به مناسبت هفته پژوهش؛

رونمایی از ۴۱ محصول فناورانه در بیست و دومین نمایشگاه دستاورد‌های پژوهش و فناوری و فن بازار

بیست و دومین نمایشگاه دستاورد‌های پژوهش و فناوری و فن بازار از ۲۳ تا ۲۶ آذر ماه در محل نمایشگاه‌های بین المللی برگزار می‌شود. در این نمایشگاه از ۴۱ محصول فناورانه رونمایی خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری؛ بیست و دومین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری و نهمین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران‌ساخت، از 23 آذرماه، آغاز به کار کرده است. هدف از برگزاری  این نمایشگاه ارایه توانمندی‌های دانشگاه ها، پژوهشگاه ها، پارک‌های علم و فناوری، مراکز رشد به عنوان عرضه کننده است. در این دوره از نمایشگاه ۱۹ دانشگاه، ۱۷ پژوهشگاه و ۳۲ پارک علم و فناوری و مراکز رشد با ارایه ۳ هزار و ۱۳۲ فناوری به صورت حضوری و ۳۰ دانشگاه و ۱۶ پژوهشگاه و ۲۸ پارک فناوری به صورت مجازی مشارکت دارند.

در نمایشگاه هفته پژوهش وفناوری، سومین دوره نمایشگاه تستا (تقاضای فناوری) نیز برگزار می‌شود. در نمایشگاه تستا، بخش‌های دولتی تقاضای فناوری مانند جهادکشاورزی، وزارت نفت، صندق نوآوری و شکوفایی، ایمیدرو، همچنین کانون هماهنگی دانش، صنعت و بازار لوازم خانگی حضور دارند.

در این نمایشگاه بیش از ۹ هزار محصول فناورانه ارایه می شود

در نهمین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران‌ساخت، ۳۷۰ شرکت با بیش از ۹ هزار محصول حضور دارند و محصولات آن‌ها پس از پایان حضوری نمایشگاه، به شکلی مجازی تا برگزاری دوره بعدی فرصت عرضه و فروش دارند.

محمدحسین بهشتی، سرپرست معاونت نوآوری و تجاری سازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و رییس نهمین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران‌ساخت گفت: در این ۸ سال برگزاری نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران ساخت، بیش از یک ۱ هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان فروش برای شرکت‌ها و ایجاد اشتغال برای ۷ هزار نفر ثبت شده است. در نمایشگاه امسال رویداد جدیدی رخ داده است. این رویداد با همکاری مرکز طراحی ایران به منظور ارتقای سطح طراحی و کیفیت بسته بندی محصولات و نوع ارائه خدمات انجام می‌شود. قرار است در این رویداد برترین طراحی انتخاب و معرفی شود.

در این نمایشگاه محصولات دارای فناوری پیچیده از ۴۰ درصد، محصولات با فناوری پیچیده تولید بار اول از ۵۰ درصد، محصولات سطح ۲ فناوری از ۲۵ درصد و سطح ۳ فناوری از ۱۰ تخفیف برخوردار می‌شوند. همچنین مدارس و پژوهش سرا‌های دانش‌اموزی نیز می‌توانند نیاز‌های خود را با ۷۰ درصد تخفیف با تایید ستاد‌های توسعه فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از این نمایشگاه تامین کنند.

انتهای متن/ ص

 

زمان انتشار: چهارشنبه ۲۴ آذر ۱۴۰۰ - ۱۲:۵۳:۲۸

شناسه خبر: 100764

مطالب مرتبط :
فنی

معرفی برترین‌های طراحی صنعتی محصولات دانش بنیان

در معاونت علمی و فناوری برترین‌های نخستین دوره جایزه طراحی صنعتی محصولات دانش بنیان ایرانی معرفی و تقدیر شد.

دیده نشدن ظرفیت نخبگانی خراسان جنوبی توسط مسئولین

مسئول بسیج علمی، پژوهشی و فناوری سپاه انصارالرضا(ع) عنوان کرد

دیده نشدن ظرفیت نخبگانی خراسان جنوبی توسط مسئولین

فرخنده مسئول بسیج علمی، پژوهشی و فناوری سپاه انصارالرضا(ع)گفت: مسئولین علمی خراسان جنوبی ظرفیت های نخبگانی استان را کمتر دیده اند.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب