کارخانه آلومینای جاجرم و پرونده فساد مالی دیگر

رئیس کل دادگستری استان با اشاره به خبر دستگیری یکی از مدیران میانی کارخانه آلومینای جاجرم به اتهام ارتکاب جرائم مالی، جزئیاتی از نحوه شکل گیری و بروز سوء جریان مالی در این کارخانه را تشریح کرد.


 به گزارش خبرگزاری علم و فناوری به نقل از روابط عمومی دادگستری خراسان شمالی، حجت الإسلام رضا براتی زاده در این رابطه گفت:  متعاقب گزارش واصله ، در این خصوص پرونده قضایی تشکیل شد و تحت نظارت دادستان عمومی و انقلاب جاجرم و در یکی از شعب بازپرسی دادسرای این شهرستان مطرح رسیدگی است.


وی اتهام فعلی انتسابی به متهم را در حال حاضر تدلیس در معاملات دولتی و ارتشاء عنوان و  تصریح کرد: متهم در جریان خرید تعداد 160 دستگاه کولر گازی فاقد شناسه کالا برای تقویت  سیستم سرمایشی شرکت آلومینای جاجرم، مبلغ 77 میلیون و 400 هزار تومان تحت عنوان پورسانت و در واقع رشوه از  دو متهم در خارج از استان دریافت کرده  است.


رئیس کل دادگستری استان همچنین از کشف و توقیف مجموعا20 عدد سکه تمام بهار آزادی و مقادیری نیم سکه از محل کار و منزل متهم خبر داد و بیان کرد:  منابع تأمین وجوه جهت خرید این مقدار سکه و صحت و سقم ادعای متهم مبنی بر اینکه با سرمایه متعلق به خود این سکه ها را خریداری کرده در دست بررسی قرار دارد.


مقام عالی قضایی استان با اشاره به دیگر اتهامات منتسب به متهم از جمله نگهداری مشروبات الکلی خارجی  اظهار کرد: در بازرسی از منزل متهم سه بطری مشروبات الکلی خارجی و نیز 9 عدد مهر ساختگی و برخی اسناد و فاکتورهای مجعول نیز کشف و توقیف شده است.


وی با اشاره به اقاریر صریح متهم در خصوص اتهامات »تدلیس در معاملات دولتی« و» ارتشاء«  از صدور قرار بازداشت موقت و  همچنین تداوم  تحقیقات تکمیلی تا روشن شدن تمامی زوایا و ابعاد این ماجرا و دستگیری دیگر عوامل و ایادی مرتبط با این پرونده خبر داد.

رئیس کل دادگستری استان ضمن هشدار به کسانی که در شرایط فعلی جنگ اقتصادی و با وجود تحریم های ظالمانه ی  دشمنان نظام و انقلاب  با ارتکاب جرائم مالی موجبات  تضییع حقوق عامه را فراهم می سازند؛ گفت: یقینا به  این قبیل جرائم با دقت و قاطعیت و البته با سرعت رسیدگی و بدون اغماض و مماشات با مرتکبین جرائم برابر قوانین و مقررات  برخورد خواهد شد.


وی افزود: إن شاءالله با تکمیل تحقیقات و صدور کیفرخواست اخبار تکمیلی متعاقبا  به اطلاع افکار عمومی و رسانه ها خواهد رسید.

زمان انتشار: شنبه ۲۰ آذر ۱۴۰۰ - ۲۱:۳۸:۱۳

شناسه خبر: 100705

مطالب مرتبط :
نرم افزار هوشمند صوتی نابینایان ساخته شد/محصول نهایی«مچ بندپا» عصای سفید را جمع می‌کند

محقق و فناور اصفهانی خبرداد:

نرم افزار هوشمند صوتی نابینایان ساخته شد/محصول نهایی«مچ بندپا» عصای سفید را جمع می‌کند

محققان مجموعه فناور جنرال تک اعلام کردند: برای اولین بار در جهان نرم افزار هوشمند صوتی نابینایان را طراحی و نمونه اولیه آن را تولید کرده‌اند، در صورت حمایت برای ارتقای آن محصول نهایی«مچ بندپا» روزی عصای سفید را جمع می‌کند.

۴۵

مدیرکل نوسازی، توسعه وتجهیز مدارس هرمزگان:

آغاز عملیات اجرایی ۸ فضای آموزشی طی هفته گذشته/جهاد مدرسه سازی در هرمزگان ادامه دارد

مدیرکل نوسازی، توسعه وتجهیز مدارس هرمزگان با اشاره به اینکه بیش از ۷۰۰ خیر هرمزگانی در ساخت و توسعه فضاهای آموزشی استان مشارکت دارند گفت: جهاد مدرسه سازی با مشارکت خیرین این استان در حال انجام می باشد.

نشست چهار جانبه در خراسان شمالی

نشست چهارجانبه شرکت پیشگامان و معاونت علمی، پژوهشی و فناوری بسیج با پارک علم و فناوری و صندوق پژوهش خراسان شمالی

برگزاری نشست تقویت و توسعه همکاری های بسیج علمی و فناوری و پارک علم و فناوری در جهت هم سرمایه گذاری شرکت پیشگامان و صندوق پژوهش استان بر روی طرح ها و پروژه های فناوران استان

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب