علم ژنتیک به یاری خانواده های شهدا آمد

پایان ۳۵ سال چشم انتظاری با آزمایش DNA/ پیکر پاک شهید محمدباقر حسینی مارانی شناسایی شد

پیکر پاک و مطهر شهید محمدباقر حسینی مارانی از شهدای دوران هشت سال دفاع مقدس استان خوزستان با آزمایش DNA شناسایی شد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از استان خوزستان، پیکر پاک و مطهر شهید محمدباقر حسینی مارانی از شهدای جاویدالاثر دوران هشت سال دفاع مقدس استان خوزستان با آزمایش DNA شناسایی شد.

شهید محمدباقر حسینی مارانی از جوانان خوزستانی است که در سن جوانی به خدمت سربازی اعزام شد و در حال گذراندن خدمت خود در ارتش جمهوری اسلامی ایران بود.

در دوران دفاع مقدس این سرباز دلیر اسلام از سوی ارتش جمهوری اسلامی ایران به جبهه اعزام شد و در نبرد با دشمن تا دندان مسلح شرکت کرد.

پس از حضور در جبهه سرباز شهید محمدباقر حسینی مارانی در تاریخ 25 شهریور ماه سال 1365 در درگیری با دشمن بعثی در منطقه زرباطیه کشور عراق به شهادت رسید و پیکر پاکش در منطقه بر جای ماند.

پیکر پاک شهید محمدباقر حسینی مارانی پس از  ۳۵ سال از شهادتش در عملیات تفحص شهدا توسط کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح کشف شد.

پس از انتقال پیکر پاک شهید محمدباقر حسینی مارانی به کشور هویت او از طریق علم ژنتیک و انجام آزمایش DNA شناسایی شد و انتظار 35 ساله خانواده و بستگان او به پایان رسید.

در روز 30 دی ماه سال 1400 با حضور جمعی از مسئولان خبر مسرت بخش شناسایی پیکر پاک شهید محمدباقر حسینی مارانی به خانواده چشم انتظارش اعلام شد.

پیکر پاک و مطهر سرباز شهید محمدباقر حسینی مارانی به همراه پیکر پاک 4 شهید گمنام روز 12 دی ماه از طریق فرودگاه بین المللی سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی اهواز وارد استان خوزستان شد.

قرار است پیکر مطهر و پاک شهید محمدباقر حسینی مارانی از شهدای جاویدالاثر دفاع مقدس اهواز روز پنجشنبه 16 دی ماه سال 1400 همزمان با سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) در اهواز تشییع شود.

عبدالرضا فرجیان مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خوزستان در این ارتباط اظهار کرد: پیکر مطهر و پاک شهید محمدباقر حسینی مارانی به همراه شهدای گمنام دفاع مقدس روز پنجشنبه 16 دی ماه سال 1400 همزمان با سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) از ساعت 8:30 صبح در اهواز تشییع می شود.

وی در همین ارتباط بیان کرد: آئین تشییع پیکر پاک شهید محمدباقر حسینی مارانی و شهدای گمنام دوران هشت سال دفاع مقدس از حسینیه ثارالله اهواز واقع در چهار راه آیت الله طالقانی اهواز آغاز می شود و تا حوزه علمیه امام خمینی (ره) ادامه دارد.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خوزستان خاطرنشان کرد: پس از برگزاری آئین تشییع پیکر مطهر شهدای گمنام در حوزه علمیه امام خمینی (ره) آرام می گیرند و پیکر پاک شهید محمدباقر حسینی مارانی به سوی گلزار شهدای اهواز بدرقه می شود.

فرجیان تصریح کرد: پس از برگزاری آئین وداع و قرائت تلقین، پیکر پاک شهید محمدباقر حسینی مارانی در کنار پدر و مادر گرامی اش در گلزار شهدای اهواز آرام می گیرد.

انتهای پیام/

زمان انتشار: چهارشنبه ۱۵ دی ۱۴۰۰ - ۲۲:۳۸:۴۷

شناسه خبر: 101056

مطالب مرتبط :
نانو

شیمیدانان از DNA برای ساختن کوچکترین آنتن جهان استفاده می کنند

محققان دانشگاه مونترال ابزار جدیدی را توسعه داده‌اند که می‌تواند به دانشمندان اجازه دهد نزدیک‌تر نگاه کنند و به مطالعه بیماری و توسعه دارو کمک کند.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب