مکتب سلیمانی باید در دانشگاه ها تالیف شود

سردار رحیم نوعی اقدم فرمانده دوران دفاع مقدس و جبهه مقاومت گفت: اگر می‌خواهیم شاهد به میدان آمدن افراد مخلص و قهرمانی مانند سردار سلیمانی باشیم، نسخه آموزشی مکتب سلیمانی در دانشگاه‌ها تألیف و تدوین شود.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اردبیل؛ سردار رحیم نوعی‌اقدم در ویژه‌برنامه بصیرت علوی و فاطمی که به مناسبت سالروز شهادت سردار قاسم سلیمانی و حماسه ۹دی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل برگزار شد، گفت: اگر در آینده می‌خواهیم شاهد به میدان آمدن افراد مخلص و قهرمانی چون سردار سلیمانی باشیم باید نسخه آموزشی مکتب سلیمانی در دانشگاه‌ها تألیف و تدوین شود.

وی به تبیین اهمیت گردآوری خاطرات و تجربیات میدانی، حماسی و شخصیتی حاج‌قاسم در ۴۰ سال گذشته پرداخت و ادامه داد: جامعه دانشگاهی با راه‌اندازی کارگروه‌های مکتب حاج قاسم می‌تواند با ارائه نسخه‌های آموزشی به شیفتگان این شخصیت جهان اسلام راه را برای تولد جوانان در تراز مکتب حاج‌قاسم هموارتر کند.

نوعی‌اقدم به تبیین ویژگی‌های حاج‌قاسم سلیمانی پرداخت و افزود: ولایت‌پذیری، دشمن‌شناسی، خدمت‌رسانی به مردم، اهل‌بیتی بودن، انسجام و وحدت‌بخشی از جمله مؤلفه‌های مکتب حاج‌قاسم سلیمانی است.

نسخه آموزشی مکتب شهید سلیمانی در دانشگاه‌ها تدوین شود

فرمانده جبهه مقاومت به رویکرد جدید کشور در دیپلماسی بین‌المللی اشاره کرد و گفت: با روی کار آمدن دولت جدید، ادبیات ما با جهان نیز تغییر یافته و امروز سیاستمداران کشور بر خلاف دولت گذشته با اقتدار، شجاعت و جرئت برگرفته از فرهنگ عاشورا در محافل سیاسی بین‌المللی حضور یافته و در برابر استکبار جهانی قدرت‌نمایی می‌کنند.

نوعی اقدم با بیان اینکه امروز دیپلماسی کشور در رویدادهای جهانی، دیپلماسی انقلابی و مقاومتی است، گفت: در مذاکرات و عرصه‌های سیاسی اخیر، رویکرد جدید ایران توان دشمنان اسلام را از آنها گرفته و استکبار قدرت عمل و ابتکارش در عرصه‌های سیاسی بین‌المللی را در برابر ایران از دست داده است.

کارشناس مسائل نظامی تهدیدات دشمنان به‌ویژه رژیم مجعول صهیونیستی و انگلیس را یادآور شد و گفت: ایران اسلامی در رزمایش اخیر سپاه پاسداران قدرت خود را نشان داد و به وضوح اعلام کرد که رژیم صهیونیستی و حامیانش در صورت کمترین تَعدّی به خاک کشور با نابودی روبه‌رو می‌شوند.

نوعی‌اقدم به تبیین قدرت امروز ایران در تمام عرصه‌های نظامی از خاکی گرفته تا هوایی و دریایی پرداخت و گفت: سپاه پاسداران در رزمایش خود نشان داد که سپر گنبد آهنین استکبار در برابر موشک‌های بالستیک ایران اسلامی عملاً کارایی ندارد؛ چراکه قابل رهگیری نیست و قابلیت تغییر مسیر پس از پرتاب را نیز دارد.

وی با بیان اینکه موشک‌های ساخت ایران قابلیت انهدام هدف‌های متحرک را نیز دارند، اظهار کرد: سپاه پاسداران قدرت بازدارندگی ایران را در رزمایش اخیر به رخ استکبار جهانی کشاند و اعلام کرد که خانه تهدیدکنندگان را در هم می‌کوبد.

کارشناس مسائل سیاسی و نظامی در تشریح قدرت موشک‌های نسل جدید ایران نیز گفت: به جرئت می‌توان گفت ۹۹ درصد موشک‌های ما به هدف برخورد می‌کنند، پس با این حساب و توانی که ایران در رزمایش اخیر نشان داد، آمریکا و رژیم‌ اشغالگر قدس خواب حمله به ایران تا ۵۰ سال آینده را هم نخواهند دید.

وی با تمجید از تکنولوژی‌های نظامی ایران گفت: امروز قدرت دیپلماسی و مذاکرات سیاسی کشور در سایه توان موشکی ایران افزایش یافته؛ چراکه رزمایش اخیر تمام معادلات استکبار درباره مهار توان علمی ایران در عرصه های مختلف را به هم زد و دشمنان اسلام را با چالش‌های مهم و اساسی مواجه کرد.

نسخه آموزشی مکتب سلیمانی در دانشگاه‌ها تدوین و تألیف شود

نوعی‌اقدم به تبیین استراتژی ایران نیز پرداخت و گفت: رزمندگان ایران اسلامی به دنبال پیروزی در میدان هستند و شهادت در راه خدا هم برای ما پیروزی است؛ اما دشمنان به دلیل حیات و زنده ماندن خود می‌جنگند؛ بنابراین همواره در زمین‌های سوخته مانور می‌دهند.

فرمانده جبهه مقاومت به عنوان آخرین برنامه دشمن برای مهار جبهه مقاومت نام برد و گفت: امروز به برکت تدابیر فرمانده کل قوا، رهبر معظم انقلاب، خط دفاعی ایران از عُمق مناسبی برخوردار است و جبهه دفاعی ایران برابر استکبار به پهنای جبهه مقاومت در جهان است.

تشخیص حق از باطل بدون بصیرت امکانپذیر نیست

مرتضی ابراهیمی مسئول بسیج اساتید استان اردبیل نیز در این همایش به تبیین اهمیت بصیرت‌افزایی در جامعه پرداخت و گفت: تشخیص حق از باطل بدون بصیرت امکانپذیر نیست.

وی با بیان واقعیت‌های هشت سال دفاع مقدس ادامه داد: دوران دفاع مقدس سرشار از رشادت‌ها و سوژه‌های واقعی است که می‌تواند الهام‌بخش ما در نبرد نرم دشمنان شود.

مسئول بسیج اساتید استان اردبیل به لزوم تقویت قدرت فرهنگی و فکری کشور اشاره کرد و افزود: قدرت فکری و فرهنگی، یکی از این سوژه‌ها است که در رفتار و کردار شخصیت‌هایی مانند سردار دلها حاج‌قاسم سلیمانی متبلور شد.

ابراهیمی سردار سلیمانی را محبوب دل‌ها خواند و بیان کرد: ارزش سردار دل‌ها بر هیچ‌کسی پوشیده نیست و همه ما باید تلاش کنیم راه و مکتب این شهید بزرگوار در جامعه تداوم یافته و در حفظ دین و آرمان‌های انقلاب اسلامی پیشگام باشیم.

انتهای پیام/

زمان انتشار: دوشنبه ۶ دی ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۳:۲۰

شناسه خبر: 100839

مطالب مرتبط :
حماسه ۹ دی

برگزاری مراسم گرامیداشت حماسه ۹ دی در اردبیل به روایت تصویر

مراسم گرامیداشت حماسه ۹ دی روز بصیرت همزمان با سراسر کشور در مصلای اردبیل برگزار شد.

بازدید سردارمهدی رحیمی از نمایشگاه جشنواره جهادگران علم و فناوری استان اصفهان + تصاویر

بازدید سردارمهدی رحیمی از نمایشگاه جشنواره جهادگران علم و فناوری استان اصفهان

بازدید سردارمهدی رحیمی از نمایشگاه جشنواره جهادگران علم و فناوری استان اصفهان + تصاویر

رئیس سازمان بسیج علمی پژوهشی و فناوری کشور در حاشیه جشنواره جهادگران علم و فناوری استان اصفهان از نمایشگاه دستاورها و اختراعات نخبگان بسیج استان اصفهان بازدید کرد.

تجلیل و اعطای نشان لیاقت به پدر و مادر شهید دکتر حمید توحیدی با رونمایی از کتاب شهید «پنجم تا پنجم»

در جشنواره جهادگران علم و فناوری استان اصفهان؛

تجلیل و اعطای نشان لیاقت به پدر و مادر شهید دکتر حمید توحیدی با رونمایی از کتاب شهید «پنجم تا پنجم» + تصاویر

تجلیل از خانواده شهید دکتر حمید توحیدی با اعطای نشان لیاقت به پدر و مادر این شهید و رونمایی از کتاب شهید با عنوان «پنجم تا پنجم» در جشنواره جهادگران علم و فناوری استان اصفهان برگزار شد.

 جشنواره جهادگران علم و فناوری استان اصفهان معاون استاندار

معاون سیاسی استانداری اصفهان:

خالی بودن جای علم و کار عالمانه در اجرا/ آمادگی استانداری اصفهان در حمایت از پژوهش‌های علمی

معاون سیاسی استانداری اصفهان با تصریح این که گاهی در اجرا مشاهده می‌کنیم که خیلی جای علم و کار عالمانه خالی است، گفت: ما آمادگی داریم در این دوره جدید حداقل از پژوهش‌های علمی حمایت کرده و اقدامات اجرایی خود را بر اساس آن انجام دهیم.

کارگاه

برگزاری کارگاه آموزشی مهارت افزایی

کارگاه نیمروزه توانمندسازی علمی- مهارتی بین بسیجیانِ دانشی حوزه امیرالمومنین (ع) بخش موران در محل سالن ورزشی صالحین شهید کاظمی بسیج موران برگزار گردید.

مسابقه کتابخوانی شاخص های شهید سلیملنی

به مناسبت هفته بسیج؛

مسابقه کتابخوانی شاخص های مکتب شهید سلیمانی برگزار می‌شود

مسابقه کتابخوانی "شاخص های مکتب شهید سلیمانی" همراه با جوایز ارزنده برگزار می‌شود.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب