سوت پایان و انتخاب برترین های جشنواره علم و فناوری بسیج زاهدان

جشنواره استانی جهادگران علم و فناوری بسیج که با همکاری دانشگاه جامع علمی کاربردی استان سیستان و بلوچستان در حال برگزاری بود، به بخش اختتامیه خود رسید.

معرفی اختراعات، ابتکارات، ایده ها، خلاقیت ها، ثبت برند کالا و محصول نخبگان بسیجی در سیستان و بلوچستان

با برگزاری مراسم اختتامیه جشنواره استانی جهادگران علم و فناوری بسیج و رویداد شتاب مجازی استان سیستان و بلوچستان اختراعات، ابتکارات، ایده ها، خلاقیت ها، ثبت برند کالا و محصول نخبگان بسیجی معرفی شدند این مطلب را معاون علمی، پژوهشی و فناوری سپاه سلمان استان در گفتگوی ویژه ای با خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری از زاهدان گفت و افزود: با تلاش بیش از ۴۰ روز  اساتيد و همکاران دانشگاه جامع علمی کاربردی استان سیستان و بلوچستان جشنواره استانی جهادگران علم و فناوری بسیج به بخش پایانی خود رسید و برگزيدگان آن معرفی شدند.

 

سرهنگ شهریاری افزود : جشنواره و رویداد مهم استانی با عنوان جهادگران علم و فناوری بسیج و رویداد شتاب مجازی استانی که با همکاری دانشگاه جامع علمی کاربردی استان در سه محور، طرح‌های پژوهشی، تحقیقاتی و کاربردی در راستای شناسایی توانمندی های بسیجیان نخبه در زاهدان بصورت مجازی برگزار شد و در آن اختراعات، ابتکارات، ایده ها، خلاقیت ها، ثبت برند کالا و محصول نخبگان بسیجی معرفی شدند .

 

این مقام مسئول گفت: معاونت علمی سپاه سلمان سعی دارد در راستای تحقق بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی بر اساس میزان تاثیر گذاری و دانش بنیان بودن طرح ها و پژوهش های خلاقانه در استان سیستان و بلوچستان به پژوهشگران کمک کند، لذا در این زمینه با ايجاد این رویدادهای مهم علمی، با همکاری دانشگاه جامع علمی کاربردی استان شاهد ثبت ٣٩ ایده در سامانه جشنواره علم و فناوری بسیج شدیم .

 

وی با اشاره به اینکه در این جشنواره  ٣٩ ایده و اثر ثبت مجازی شده‌ گفت : جشنواره علم و فناوری بسیج و رویداد شتاب مجازی به مدت ۴٠ روز با تبلیغات صورت گرفته بصورت مجازی و غیر مجازی در  دانشگاه ها، مراکز آموزشی، علمی و پژوهشی، پارک های علم و فناوری، مدارس و پایگاه های مقاومت بسیج با ثبت ٣٩ اثر کار خود را پایان داد، که از این تعداد ٩ ایده در ساعات پایانی ثبت شدند.

 

شهریاری افزود : مجموع آثار رسیده توسط داوران جشنواره ابتدا مورد ارزیابی اولیه، راستی آزمایی و پالایش قرار گرفتند. در این مرحله ١٩ پژوهشگر به‌صورت حضوری، ١٨ نفر به‌صورت آنلاین و دو نفر هم به‌صورت ارسال ویس اقدام به ارائه و دفاع از آثارشان نمودند و در مرحله نهایی ١٩ اثر به‌عنوان برترین ها انتخاب‌شده که در نهایت ٣ طرح بعنوان ایده‌های برتر، یک ایده به عنوان طرح دانش‌آموزی و یکی هم به‌عنوان طرح مسئولیت اجتماعی به‌عنوان ایده‌های قابل‌تقدیر انتخاب و از صاحبان آن‌ها تقدیر به عمل آمد.

 

معاونت علمی،پژوهشی وفناوری سپاه سلمان در پاسخ به سوال خبرنگار علم و فناوری بسیج در خصوص ایده های برتر ضمن تشکر و قدردانی از ریاست، اساتید و همکاران دانشگاه جامع علمی کاربردی استان و نخبگان، دانشگاهیان، دانش آموزان ، فرماندهان نواحی و حوزه‌های مقاومت بسیج استان سیستان و بلوچستان در معرفی و برگزاری این رویداد مهم افزود :  آقای محمد کمالی با طرح فرآوری پتاسیم نفر اول، آقای سید کامرون طاهریان فهفرخی با طرح دستگاه سنباده زنی و پولیش سطوح نفر دوم و آقای محمدمهدی حاجتی با ایده و طرح ساخت مولتی کود ارگانیک از ضایعات کشاورزی نفر سوم و به‌عنوان ایده‌های برتر شناخته شدند، ضمناً از طرحهای خانم وجیهه کیخا با طرح صنایع دستی به‌عنوان ایده دانش‌آموزی و آقای حسین اقبال قادر با طرح معتادین متجاهر و امنیت غذایی ایران به عنوان ایده‌ مسؤلیت اجتماعی، تحت عنوان ایده‌های قابل تجلیل معرفی شدند.

 

 

انتهای پیام /

زمان انتشار: چهارشنبه ۸ دی ۱۴۰۰ - ۰۷:۳۷:۵۶

شناسه خبر: 100901

مطالب مرتبط :
اصلی

حمایت از تولید یعنی حمایت از نخبگان

سردار عباس قلی زاده در بازدید از نمایشگاه فناورانه “تا ثریا” : نمایشگاه های فناورانه بهترین مکان برای تجاری سازی اختراعات است.

سمیه دستیار

سمیه دستیار بانوی کارآفرین ایرانشهری به‌عنوان کارآفرین برتر روستایی استان نیز معرفی شد

یک بانوی ایرانشهری به‌عنوان کارآفرین برتر روستایی استان نیز معرفی شد

علی‌رغم همه محرومیت‌ها، توانستم روی پای خود بایستم و علاوه بر آموزش دویست بانوی مددجو، برای ده‌ها نفر اشتغال‌زایی کنم.

ی

توسط مخترع جوان آبدانانی صورت گرفت:

تولید انرژی برق با حداقل امکانات و هزینه

مخترع جوان آبدانانی گفت: هزینه ساخت دستگاه انرژی پاک را ۱۷۰ هزار تومان است و این دستگاه می تواند برای مصارف برقی از جمله شارژ تلفن همراه، چراغ های LED ، چراغ قوه و سایر مصارف برقی مورد استفاده قرار گیرد.

کسب مقام اول مسابقات روبوکاپ چالش صنعتی دانشگاه صنعتی اصفهان توسط نخبه بسیجی/سال گذشته نایب قهرمان آسیا شد

کسب مقام اول مسابقات روبوکاپ دانشگاه صنعتی اصفهان توسط نخبه بسیجی/پارسال نایب قهرمان آسیا شد

محمد مهدی اسمعیلیان دانش‌آموز مقطع یازدهم ریاضی و نخبه بسیجی فعال پایگاه بسیج شهید بهشتی ناحیه امام رضا (ع) اصفهان در مسابقات رباتيك چالش صنعتی دانشگاه صنعتي اصفهان مقام اول کشوری را کسب کرد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب