معاون سیاسی و امنیتی استاندار اردبیل مطرح کرد:

دشمن شناسی ارمغان بصیرت است

معاون سیاسی و امنیتی استاندار اردبیل در اجتماع مردم اردبیل در مصلی امام خمینی (ره) اردبیل مطرح کرد: ایمان و عقل بصیرت ایجاد می کند و دشمن شناسی ارمغان بصیرت است.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اردبیل، رضا قاسمیان معاون سیاسی و امنیتی استاندار اردبیل پیش از ظهر امروز در اجتماع عظیم مردم اردبیل که همزمان با سراسر کشور در مصلی امام خمینی (ره) اردبیل برگزار شد، گفت: تشخیص حق از باطل ، بصیرت است.

وی اذعان داشت: تبعیت از مکتب عاشورا وظیفه مسلمانان است، ظلم ستیزی و استکبار ستیزی و حضور در عرصه های انقلاب از تکالیف مردم است که تا کنون به خوبی ادای تکلیف کرده و از ارمان های انقلاب اسلامی محافظت کرده اند.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار اردبیل گفت: امروز خون شهید قاسم سلیمانی در رگ های ایرانیان در جریان است.

حرکت بصیرتی مردم ایران امیدبخش مظلومان جهان

قاسمیان  انقلاب اسلامی ایران را به کشتی حضرت نوح(ع) تشبیه کرد و افزود: این کشتی با بصیرت مردم ایران در دریای طوفان زنده جهان با حرکت خود امید بخش و رهایی بخش مظلومان جهان است.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار اردبیل گفت: لایحه کاپیتالاسیون استکبار، پیش از انقلاب نیز با فرمول اعتقادات دینی مردم ایران برچیده شد.

وی با بیان اینکه بصیرت محصول عقل و ایمان است، گفت: اگر ایمان نباشد، افکار شیطانی حاکم می شود و این خطرناک است. ایمان و عقل بصیرت ایجاد می کند، دشمن شناسی ارمغان بصیرت است.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار اردبیل اظهار کرد: قیام مردم ایران علیه استبداد و استکبار جهانی بود، این قیام هرچند با هزینه های مواجه شد ولی امروز امید بخش ملت های مظلوم جهان برای رهایی از ظلم و ستم استکبار جهانی است.

وی در ادامه سخنان خود به هزینه های دشمنان بعد از انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: ترور 17 هزار نفر از شخصیت های تاثیر گذار در دوران انقلاب اسلامی، راه اندازی جنگ 8 ساله  تنها بخشی از این هزینه است.

قاسمیان خاطر نشان کرد: معادله ایمان،معنویت و رهبری دینی به عنوان بزرگترین سرمایه کشور در عبور از بحران ها است و تنها با بهره گیری از این فرمول است که مردم تهدبدات دشمنان را به فرصت ها تبدیل کرده و با تغییر معادلات جهانی در جهان تاثیرگذار هستند.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار اردبیل با اشاره به وقایع دوران انقلاب اسلامی در 43 سال گذشته افزود: فرهنگ ایثار و شهادت و ولایتمداری رمز موفقیت مردم ایران در 43 سال گذشته است.

وی به فتنه گری دشمنان پس از پایان جنگ 8 سال اشاره کرد و گفت: دشمن امروز با راه اندازی جنگ نرم ، هجمه های فرهنگی، انواع توطئه ها و جنگ های روانی درصدد استتا با احراف نسل جوان ، مسیر حرکت انقلاب را متوقف کند.

این کارشناس مسائل سیاسی مردم سالاری دینی را نقطه قوت ایران اسلامی برشمرد و تصریح کرد: سالم ترین  و پرشورترین انتخابات جهان در ایران برگزار می شود و این در سایه مردم سالاری دینی در ایران است.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار اردبیل در ادامه گفت: سیاسیون  و رجل کشور در اتخاذ مواضع خود باید نهایت دقت را انجام دهند ، این افراد نباید از دموکراسی واقعی حاکم بر کشور سوء استفاده کرده و با اظهارنظرهای بی پایه و اساس خود هزینه های سنگین بر کشور وارد کنند.

قاسمیان از مواضع کاندیداهای ریاست جمهوری در سال 88 انتقاد کرد و افزود: این افراد با بی بصیرتی خود با گام نهادن در دام دشمنان خسارات جبران ناپذیری بر کشور و نظام وارد کردند که قابل وصف نیست.

وی با بیان اینکه فتنه تشخیص حق از باطل را سخت و دشوار می کند خاطرنشان کرد: بصیرت و ایمان قوی تنها راه عبور از فتنه ها است.

لزوم اهمیت بازخوانی فتنه 88

معاون سیاسی و امنیتی استانداری اردبیل در ادامه سخنان خود به اهمیت بازخوانی فتنه 88 پرداخت و گفت: ملتی که تاریخ نداند، اشتباهات گذشته را تکرار خواهد کرد بنابراین با مرور فتنه و عبرت آموزی می توان جلوی تکرار اشتباهات در آینده را گرفت.

قاسمیان با اشاره به خسارات فتنه 88  بیان کرد: تشدید تحریم ها توسط عملکرد فتنه گران، ایجاد شکاف بین مردم و تفرقه افکنی، تخریب چهره نظام و مراکز قانونی کشور از جمله شورای نگهبان  که حافظ سلامت و اقتدار کشور است در کنار بازی یا حیثیت نظام و مردم، تزلزل در جریان جبهه مقاومت، سنگ اندازی در پرونده هسته ای و ناکامی در مذاکرات از جمله خسارات فتنه 88 است.

وی در ادامه افزود: عظمت حماسه 9 دی در واقع انقلاب نسل های سوم و چهارم انقلاب اسلامی بود و نشان داد که انقلاب اسلامی تا ابد بیمه است و مردم  تا پای جان پای انقلاب خود ایستاده اند.

این کارشناس مسائل سیاسی وقت شناسی و حضور در میدان را از ویژگی های مردنم در وقوع حماسه 9 دی عنوان کرد و گفت: در حماسه 9 دی مردم بصورت خودجوش وارد میدان شده  و ضمن خنثی کردن توطئه دشمنان، پایه های انقلاب اسلامی را مستحکم تر کردند.

وی تصریح کرد: 9دی به جهان نشان داد که روح حاکم بر ایران اسلامی روح برگرفته از مکتب عاشورا و روش ان نیز روش دینی است.

معاون سیاسی  و امنیتی استاندار اردبیل  با بیان اینکه مردم ایران بعد از انقلاب اسلامی در متن قران حرکت می کنند، گفت: مردم ایران نشان دادند که در 43 سال گذشته  به تفسیر عملی قران کریم مشغول هستند و در همه ابعاد زندگی خود رهنمودهای قرانی را پیاده می کنند.

وی با بیان اینکه نفی ظلم، استکبار ستیزی و قاعده نفی سبی از جمله این تفسیر ناب است، افزود: مردم در حماسه 9 دی با تقوا و عمل صالح خود  فتنه دشمنان را خنثی کردند.

قاسمیان با اشاره به فتنه دشمنان در جهت مقابل هم قرار دادن جمهوریت و اسلامیت در کشور تصریح کرد:  مردم ایران با بصیرت خود در حماسه 9 دی هم از  اسلامیت و هم جمهوریت در کشور دفاع کردن و با سردادن شعارهای دینی و اسلامی  وحدت و انسجام خود را نمایش گذاشتند.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار اردبیل به تبیین نقش رهبر معظم انقلاب اسلامی در راهبری حماسه 9 دی پرداخت و گفت: در سایه وجود یک رهبر مقتدر و بزرگ ملت ذلت ناپذیر می شود.

وی گفت:: مردم در 9دی با نمایش وحدت و انسجام و همدلی خود عظمت انقلاب اسلامی را در جهان نشان دادند و این خود مهمترین عامل شکست و نامیدی دشمن شد

این کارشناس مسائل سیاسی گفت: آمریکا با تمام قوا پشت در کمین کرده است و ایرانیان هرگز اجازه ورود به دشمن دیرینه خود را نخواهند داد.

وی با بیان اینکه امروز دشمنان معیشت مردم را هدف خود قرراداده اند، تصریح کرد: صبر و همراهی مردم با دولت تازه نفس نا امید کننده دشمن در این میدان است.

معاون سیاسی و امنیتی استانداری اردبیل در پایان سخنان خود به تشریح کارنامه دولت در چندماه آغاز به کار خود پرداخت و گفت: مدیریت کرونا و کاهش امار مرگ و میر از روزانه 600 نفر به 50 نفر و همچنین ایجاد انبار استراتژیک برای کالاهای اساسی و کنترل بازار از جمله دستاوردهای بزرگ دولت سیزدهم در ماه های آغازین فعالیت است که این روند با تهیه بودجه سال 1401 شاهد تحولات بزرگ و گره گشایی از زندگی مردم  در اینده نزدیک خواهیم بود.

وی افزود: موفقیت دولت در گرو همراهی مردم است و تنها ایمان عاشورایی مردم گره گشای کشور و عبور از میادین فعلی است.

معاون سیاسی و امنیتی استانداری اردبیل گفت:  انقلاب اسلامی ایران یک نهضت است که تلاش می کند جهان را از ظلم و استبداد استکبار جهانی رهایی بخشد و در این راه هزینه های سنگینی متحمل شده و مهمترین عامل موفقیت این نهضت عظیم نیز مردم مقاوم و با بصیرت ایران اسلامی است.

انتهای پیام/

زمان انتشار: پنج شنبه ۹ دی ۱۴۰۰ - ۱۴:۵۰:۵۹

شناسه خبر: 100930

مطالب مرتبط :
یی

حماسه نهم دی نشانه بصیرت و ولایتمداری مردم در مقابل فتنه گران بود

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام اظهار کرد: بصیرت چراغ راه امت است و باید در همه حال نگاه ما به ولایت باشد تا فتنه گران نتوانند با مشکلاتی که دشمن ایجاد کرده مسیر ما را از ولایت جدا کنند.

حماسه ۹ دی

برگزاری مراسم گرامیداشت حماسه ۹ دی در اردبیل به روایت تصویر

مراسم گرامیداشت حماسه ۹ دی روز بصیرت همزمان با سراسر کشور در مصلای اردبیل برگزار شد.

دشمن از سرخی خون شهدا می‌ ترسد/پایداری و بصیرت رمز موفقیت مردم ایران در دفاع مقدس

در دیدار با خانواده شهید مهدوی؛

دشمن از سرخی خون شهدا می‌ ترسد/پایداری و بصیرت رمز موفقیت مردم ایران در دفاع مقدس

به مناسبت هفته دفاع مقدس جهت گرامیداشت یاد و خاطره ایثارگران و شهدا و خانواده بزرگوارشان اعضای پایگاه علمی و پژوهشی ریحانه النبی (س) از خانواده شهید نادر مهدوی در روستای بحیری دیدار کردند.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب