دیدار رییس جمهور با استاندار مرکزی و مجمع نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی

استاندار مرکزی گفت: در نشست امروز با رئیس جمهور مسائل و مشکلات استان در ۴۲ محور ناظر به موضوعات مربوط به مسائل اقتصادی و صنعتی , اجتماعی مطرح و مورد بحث قرار گرفت.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری استان مرکزی؛ در جلسه ای که با حضور استاندار مرکزی و مجمع نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی در دفتر آیت الله دکتر سید ابراهیم رئیسی رییس جمهور برگزار شد، مسائل و مشکلات استان بررسی و درخصوص رفع آنها تصمیماتی اتخاذ شد.

این نشست که برگزاری آن با حضور نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی در سالهای اخیر مسبوق به سابقه نبوده است، ۷ نماینده مردم شریف استان مرکزی در مجلس شورای اسلامی مسائل و مشکلات استان را در ۴۲ محور ناظر به موضوعات مربوط به مسائل اقتصادی و صنعتی استان، راه‌های مواصلاتی استان، صنایع خمین، طرح جامع کاهش آلودگی هوای اراک، مسائل و مشکلات حوزه بهداشت و درمان به ویژه بیمارستان ولیعصر (عج) اراک، اتوبان اراک به ساوه، روستاهای اوقافی، تراز بودجه استان، مشکلات کارخانجات صنایع سنگین استان از جمله هپکو و آذراب، خط راه آهن اراک به قم، مسایل مربوط به حوزه کشاورزی شهرستان خنداب، اینترنت روستاها، پروژه های نیمه تمام، مشکل آب ۴۶ روستای استان، مدیریت منابع آب استان، مشکلات ویژه شهرستان شازند، پروژه بیمارستان ساوه، موضوع مهاجرت در سطح استان، ظرفیت‌های دانشگاهی، ظرفیت‌های دامداری و کشاورزی، فرصت‌های گردشگری، مسأله جذب سرمایه گذاری در استان، طرح جهش مسکن، مشکلات مربوط به بانکها، ساختار بودجه، بازنگری در مبنای طرح آمایش، طرح توسعه بیمارستان محلات، منطقه ویژه اقتصادی گل و سنگ، دهکده گل خاور میانه و ... مطرح نمودند.

رییس جمهور ضمن تبریک سالروز ولادت حضرت زینب (س) و تقدیر از زحمات و تلاش های پرستاران پرتلاش و کادر بهداشت و درمان، درخصوص اصلاح ساختار بودجه و تفویض برخی اختیارات به استان‌ها، بحران آب، ضرورت اصلاح الگوی کشت، دیپلماسی آب، کشاورزی گلخانه‌ای، مدیریت پساب، فعال شدن مراکز جذب سرمایه گذاری، امنیت و تسهیل سرمایه گذاری، اولویت و اهمیت موضوع محیط زیست و فرع بودن سایر موضوعات نسبت به محیط زیست بر اساس قانون اساسی و اهمیت سلامت انسانها مباحثی را مطرح نمودند.

ایشان همچنین دستوراتی را درخصوص فیلتراسیون نیروگاه شازند، ضرورت تأمین پایدار هم‌زمان برق و گاز و تلاش دولت برای حذف سوخت مازوت از نیروگاه‌ها به‌ویژه نیروگاه‌های مجاور شهرها، عدالت توزیعی و توجه به رضایت عمومی، توسعه گلخانه‌‌های صنعتی، گردشگری استان و ... صادر نمودند.

رییس جمهوری با گلایه مندی از نیمه کاره ماندن بیمارستان‌‌هایی که دارای پیشرفت فیزیکی بالا هستند بر پیگیری و تسریع در تکمیل و بهره‌برداری این بیمارستان‌ها تأکید نمودند.

ایشان با تأکید ویژه بر شایسته‌سالاری، اظهار داشتند: فقر مطلق در هیچ جای کشور زیبنده نیست و باید ریشه کن شود، نمایندگان مردم و مدیران ارشد دولت همه نمایندگان مردم هستند که باید تلاش برای بهبود معیشت را در اولویت کاری خود قرارداده و در این زمینه از هیچ کوششی دریغ ننمایند.

انتهای پیام/ ن

زمان انتشار: جمعه ۱۹ آذر ۱۴۰۰ - ۱۲:۴۴:۱۹

شناسه خبر: 100667

مطالب مرتبط :
gggg

رئیس جمهوردردیداربا نخبگان و اقشارلرستان/اولویت دولت،فعال کردن صنایع نیمه تعطیل است

آیت الله سیدابراهیم رئیسی رئیس جمهور،در جریان سفر یک روزه به لرستان،در عصرجمعه ۱۹ آذرماه، با نخبگان،علما،ایثارگران و شماری ازاقشار مردم این استان دیداروگفتگو کرد.

آموزش ۲۵ هزار بسیجی برای اجرای طرح شهید سلیمانی در استان مرکزی

آموزش ۲۵ هزار بسیجی برای اجرای طرح شهید سلیمانی در استان مرکزی

سرتیپ دوم پاسدار «محسن کریمی» فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی عصر در آیین تجلیل از پرستاران اراکی به مناسبت فرارسیدن میلاد حضرت زینب کبری (س) و روز پرستار از آموزش ۲۵ هزار بسیجی برای اجرای طرح شهید سلیمانی در استان مرکزی خبر داد.

تجلیل فرمانده سپاه روح الله از کادر درمان در استان مرکزی

تجلیل فرمانده سپاه روح الله از کادر درمان در استان مرکزی

سردارکریمی فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی در آیین تجلیل از پرستاران اراکی به مناسبت فرارسیدن میلاد حضرت زینب کبری (س) و روز پرستار در جمع کادر درمان بیمارستان قدس حضور نمودند.

۲۵

رییس مجمع نمایندگان استان هرمزگان:

خواسته هرمزگانی ها برای کسب کرسی های مدیریتی کشوری محقق نشده است

رییس مجمع نمایندگان مردم هرمزگان در مجلس شورای اسلامی هرمزگان گفت: نشستی که نمایندگان استان در مجلس با استاندار جدید داشتند به شناخت بیشتر از وی منجر شد و به توافق های ارزشمندی رسیدیم.

تجلیل نماینده مردم اردکان در مجلس از کادر درمان

تجلیل نماینده مردم اردکان در مجلس از کادر درمان از نگاه دوربین

نماینده مردم اردکان در مجلس و امام جمعه اردکان از کادر درمان بیمارستان ضیایی تجلیل کردند.

استاندار مرکزی

استاندار مرکزی

لزوم برطرف سازی حلقه‌های مفقوده موجود در مسیر ابتکارات و اختراعات

استاندار مرکزی گفت: باید تمام تلاش خود را در راستای برطرف کردن حلقه‌های مفقوده موجود که در مسیر ابتکارات و اختراعات استان قرار دارد را به‌کار گیریم.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب