خواسته مردم حرکت به سمت شهر هوشمند است

رئیس سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری شیراز در نخستین نشست همکاری مشترک شرکت برج الکترونیک شیراز و مرکز گسترش فناوری اطلاعات ایران «مگفا» و فاوا شهرداری شیراز گفت: حرکت به سمت شهر هوشمند یکی از خواسته های به حق مردم می باشد .

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از شیراز، سعید حیدری رئیس سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری شیراز در نخستین نشست همکاری مشترک شرکت برج الکترونیک شیراز و مرکز گسترش فناوری اطلاعات ایران «مگفا» و فاوا شهرداری شیراز با موضوعاتی نظیر پروژه‌ های هوشمند شهر، دیتا سنتر، حمل و نقل، شهرداری الکترونیک اظهار داشت: شیراز، سومین حرم اهل بیت (ع) در ایران اسلامی باید بتواند از ظرفیت ها و پتانسیل های موجود در حوزه های گوناگون گردشگری، تاریخی، فرهنگی و دیگر موارد بهره برده و سبب رضایت مردم گردد .

وی با اشاره به لزوم حرکت به سمت شهر هوشمند که یکی از خواسته های به حق مردم می باشد، تصریح کرد: شهرداری به علت خدمات متعدد شهری و نیز با داشتن مدیریت یکپارچه شهری برای رسیدن به شهر هوشمند پیشگام است .

رئیس سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری شیراز خاطر نشان کرد: شهرداری شیراز آمادگی خود را برای استفاده از ظرفیت و توان شرکت های دانش بنیان و فناور، رسانه ها، اساتید دانشگاهی و کلیه صاحب نظران در رسیدن به شهر هوشمند اعلام می دارد .

اعلام آمادگی شرکت برج الکترونیک شیراز برای تکمیل پروژه های، شهرداری با استفاده از ظرفیت های بومی موجود در شیراز

ماریا سعیدی منش، مدیرعامل برج الکترونیک شیراز نیز در نخستین نشست همکاری مشترک شرکت برج الکترونیک شیراز با مرکز گسترش، فناوری اطلاعات ایران _مگفا_ و فاوا شهرداری شیراز ضمن اعلام آمادگی این مرکز در خصوص، پروژه های هوشمند سازی شیراز و شهرداری الکترونیک اظهار داشت : صادرات و واردات کلیه قطعات و کالاهای مجاز ودانش فنی- وارادات و صادرات کالاهای انفورماتیک، ارائه خدمات فنی و مهندسی اعم از سخت افزاری و مشاوره در کلیه زمینه های مرتبط با فناوری و احداث انواع برج های الکترونیک و ساختمان های پیشرفته و چاپ و نشریه و برگزاری دوره های آموزشی، سمینارها و‌ آزمونهای خصوصی و مجازی و همکاری با موسسات آموزشی دیگر با رعایت قوانین و مقررات کشور از جمله اهداف اصلی تعریف شده برج الکترونیک شیراز است.

مدیرعامل برج الکترونیک شیراز همچنین تصریح کرد :  تبدیل شدن هاب فن آوری های نوین حوزه ict در شیراز، حمایت از نخبگان و شرکت های دانش بنیان در حوزه فناوری های نوین، حمایت و هم افزایی با سرمایه گذاران داخلی و بین المللی، پیشگام و ایفای نقش فعال در حوزه توسعه شهر هوشمند شیراز از جمله افق و چشم‌انداز پیش روی برج الکترونیک شیراز است.

وی افزود : شرکت برج الکترونیک شیراز برای، تکمیل پروژه های شهرداری با استفاده از ظرفیت های موجود آماده همکاری است.

 

خبرنگار : سیده فاطمه حسینی

انتهای پیام /

زمان انتشار: شنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۰ - ۰۷:۲۳:۴۲

شناسه خبر: 100472

مطالب مرتبط :
شرایط برای نخبگان در تراز جهانی باشد/چرا دولت صرفه جویی را از ساختار عظیم‌الجثه و کم بازده شروع نمی‌کند

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان گفت:

شرایط برای نخبگان در تراز جهانی باشد/ نتیجه آب رفتن هزینه و یارانه حمل و نقل عمومی آلودگی هواست

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان با تاکید بر این که شرایط و امکانات که در اختیار جوانان نخبه قرار می‌گیرد باید در تراز جهانی باشد، به حذف ردیفهایی از بودجه پیشنهادی ۱۴۰۱ شهرداریها اشاره کرد و گفت: نتیجه آب رفتن هزینه حمل و نقل عمومی و یارانه آن آلودگی هواست که بر مردم متحمل می‌شود.

مدیریت منابع آب با استفاده از فناوری های هوشمند

مدیریت منابع آب با استفاده از فناوری های هوشمند

راهبردهای فناورانه در مدیریت آب و توجه به آن در طراحی زیرساخت تاسیسات صنعتی حفظ منابع و هوشمندی در مصرف را به همراه می‌آورد.

سواد رسانه

نفوذ در کشور به دلیل ضعف در سواد رسانه

بدترین نوع جنگ، جنگ رسانه است. شبکه های معاند در این حوزه کار می کنند و مطالبی را در شبکه های اجتماعی نشر میدهند که اختلاف انگیز است.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب