۵۰ درصد رشد پذیرش دانشجو در دانشگاه آزاد خراسان شمالی

کاظمی، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان شمالی از رشد ۵۰ درصدی پذیرش دانشجو در استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری خراسان شمالی، غلامرضا کاظمی، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان شمالی اصحاب رسانه در هر جامعه را  باعث رشد و تعالی آن جامعه دانست و در ادامه با بیان اینکه در سال جاری جذب دانشجو در این دانشگاه ۵۰ درصد رشد داشته، گفت: در سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ پذیرش دانشجو از ۶ هزار نفر به ۹ هزار نفر در واحد‌های این دانشگاه افزایش یافته است.

 

کاظمی بیان کرد: این دانشگاه بالغ بر ۲۲۰ هکتار زمین دارد که  حدودا ۱۰۰ هزار مترمربع آن فضای ساختمانی اعم از اداری، آموزشی، خوابگاهی، تجهیزات و کارگاهی است.

 

وی خاطرنشان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی در سال ۱۳۶۱ با کمک یک میلیونی رهبر معظم انقلاب اسلامی شروع به کار و در سال ۱۳۶۶ با کمک آیت الله مهمان نواز و جمعی از خیرین در شهرستان بجنورد تاسیس شد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان شمالی ادامه داد: از ابتدای تأسیس این دانشگاه تاکنون ۴۵ هزار نفر از واحد‌های این دانشگاه فارغ التحصیل شده اند.

 

وی با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی خراسان شمالی در حوزه پژوهش دانشگاه برتر استان و در حوزه اساتید و دانشجویان پژوهشگران برتر داشته است، گفت: چهار تفاهم نامه بین ۲ مرکز رشد مستقر در این دانشگاه و نیروی انتظامی و اداره کل حفاظت از منابع طبیعی این استان منعقد شده و امیدواریم زمینه رشد و تبدیل علم به فناوری را در استان فراهم کنیم.

 

کاظمی با بیان اینکه واحد بین الملل دانشگاه خراسان شمالی به تازگی و با جذب ۱۲ دانشجوی غیرایرانی فعالیت خود را آغاز کرده است، گفت: با توجه به تلاش هایی که همکاران و مسئولان دانشگاه داشتند حدود ۲۳۰ نفر دانشجو در سال ۱۴۰۰ بازگشت به تحصیل بودند و همچنین هیچ دانشجویی به دلیل بدهی به دانشگاه از تحصیل محروم نشده اند.

 

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان شمالی اشاره کرد: در دانشگاه آزاد اسلامی شهرستان بجنورد ۱۱ رشته دکتری، ۲۷ رشته ارشد و  حدود ۸۰ رشته کاردانی-کارشناسی وجود دارد.

 

کاظمی در پایان اعلام نمود: با دستور سازمان مرکزی دانشگاه آزاد امتحانات در همه مقاطع تحصیلی به صورت مجازی برگزار می‌شود.

 

 

انتهای پیام/ سهیلا سعیدی

زمان انتشار: سه شنبه ۱۴ دی ۱۴۰۰ - ۱۶:۴۳:۳۵

شناسه خبر: 101030

مطالب مرتبط :
تفاهم نامه نیروی انتظامی خراسان شمالی

تفاهم نامه همکاری معاونت علمی-پژوهشی سپاه و دفتر تحقیقات کاربردی فرماندهی انتظامی خراسان شمالی

جلسه هم اندیشی دو جانبه معاونت علمی-پژوهشی خراسان شمالی و دفتر تحقیقات کاربردی فرماندهی انتظامی با امضای تفاهم نامه دو طرف، برگزار گردید.

دانشگاه آزاد شیروان

نشست دو جانبه معاونت علمی و پژوهشی خراسان شمالی و دانشگاه آزاد شیروان

معاونت علمی و پژوهشی خراسان شمالی با بیان اینکه سرمایه گذاری با توجه به ایده و طرح گاهاً افزایش دارد، اعلام نمود: در حوزه تسهیلات در خصوص حمایت از طرح های فناورانه و ساخت نمونه اولیه، از محل صندوق سرمایه گذاری تا سقف ۶۰ میلیون تومان تسهیلات ۴ درصد با بازپرداخت دو ساله داریم که البته در موارد خاص تا ۱۲۰ میلیون تومان نیز قابل افزایش است.

فاطمی مقدم سنگ دوطرف نما

بازدید بنیاد تعاون بسیج و معاونت علمی و پژوهشی استان از کارگاه تولید سنگهای سبک دو طرف نما

بازدید بنیاد تعاون بسیج و معاونت علمی و پژوهشی استان از کارگاه تولید سنگهای سبک دو طرف نما که از اختراعات یکی از نخبگان خراسان شمالی می باشد، جهت کمک به تولید انبوه با سرمایه گذاری موسسه تامین مسکن بسیج و شرکت پیشگامان

دانش بنیان

ایجاد کارگروه ویژه برای رفع مشکلات شرکت ها ی دانش بنیان

رئیس کل دادگستری استان از ایجاد کارگروه ویژه در تعامل شرکت های دانش بنیان، برای رفع مشکلات آنها از جمله مسائل حقوقی، دریافت تسهیلات، ثبت شرکتها خبر داد.

معاون رئیس جمهور

مرکز نوآوری پارک علم و فناوری شیروان با حضور معاون علمی و فناوری رئیس جمهور افتتاح شد

مرکز نوآوری پارک علم و فناوری شیروان به مساحت ۲۵۰۰ مترمربع و با هزینه راه اندازی حدود ۲ میلیارد تومان توسط ستاری، معاون علمی و ناوری رئیس جمهور افتتاح گردید.

دکتر ستاری

افتتاح ۳ مرکز رشد شهرستانهای خراسان شمالی با حضور معاون علمی و فناوری رئیس جمهور

نخستین مرکز نوآوری شرق کشور، برای توانمند سازی بانوان در خراسان شمالی افتتاح شد

نظام موضوعات فناوری، راه دستیابی به دانش صنایع و بازار است

رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی مطرح کرد:

نظام موضوعات فناوری، راه دستیابی به دانش صنایع و بازار است

رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی، در نشستی که در دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان و با حضور روسای دانشگاه های آزاد اسلامی استان های اصفهان، چهارمحال و بختیاری و یزد در راستای بررسی مسائل حوزه فناوری برگزار شد، نظام موضوعات فناوری را راه دستیابی به دانش صنایع و بازار است دانست.

علم و فناوری-ابومحمد عسگرخانی استاد بازنشسته روابط بین الملل دانشگاه تهران دار فانی را وداع گفت. استاد عسگرخانی متولد ۱۳۳۰ دکتری روابط بین الملل خود را از دانشگاه کوئینز کانادا دریافت کرده و دانشیار روابط بین الملل دانشگاه تهران بود

پدر هسته ای ایران درگذشت

دکتر ابومحمد عسگرخانی استاد برجسته دانشگاه تهران دار فانی را وداع گفت

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب