رئیس سازمان علمی، پژوهشی و فناور بسیج کشور:

یکی از کارهایی که بسیج علمی انجام می دهد متوازن سازی شرکتهای دانش بنیان در سطح کشور است.

سردار رحیمی با بیان اینکه هسته های مردم باید خودشان پای کار آمده و نیازها را شناسایی و در جهت حل آن اقدام کنند گفت: اعتقاد ما بر این است که مسائل و مشکلات هر استان و شهرستان توسط همان سرمایه های انسانی علمی توانمند باید رفع مشکل شده و بتوانند نیازهای شهر و استان و در نهایت کشور را حل بکنند. بنابراین برای اینکه این اتفاق بیفتد نیاز به بسترسازی و زیرساخت داریم، یکی از این زیرساختهایی که نیاز است و باتوجه به پتانسیل خیلی خوب و عالی ای که از بعد سرمایه های انسانی در استان خراسان شمالی مشاهده کرده ایم، بسترسازی لازم برای استقرار و کار کردن و در نهایت رسیدن به مرحله تجاری سازی طرح های فناوران می باشد.

در ادامه سردار رحیمی اعلام نمود: ابتدا نیت ما بر این است که همه شهرستاهای کل کشور که بالغ بر 500 شهرستان هستند، به تعداد 500 مرکز رشد مشارکتی در درجه اول یا مستقل زده شود، خروجی آنها در یک مرکز نوآوری استانی که مشارکتی است با عنوان هاب نوآوری،یافته ها را به مرحله شتاب دهی و تجاری سازی برساند.
دکتر رحیمی با بیان اینکه اگر مرکز نوآوری باشد سرمایه گذاران، ذینفعان و حامیان در مرکز نوآوری همان استان سرمایه گذاری و ارائه تسهیلات را انجام می دهند بیان کرد: 500 مرکز رشد و 32 مرکز نوآوری باید در کشور برای استقرار ایجاد و بسترسازی شده و توزیع عادلانه بین شرکتهای دانش بنیان در کشور انجام گردد.
رحیمی دلیل ایجاد زیرساخت ها و مراکز رشد و نوآور را اینگونه تحلیل نمود: این زیرساختها به این دلیل زده می شوند که هسته های فناورانه را به واحدهای فناور و این واحدها را به شرکت های دانش بنیان تبدیل کنیم که در این شرکت ها طرحها به تجاری سازی رسیده و انشالله در 10 سال آینده هر استان تعداد زیادی از این هلدینگ های شرکت دانش بنیان را برای حل مسائل و مشکلات فناوران و مخترعان در استان و شهرستان خود دارا باشند. 
سردار رحیمی در ادامه بیان کرد: در جلسه امروز که با نخبگان و مخترعان استان خراسان شمالی داشتیم حقیقتاً این استان از بعد سرمایه های انسانی و از بعد استعداد برتر که در استان وجود دارد فوق العاده است، با توجه به این که جوانان با روحیه جهادی و انقلابی پای کار آمده اند باید تمام مسئولین و مراکزهای استانی، تسهیلات و زیرساختهای مناسب در هر استان را فراهم کنند که این جوانان بتوانند مشکلات و مسائل خود را حل کنند. 
در پایان هدف از سرکشی استان ها را برنامه های خوب در حوزه زیرساختی و توسعه و حمایت از هسته های فناور و شرکتهای دانش بنیان اعلام کرده و گفت: انشالله این برنامه ها و هدفها را به عنوان برنامه ورودی مصوب کرده و در جلسه قرارگاه جهاد علمی مرکزی کشور به تصویب رسانده و در سال 1401 عملیاتی وارد عرصه علم و فناوری استان ها خواهیم شد.

 

انتهای پیام / سهیلا سعیدی

زمان انتشار: سه شنبه ۲۳ آذر ۱۴۰۰ - ۰۰:۰۶:۳۲

شناسه خبر: 100754

مطالب مرتبط :
ستاری، خراسان شمالی

استان خراسان شمالی به واسطه نیروی انسانی خلاق و خوش فکر و با ایجاد زیرساخت‌هایی، توسعه پیدا می کند

ستاری، معاون علمی و فناوری رئیس جمهور گفت: استان خراسان شمالی از لحاظ منابع طبیعی، استان شناخته شده ای نیست ولی نیروی انسانی فوق العاده ای دارد که می‌توانیم بخش کشاورزی، معادن و دامداری استان را به واسطه همین نیروی اسانی خلاق و خوش فکر متحول کرده و زیرساخت‌هایی را جهت توسعه استان ایجاد کنیم.

دانش بنیان

ایجاد کارگروه ویژه برای رفع مشکلات شرکت ها ی دانش بنیان

رئیس کل دادگستری استان از ایجاد کارگروه ویژه در تعامل شرکت های دانش بنیان، برای رفع مشکلات آنها از جمله مسائل حقوقی، دریافت تسهیلات، ثبت شرکتها خبر داد.

نشست چهار جانبه در خراسان شمالی

نشست چهارجانبه شرکت پیشگامان و معاونت علمی، پژوهشی و فناوری بسیج با پارک علم و فناوری و صندوق پژوهش خراسان شمالی

برگزاری نشست تقویت و توسعه همکاری های بسیج علمی و فناوری و پارک علم و فناوری در جهت هم سرمایه گذاری شرکت پیشگامان و صندوق پژوهش استان بر روی طرح ها و پروژه های فناوران استان

راه اندازی دفتر نمایندگی شرکت پیشگامان در خراسان شمالی

راه اندازی دفتر نمایندگی شرکت پیشگامان در خراسان شمالی

با حضور معاون هماهنگ کننده سپاه حضرت جواد الائمه علیه السلام و قائم مقام شرکت پیشگامان آقای هادی محمدزاده به سمت مسئول دفتر نمایندگی شرکت پیشگامان خراسان شمالی منصوب شد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب