ترویج فرهنگ ایثار و شهادت یک ضرورت است

فرمانده دانشگاه افسری امام حسین (ع) اظهار کرد: ترقی و پیشرفت بیش از پیش کشور و رسیدن به اهداف متعالی نظام مقدس جمهوری اسلامی، در گرو همگام شدن با مسیر شهدا و رزمندگان بوده و برای تعالی هرچه بیشتر کشور، بیان دستاوردهای دفاع مقدس و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت ضرورتی اجتناب ناپذیر است.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری استان ایلام، آئین اختتامیه کنگره سرداران و 3000 شهید استان ایلام امروز با حضور جمعی از مسئولان عالی لشکری و کشوری، اقشار مختلف مردم و خانواده شهدا و ایثارگران در ایلام برگزار شد.

سردار" نعمان غلامی " در حاشیه این اجلاسیه، با بیان اینکه شهدا و ایثارگران مایه عزت و شرف جمهوری اسلامی هستند بیان کرد: ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در بین نسل های انقلاب اسلامی از اهمیت ویژه ای برخوردار بوده و هزینه کردن برای پاسداشت نام و یاد شهدا و ترویج این فرهنگ عظیم،  یک سرمایه عظیم ملی محسوب می شود.

 فرمانده دانشگاه افسری امام حسین(ع) اظهار کرد: در دوران دفاع مقدس شاهد حملات و هجمه های وسیعی از سوی دشمن بعثی و حامیان آن به کشورمان بودیم که خوشبختانه با درایت امام راحل (ره) و حمایت ملت شریف ایران از رهنمودهای امام خمینی(ره)، تلاش دشمن برای محو نظام جمهوری اسلامی از جغرافیای سیاسی ناکام و توطئه های آنان با حماسه آفرینی رزمندگان و مقاومت مردم،  با شکست مواجه شد.

 وی با تاکید بر ترویج فرهنگ جهاد و شهادت در جامعه بیان کرد: ما در دوران هشت سال دفاع مقدس شاهد حماسه آفرینی های بسیاری بودیم که به طور یقین چنین دستاوردهای عظیمی ماحصل یاری خداوند و تمسک مردم به ارزشهای اسلامی و پیروی از رهنمودهای امام راحل بوده است.

  سردار غلامی اذعان کرد: ترقی و پیشرفت بیش از پیش کشور و رسیدن به اهداف متعالی نظام مقدس جمهوری اسلامی، در گرو همگام شدن با مسیر شهدا و رزمندگان بوده و برای تعالی هرچه بیشتر کشور، بیان دستاوردهای دفاع مقدس و ترویج فرهنگ  ایثار و شهادت ضرورتی اجتناب ناپذیر است.

انتهای پیام/

زمان انتشار: پنج شنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۰ - ۲۳:۱۳:۲۱

شناسه خبر: 100521

مطالب مرتبط :
۱

رئیس دانشگاه پیام نور هرمزگان: وظیفه دانشگاهیان در قبال شهدا، توسعه علم و دانش است

تجدید میثاق رئیس دانشگاه پیام نور هرمزگان با آرمان های امام راحل و شهدای بندرعباس

ی

توسعه پایدار گامی در جهت کاهش مشکلات زیست محیطی

کارشناس مسئول بهداشت و ایمنی دانشگاه تهران اظهار کرد: تمامی بخش ها از جمله صنعت، صنایع غذایی، کشاورزی، آب و خاک تحقق توسعه پایدار را در راس امورات خود قرار دهند تا شاهد کاهش مشکلات زیست محیطی باشیم.

زی

تحول عظیم حوزه علم و فناوری در گرو اعتماد به نخبگان است

رئیس پارک علم و فناوری ایلام اظهار کرد: تحول عظیم و توسعه کشور در گرو تکیه بر توان نیروی انسانی خلاق، دانشمند و نوآور است، چراکه جوانان نخبه ایرانی موتور محرکه و پیشران توسعه پایدار کشور هستند و این جوانان به عنوان گنجینه بی بدیل کشور، باید مورد توجه قرار گیرند.

نتایج امیدوارکننده کارآزمایی بالینی درمان مادام العمر دیابت نوع ۱ با ایمپلنت سلول‌های بنیادی اعلام شد

توسط دانشمندان دانشگاه بریتیش کلمبیا؛

نتایج امیدوارکننده درمان مادام‌العمر دیابت نوع ۱ با ایمپلنت سلول‌های بنیادی

یک کارآزمایی بالینی فاز I/II راه را برای درمان‌های قابل اعتماد و طولانی مدت برای دیابت نوع ۱ هموار می‌کند. این کار بر روی توسعه ایمپلنت‌هایی مبتنی بر سلول‌های بنیادی متمرکز است که می‌تواند انسولین را مستقیماً به جریان خون بیماران دیابتی برساند.

ایثار و شهادات

در ویژه‌برنامه «با کاروان شهدا» مطرح شد:

استادان باید توفنده و بالنده واژه ایثار و شهادت را تبیین کنند/ با جهاد "تبیین"هجمه دشمنان را خنثی کنیم

در ویژه‌برنامه «با کاروان شهدا» مطرح شد: استادان باید توفنده و بالنده واژه ایثار و شهادت را تبیین کنند و لازم است با جهاد تبیین هجمه دشمنان را خنثی کنیم.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب