رونمایی از ۳ اختراع مخترع بسیجی در ایلام

در آیین اختتامیه هشتمین جشنواره جهادگران علم و فناوری، از ۳ اختراع برتر " پیمان کولیوند " رونمایی شد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری استان ایلام، در آیین اختتامیه هشتمین جشنواره جهادگران علم و فناوری، از 3 اختراع برتر " پیمان کولیوند " رونمایی شد.

ساخت دستگاه ترموالکتریک با قابلیت تولید برق

کولیوند در گفتگو با خبرنگار این خبرگزاری در خصوص اختراعات جدید خود بیان کرد: دستگاه ترموالکتریک که در این جشنواره رونمایی شد، بوسیله یک عدد زعال و یا شمع کوچک قابلیت تولید برق را دارد.

وی افزود: این دستگاه یک خروجی USB دارد که برای شارژ موبایل و روشن کردن لامپ بسیار مناسب است و با توجه به وزن پایین آن می توان در کوهستان و مناطق فاقد برق آن را مورد استفاده قرار داد.

ساخت خودکار با قابلیت لحیم کاری بوردهای PCB و الکترونیکی

مخترع جوان دره شهری ادامه داد: دستگاه بعدی رونمایی شده یک عدد خودکار با قابلیت لحیم کاری است که  نمونه خارجی آن با نانو ذرات نقره درست شده، در حالیکه این نمونه با حداقل هزینه و با همان کیفیت میتواند بوردهای PCB یا بوردهای الکترونیکی را که دچار قطعی شده اند، با کشیدن خودکار به راحتی وصل کرد .

کولیوند، قیمت مناسب، کیفیت بالا و دسترسی آسان جهت ساخت این محصول را از قابلیت های این وسیله دانست و بیان کرد: این وسیله که در ترمیم المنتهای شیشه و ساخت مدار مورد استفاده است، با ساده ترین امکانات ساخته شده و در صورت رسیدن به تولید انبو،ه می توان با صرف هزینه کمتر از 10 هزار تومان آن را در اختیار مردم قرار داد.

اختراع چراغ قوه ردیاب رگ های بدن

جوان موفق ایلامی چراغ قوه ردیاب رگ های بدن را از دیگر اختراعات رونمایی شده معرفی و اذعان کرد: چراغ قوه سیار برای بخش نمونه گیری در بیمارستانها مورد استفاده بوده و کاربرد آن بدین صورت است که  نور چراغ در هر جای بدن قرار گیرد رگ را نشان داده و مشکلات رگ گیری با استفاده از سوزن را رفع کرده است.

وی قابل حمل بودن، وزن کمتر از 50 گرم ، کار کردن آن با باطری معمولی و قیمت بسیار پایین را از قابلیت های این دستگاه برشمرد و اذعان کرد: این وسیله برای بیمارستانها و درمانگاه بسیار پرکاربرد بوده و با توجه به هزینه بسیار پایین می توان آن را در اختیار کادر پرستاری مراکز درمانی قرار داد.

گفتنی است "پیمان کولیوند" تا کنون توانسته بیش از یکصد اختراع در حوزه های برق, الکترونیک، نظامی و خدماتی را به نام خود ثبت کرده است.

انتهای پیام/

خبرنگار: فرشته نیازی

 

زمان انتشار: چهارشنبه ۲۴ آذر ۱۴۰۰ - ۰۰:۲۰:۰۷

شناسه خبر: 100788

مطالب مرتبط :
یی

گفتگو با مخترع جوان ایلامی

از رادارگریز کردن پهپادها تا تولید برق در فضا به وسیله مولد RTG

پیمان کولیوند گفت: فناوری جدید تولید شده او با هدف تولید برق با استفاده از RTG امکان پذیر بوده، با این تفاوت که در مولد ساخته شده، ماده پرتوزا مانند پلوتونیم۲۳۸ وجود ندارد و از منبع گرمایی دیگر استفاده شده و می توان با رعایت نکات حفاظتی پلوتونیوم و ساخت چشمه آن، این مولد را برای ماهواره ها ساخت .

درخشش مخترعین ایرانی در جشنواره بین المللیINEX ۲۰۲۱  هندوستان

درخشش مخترعین ایرانی در جشنواره بین المللیINEX ۲۰۲۱ هندوستان

اختراعات محققان ایرانی مدال طلا و نقره جشنواره بین المللی ابداعات و اختراعات کشور هندوستان(INEX ۲۰۲۱) را کسب کرد.

بازدید سردارمهدی رحیمی از نمایشگاه جشنواره جهادگران علم و فناوری استان اصفهان + تصاویر

بازدید سردارمهدی رحیمی از نمایشگاه جشنواره جهادگران علم و فناوری استان اصفهان

بازدید سردارمهدی رحیمی از نمایشگاه جشنواره جهادگران علم و فناوری استان اصفهان + تصاویر

رئیس سازمان بسیج علمی پژوهشی و فناوری کشور در حاشیه جشنواره جهادگران علم و فناوری استان اصفهان از نمایشگاه دستاورها و اختراعات نخبگان بسیج استان اصفهان بازدید کرد.

به مناسبت هفته پژوهش جمعی از مسئولان دانش و پژوهش و جهاد علمی و پژوهشی رده‌های نظامی با خانواده شهید شاخص استان بوشه، شهید دکتر خلیل فخرایی در شهر دیر دیدار کردند.

دیدار با خانواده شهید فخرایی در هفته پژوهش انجام شد

به مناسبت هفته پژوهش جمعی از مسئولان دانش و پژوهش و جهاد علمی و پژوهشی رده‌های نظامی با خانواده شهید شاخص استان بوشه، شهید دکتر خلیل فخرایی در شهر دیر دیدار کردند.

ی

ایران در جمع قدرت های برتر علمی جهان/استفاده حداکثری از ظرفیتها برای تحقق توسعه پایدار

رئیس دانشگاه ایلام اظهار کرد: ایران در سال ۲۰۲۰ رتبه چهارم جهان در حوزه فناوری نانو ، از حیث رشد علمی کشورهای مسلمان حائز رتبه اول و در حوزه سلولهای بنیادی جزء ۱۰ کشور برتر دنیا قرار دارد

دکتر سالارزهی

نقش بسیج در اعتلای مسیر علم ، فناوری و ایده‌ پردازی

اتفاق مهم ایده‌پردازی در استان سیستان‌و بلوچستان

این مطلب را دکتر حبیب‌الله سالارزهی دبیر جشنواره جهادگران علم و فناوری بسیج استان سیستان‌وبلوچستان ضمن تبریک هفته پژوهش در گفتگوی ویژه ای با خبرنگار علم و فناوری استان عنوان کرد و افزود: سیستان‌وبلوچستان با داشتن ظرفیت‌های خوب از جمله نیروی جوان و خلاق، معادن، دریا، گیاهان دارویی، انرژی خورشیدی، میوه‌های گرمسیری، مراکز گردشگری، بندر آزاد تجاری و....... که خداوند این گنج‌های عظیم را برای مردم ما فراهم نموده و ما نیز می‌بایست با یاری جوانان خلاق و دانش‌پژوه با تحمل رنج همراه با نوآوری به این گنج‌های مهم دست یابیم.

۱

جشنواره جهادگران علم و فناوری استان ایلام به روایت تصویر

جشنواره جهادگران علم و فناوری استان ایلام با حضور مسئولان، نخبگان و اساتید استان برگزار شد

یی

رفع مشکلات کارآفرینان حمایت قاطع مسئولان را می طلبد

سعید چراغی کارآفرین ایلامی گفت: جاده کارآفرینی پیچ و خم های بسیاری دارد ، اما عبور از دست انداز های این جاده، همت و حمایت مسئولان را می طلبد و امیدواریم با شعار سال هفته کارآفرینی در خصوص "جنبش جهادی برای رفع مشکل کارآفرینان" ، برای رفع موانع و مشکلات کارآفرینان چاره اندیشی شود.

جشنواره جهادگران علم و فناوری

تجلیل از نخبگان بسیجی:

هفتمین جشنواره جهادگران علم و فناوری در زنجان

تجلیل از برگزیدگان علم و فناوری بسیج در ایستگاه هفتم خود ۳۰ آبان ماه ۱۴۰۰ با حضور استاندار جوان و نخبه زنجان در سالن جهاد دانشگاهی برگزار می شود

اختراع دستگاه های محافظ برق و تولید برق از امواج رادیویی

توسط مخترع جوان ایلامی؛

اختراع دستگاه های محافظ برق و تولید برق از امواج رادیویی

پیمان کولیوند دستگاه های محافظ برق و تولید برق از امواج رادیویی با قابلیت تولید برق در شب را اختراع کرده است که توانست عنوان نخست جشنواره جهادگران علم و فناوری را در حوزه برق و الکترونیک از آن خود کند.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب