مسئول مرکز رشد علوم و فناوری های پزشکی شهید شهریاری مطرح کرد:

مراکز رشد تسهیل گر تبدیل ایده ها به محصول

مراکز رشد ایده هایی را که قابلیت تبدیل به محصول را دارند و همچنین فناورانی که قابلیت ایده پردازی را نیز دارند، جذب می کنند. و مسیر را برای آنها تسهیل می کنند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اردبیل؛ دکتر بابک رضایی افشار مدیر مرکز رشد علوم و فناوری های پزشکی شهید شهریاری بسیج علمی، پژوهشی و فناوری سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل گفت: در بحث ایده ها، نیازی به مراکزی داریم که بتوانند ایده هایی را که فناوران ارائه می دهند به سممت تجاری سازی و دانش بنیان سوق دهند.

وی افزود: این مراکز باید از لحاظ علمی و هم از لحاظ تجاری سازی به سمت ایده ها مسیر دهی کنند و این ایده ها را داوری و پالایش بکنند و مشاوره های خاصی به این نوع ایده ها داده شود تا بتوان آنها را به سمت تجاری سازی شدن سوق دهند.

رضایی افشار در ادامه گفت: امروزه در کشور ما مراکز رشد متعددی وجود دارد مثل مراکز رشد دانشگاهی که به پایان نامه ها و کارهای تحقیقاتی دانشجویی مسیردهی می کند، مراکز رشد داخل پارک های علم و فناوری برای ایده هایی که از طریق سازمان ها و دانشگاه ها معرفی می شوند ارائه خدمات می دهند، اما سازمان های دیگری نیز در این راستا وجود دارند که نقش حمایتی دارند از جمله سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری، جهاد کشاورزی و ... .

مدیر مرکز رشد شهید شهریاری اظهار داشت: ما با توجه به اینکه حلقه مفقوده بین ایده تا محصول را داریم و آن هم حمایت از فناوری و مخترع از تبدیل ایده های او به سمت محصول است و باید مشاوره هایی برای بهبود عملکرد در جهت مسیر یابی صحیح و حمایت های مالی ارائه شود.

وی تصریح کرد: هدف از مراکز رشد جذب ایده هایی است که قابلیت تبدیل به محصول را دارند و همچنین فناورانی که قابلیت ایده پردازی را نیز دارند. این فناوران در یک بستری قرار می گیرند تا علاوه بر اینکه بتوانند تعامل بیشتری داشته باشند، توان علمی و نوآوری را نیز افزایش دهند.

رضایی افشار با بیان اینکه جامعه هدف مرکز رشد علوم و فناوری های پزشکی است افزود: ما در مرکز رشد افرادی را که در حیطه پزشکی، پیراپزشکی، علوم آزمایشگاهی و رشته های دیگری که به علوم و فناوری های پزشکی مرتبط هستند مد نظر گرفته ایم.

مدیر مرکز رشد شهید شهریاری خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه در استان مرکزی مختص به علوم و فناوری های پزشکی وجود نداشت و این مسئله بسیار احساس می شد، فضایی که بتواند نوآوران این حوزه را جمع کند و ایده های آنها را به سمت پیشرفت سوق دهد، وجود چنین مرکز رشدی در استان می تواند فضایی را برای این فناوران مهیا کند.

وی گفت: ما در استان اردبیل پتانسیل بسیار زیادی برای بحث پزشکی از جمله پزشکی از راه دور، بحث تولید محصولات و تجهیزات مصرفی در استان داریم که خود استان مصرف کننده های این تجهییزات است و تعداد دانش آموختگان بالای مهندسی پزشکی و رشته های مرتبط با آن که این نشان دهنده پتانسیل بالای استان در زمینه تجهیزات و فناوری های پزشکی است.

رضایی افشار بیان کرد: مرکز رشد فرصتی است تا بتوانیم بخشی از این پتانسیل را جذب، هدایت کنیم و به اشتغال دانش بنیان دانش آموختگان علوم و فناوری های پزشکی در استان برسانیم.

انتهای پیام/

زمان انتشار: جمعه ۱۹ آذر ۱۴۰۰ - ۱۴:۰۱:۰۴

شناسه خبر: 100672

مطالب مرتبط :
۰۱

به مناسبت پنجم آذرماه سالروز گرامیداشت خواجه نصیرالدین توسی/ روز مهندس

تصویرنگاشت| معرفی رشته های مهندسی و فرصت های شغلی در ایران

دانش آموز

مطالعه کتاب و انجام پژوهش های علمی راز موفقیت دانش آموز نخبه اردبیلی

دانش آموز نخبه بسیجی اردبیلی با مطالعه کتاب و تماشای مستندات علمی و انجام تحقیق و پژوهش های علمی موفق به کسب مدال های جهانی و برگزیده جشنواره جهادگران علم و فناوری استان اردبیل شده است.

۵۵۴۴

براساس اعلام وزارت علوم، تحقیقات و فناوری؛

روزشمارهفته پژوهش ۱۴۰۰

هرسال از سوی وزارت علوم،تحقیقات و فناوری روزشمار هفته پژوهش و فناوری اعلام می گردد.

نخبه

برگزاری آئین بزرگداشت دانشمند یک درصد برتر جهان در اردبیل

مراسم بزرگداشت و تجلیل از نخبه علمی، فرهنگی و اجتماعی، دانشمند یک درصد برتر جهان دکتر نورالدین قدیمی با حضور مسئولین استانی در دانشگاه آزاد اسلامی اردبیل برگزار شد.

۱

مسئول سازمان بسیج علمی و پژوهشی استان گیلان خبر داد:

۲۰۰ طرح فناورانه در جشنواره جهادگران علمی و فناوری توسط بسیج علمی استان گیلان دریافت شد

مسئول سازمان بسیج علمی و پژوهشی استان گیلان، گفت: ۲۰۰ طرح فناورانه درجشنواره جهادگران علمی و فناوری توسط بسیج علمی استان گیلان دریافت شده است که در حال داوری توسط کارگروه تخصصی می باشد.

افتتاح نمایشگاه فن بازار در سالن تربیت بدنی دانشگاه محقق اردبیلی به روایت تصویر

نمایشگاه فن بازار با حضور مسئولین استانی، روسای دانشگاه و پارک علم و فناوری، مراکز رشد و نوآوری و سازمان های دولتی و دانشجویان در سالن تربیت بدنی دانشگاه محقق اردبیلی افتتاح شد.

ماموریت مراکز رشد حمایت از کارآفرینان و فناوران در راستای تولید و اشتغال زایی است

مدیر مرکز رشد ناحیه شهدای جماران:

ماموریت مراکز رشد حمایت از کارآفرینان و فناوران در راستای تولید و اشتغال زایی است

مدیر مرکز رشد ناحیه شهدای جماران اذعان کرد: ماموریت مراکز رشد حمایت فی سبیل الله از کارآفرینان و فناوران است تا بتوانند ایده خود را تبدیل به محصول و محصولاتشان را تجاری سازی کنند.

س

تکنولوژی نوین مهندسی پزشکی؛ ریزتراشه‌های کاشتنی (Microchip implant)

در کشور ما، ریزتراشه‌ها بیش‌تر در حیوانات و محیط‌زیست استفاده می‌شود و با بهره‌بردن از این فناوری می‌توان وضعیت حیوانات موردنظر را تحت بررسی قرارداد تا با این کار روند محافظت از گونه‌های در حال انقراض پیشرفت و همچنین برای حیوانات شناسنامه الکترونیکی صادر کرد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب