آموزش ۲۵ هزار بسیجی برای اجرای طرح شهید سلیمانی در استان مرکزی

سرتیپ دوم پاسدار «محسن کریمی» فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی عصر در آیین تجلیل از پرستاران اراکی به مناسبت فرارسیدن میلاد حضرت زینب کبری (س) و روز پرستار از آموزش ۲۵ هزار بسیجی برای اجرای طرح شهید سلیمانی در استان مرکزی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری استان مرکزی؛ سرتیپ دوم پاسدار «محسن کریمی» فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی عصر  در آیین تجلیل از پرستاران اراکی به مناسبت فرارسیدن میلاد حضرت زینب کبری (س) و روز پرستار اظهار کرد: فرا رسیدن میلاد باسعادت حضرت زینب(س) پرچم دار فداکاری و بصیرت و الگوی کامل ایثارگری که به عنوان روز پرستار نامگذاری شده فرصتی مناسب برای تجلیل و تکریم از پرستاران زحمتکش است.

وی افزود: حضور چشمگیر پرستاران از دوران دفاع مقدس و نقش موثر آنها در طول انقلاب اسلامی و در نهایت حماسه آفرینی آنها در طول بیماری کرونا همچون ستاره ای پرفروغ در عملکرد این عزیزان به ماندگار مانده است.

کریمی تاکید کرد: نقش موثر و حماسی پرستاران در طول ۴۲ سال گذشته در انقلاب اسلامی نشان از ارتباط عمیق این عزیزان با فرهنگ ایثار و ازخودگذشتگی است و این روحیه برجسته در دوران بیماری کرونا فصل جدیدی از جهاد در راه سلامت مردم و جامعه رقم زد که به حق عنوان مدافعان سلامت شایسته این عزیزان است.

وی با بیان اینکه مدافعان سلامت با روحیه جهادی و بسیجی در طول بیماری کرونا برگ زرینی از افتخارات و حماسه های ماندگار در تاریخ بهداشت و درمان کشور خلق نمودند، گفت:امروز فرصتی مناسب برای تجلیل از تلاش های خالصانه آنها در عرصه های مختلف دفاع از سلامت مردم و جامعه است.

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی ادامه داد: مدافعان سلامت در مسیر مجاهدت برای دفاع از سلامت مردم خوش درخشیدند و نقش آفرینی آنها به منزله جهاد فی سبیل الله است و قطعا اجر و پاداش ویژه ای از خداوند متعال دریافت خواهند کرد و جایگاه امروز این عزیزان در بین مردم بسیار ارزشمند است.

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی بیان کرد: بسیاری از دستاوردهایی که در طول انقلاب خلق شده حاصل به کارگیری تجربیات ارزشمند دفاع مقدس است و در طول بیماری کرونا اقشار مختلف مردم همچون مدافعان سلامت، گروه های جهادی و مردمی با تاسی از فرهنگ دفاع مقدس تهدیدات را به فرصت تبدیل کردند.

وی با بیان اینکه سپاه و بسیج به عنوان خادم مردم و پاسدار انقلاب اسلامی در مسیر خدمت و دفاع از ارزش های اسلامی شتابنده و مقتدرانه حرکت می کند، گفت: بسیج و سپاه در این مسیر متوقف نخواهد شد و این گفتمان جهادی و خدمت رسانی باید در سایر بخش های کشور فراگیر شود.

 کریمی با اشاره به اقدامات سپاه در بیماری کرونا افزود: در راستای کنترل بیماری و کاهش آسیب های کرونا سپاه و بسیج از ابتدای شیوع بیماری تمام قد در صحنه بوده و بیش از ۵۰ عنوان خدمت در قالب طرح جهادی و سلامت شهید حاج قاسم سلیمانی و راه اندازی نهضت کمک مومنانه به مردم و ولی نعمتان انقلاب اسلامی ارائه کرده است.

وی ادامه داد: یکی از مسائل مهمی که در طول بیماری کرونا مورد توجه سپاه بوده آموزش بسیجیان برای نقش آفرینی در اجرای طرح شهید سلیمانی بود که بیش از ۲۵ هزار بسیجی در این راستا آموزش تخصصی دیدند و در عرصه های مختلف به مردم و جامعه خدمات ارائه میدهند.

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی خاطر نشان کرد: بسیج در طول این سال ها با حضور میدانی خود علاوه بر اینکه موفقیت های بزرگی حاصل کرده موجب ارائه الگو برای مقابله با بحران ها و مشکلات ارائه شده و امروز طرح شهید سلیمانی میتواند در سایر بخش های بهداشت، درمان و سلامت مورد استفاده قرار گیرد.

انتهای پیام / ن

زمان انتشار: جمعه ۱۹ آذر ۱۴۰۰ - ۱۲:۵۷:۱۰

شناسه خبر: 100669

مطالب مرتبط :
تصاویر/ تجلیل از پرستاران یزد

تصاویر/ تجلیل از پرستاران یزد

مراسم تجلیل از پرستاران در محل بیمارستان شهید صدوقی(ره) به همت بسیج جامعه پزشکی استان یزد و با حضور سردار رضا پورشمسی فرمانده سپاه الغدیر استان برگزار شد.

تقدیر از مدافعان سلامت بیمارستان سلامت فردا

به مناسبت میلاد حضرت زینب (س) و روز پرستار؛

تقدیر از مدافعان سلامت بیمارستان سلامت فردا

مدیر موزه آثار طبیعی و حیات وحش هفت چنار به مناسبت فرا رسیدن روز پرستار از مدافعان سلامت بیمارستان سلامت فردا قدردانی کرد.

دیدار رییس جمهور با استاندار مرکزی و مجمع نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی

دیدار رییس جمهور با استاندار مرکزی و مجمع نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی

استاندار مرکزی گفت: در نشست امروز با رئیس جمهور مسائل و مشکلات استان در ۴۲ محور ناظر به موضوعات مربوط به مسائل اقتصادی و صنعتی , اجتماعی مطرح و مورد بحث قرار گرفت.

تجلیل فرمانده سپاه روح الله از کادر درمان در استان مرکزی

تجلیل فرمانده سپاه روح الله از کادر درمان در استان مرکزی

سردارکریمی فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی در آیین تجلیل از پرستاران اراکی به مناسبت فرارسیدن میلاد حضرت زینب کبری (س) و روز پرستار در جمع کادر درمان بیمارستان قدس حضور نمودند.

طرح شهید سلیمانی در استان مرکزی

ارائه خدمات به ۲ هزار بیمار کرونایی در بیمارستان‌ سپاه استان مرکزی

سرهنگ امینی معاون سلامت و دفاع زیستی سپاه روح الله استان مرکزی با اشاره به اقدامات مهم آن معاونت در طرح شهید سلیمانی پرداختند.

تزریق اولین دز واکسن کرونا برای فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی

تزریق اولین دز واکسن کرونا برای فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی از مرکز واکسیناسیون در مصلی بیت المقدس اراک بازدید و اولین دز واکسن ایرانی کوو ایران برکت را دریافت کرد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب