت به کشور را دارند نیز باید در دو نوبت تست pcr آن ها منفی باشد و در غیر این صورت تا زمان بهبودی کامل و منفی شدن تست شان قرنطینه خواهند شد.

انتهای پیام /ن

 

 

زمان انتشار: یکشنبه ۷ آذر ۱۴۰۰ - ۰۹:۲۰:۰۰

شناسه خبر: 100421

مطالب مرتبط :
ی

رابطه رفتار والدین و پیشرفت تحصیلی دانش آموزان

نخستین نهاد اجتماعی که بشر در آن پرورش یافته و عادت ها، رفتار و دیدگاههای اجتماعی فرد از کودکی در آن شکل می گیرد خانواده است و والدین بطور مستقیم و غیر مستیقم در تعیین رفتار کودک و نوجوان برای ورود به اجتماعات بزرگتر از خانواده، تاثیرگذار هستند.

ی

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت:

کیت های تشخیصی اومیکرون در اختیار استان قرار گرفته است/ اهمیت دوز سوم واکسن در برابر کرونا

دکتر جمیل صادقی فر اظهار کرد: کیت های تشخیصی اومیکرون جهت رصد و شناسایی در اختیار استانها قرار گرفته و خوشبختانه تا کنون موردی از ابتلا به این سویه در ایران گزارش نشده است.

زز

کاهش ابتلا به آنفولانزا درپی اعمال محدویت‌های کرونایی

یک میکروبیولوژیست گفت: اعمال محدودیت های کرونایی و افزایش رعایت نکات بهداشتی، موارد ابتلا به آنفولانزا طی یکی دو سال اخیر به کم ترین میزان خود در سطح جهانی رسیده است .

برگزیدگان نخستین جشنواره ملی داستان کوتاه کوتاه «ذکر خیر» در اصفهان معرفی شدند

برگزیدگان نخستین جشنواره ملی داستان کوتاه کوتاه «ذکر خیر» در اصفهان معرفی شدند

دبیر نخستین جشنواره ملی داستان کوتاه کوتاه «ذکر خیر» از انتخاب و معرفی برگزیدگان نهایی این رخداد ادبی خبر داد و گفت: سه نویسنده را به عنوان برگزیدگان نهایی از کرمانشاه، مشهد و اصفهان هستند و دو داستان نویس هم شایسته تقدیر شدند.

ی

حضور بسیجیان پایگاههای علمی ایلام در میقات صالحین به روایت تصویر

بسیجیان پایگاههای علمی و پژوهشی استان ایلام در برنامه میقات صالحین شرکت کردند

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب