مسئول سازمان بسیج اساتید سپاه انصارالرضا(ع)

نخبگان علمی عقب‌ماندگی های کشور را جبران کنند / اقدام جهادی موتور توسعه کشوراست

​حسینی واشان مسئول سازمان بسیج اساتید سپاه انصارالرضا(ع) گفت: اساتید دانشگاه‌ها، نخبگان علمی، صنعتی و اجتماعی جامعه با الگو گیری از سردار شهید سلیمانی و فعالیت جهادی بعضی از عقب‌ماندگی‌های علمی را در کشور جبران نماید.

 

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از خراسان جنوبی،سید جواد حسینی واشان» مسئول سازمان بسیج اساتید سپاه انصارالرضا (ع) در گفتگو با خبرنگار این خبرگزاری اظهار داشت: سردار شهید سلیمانی قهرمان ملی و بین‌المللی ایرانی به‌عنوان یکی از نخبگان برتر نظامی موردپذیرش جامعه جهانی بود به‌طوری‌که بسیاری از افسران نظامی جهان عرب در تصمیمات مهم خود با سردار بی‌نظیر جهان اسلام مشورت می‌کردند.

وی ادامه داد: بنابراین بسیاری از فرماندهان برتر سوری، یمنی، ترکیه‌ای، عراقی، افغانی معترف‌اند در شرایط سخت اگر همفکری و مشورت سردار اسلام نبود معلوم نیست آلان این کشورها چه شرایطی داشتند این مستشاران نظامی ایران بودند که با همیاری سردار سلیمانی ترکیه را از کودتا نجات دادند یا سوریه را از بحران و سقوط حتمی نجات داد و عراق را از چنگال داعش خارج نمود که همه درگرو هوش و ذکاوت خاص سردار سلیمانی بود.

حسینی واشان بیان داشت: انتظار می‌رود فرماندهان و سرداران پرافتخار جمهوری اسلامی ایران با بهره‌گیری از تجربیات یادداشت‌ها و مشورت‌های ایشان در تدوین راهبردهای نظامی کشور بهره بگیرند با عنایت به اینکه باهمت شهید سلیمانی و سرداران باافتخار نظامی کشور امروز کشور ما عرصه منطقه‌ای و جهانی جایگاه بسیار بالایی دارد و می‌بایست از این جایگاه در جهت پیشبرد اهداف اجتماعی و اقتصادی کشور بهره جست با افزایش ظرفیت‌های کشور و تقویت نیروهای بازدارندگی بر تعاملات کشور با جهان بیافزاید.

درخشش ایران درعلوم نانو به همت نخبگان علمی

وی تأکید کرد: امروزه نخبگان علمی کشور با درخشش در علوم نانو هسته‌ای موشکی پزشکی توانسته است جایگاه ایران را در منطقه رتبه اول برسانند.

حسینی واشان بیان داشت: لازم است اساتید دانشگاه‌ها، نخبگان علمی صنعتی و اجتماعی جامعه تلاش نمایند با الگو گیری از سردار شهید سلیمانی و فعالیت جهادی بعضی از عقب‌ماندگی‌های علمی را جبران نماید.

وی بابیان اینکه امروز ایران می‌بایست در بسیاری از شاخه‌های علمی حرف اول منطقه را می‌زد هرچند هنوز هم دیر نشده است، گفت: نخبگان جامعه با الگوبرداری از سردار سلیمانی و فعالیت شبانه‌روزی و جهادی و شناسایی جامعه مسائل منطقه‌ای به حل این مسائل کمک نمایند.

توجه به شناسایی و حل مسائل از اهداف بسیج اساتید است

مسئول سازمان بسیج اساتید خراسان جنوبی یادآور شد: بسیج اساتید نیز در دوره جدید فعالیت خود برنامه‌های خود را بر شناسایی مسائل منطقه و کشور متمرکز نموده است.

وی ادامه داد: در بسیج اساتید اندیشکده ها و گروه‌های مسئله محور کرسی‌های آزاداندیشی فعال‌شده است که هدف آن‌ها تمرکز بر شناسایی نظام مسائل استان منطقه و کشور می‌باشد.

اقدام جهادی موتور توسعه کشوراست

حسینی واشان افزود: سپس با اقدام جهادی راه‌حل‌های مناسب شناسایی و به دستگاه‌های اجرایی اعلام شود تا موتور توسعه کشور و منطقه تسریع شود.

وی تأکید کرد: بسیج اساتید به‌عنوان قشر نخبه بسیج تلاش دارد با معرفی شخصیت و مکتب شهید سلیمانی و تشریح سبک زندگی ایشان در ترویج مکتب سلیمانی مؤثر باشد.

انتهای پیام/ 

زمان انتشار: شنبه ۱۸ دی ۱۴۰۰ - ۰۸:۴۲:۱۱

شناسه خبر: 101077

مطالب مرتبط :
تمدن نوین اسلامی

دبیر ستاد تخصصی اقشار بسیج استان اصفهان گفت:

خودسازی، جامعه‌پردازی و تمدن‌سازی محور و پیشانی «بیانیه گام دوم»/فرماندهان این حرکت استادان دانشگاه هستند

دبیر ستاد تخصصی اقشار بسیج استان اصفهان در نشست تخصصی «انقلاب اسلامی و بیانیه گام دوم» که به همت بسیج اساتید استان اصفهان برگزار شد، گفت: خودسازی، جامعه‌پردازی و تمدن سازی محور و پیشانی کار «بیانیه گام دوم» است و فرماندهان این حرکت استادان دانشگاه هستند.

​تغییر ذائقه ایرانی نوعی بحران برای آینده کشور است /  حرکت جمعیت ایران به سمت کهنسالی

بررسی موضوع کاهش جمعیت کشوراز زبان مسئول سازمان بسیج اساتید سپاه انصارالرضا(ع)

​تغییر ذائقه ایرانی نوعی بحران برای آینده کشور است / حرکت جمعیت ایران به سمت کهنسالی

مسئول سازمان بسیج اساتید سپاه انصارالرضا(ع) با بیان اینکه بر اساس مطالعات علمی ایران جزء ۱۰ کشور است که به سرعت به سمت کهنسالی در حرکت می باشد، گفت:با تغییر سبک زندگی و ذائقه ایرانی شاهد نوعی بحران در سالیان آتی در جامعه ایرانی خواهیم بود.

اهدای خون

مسئول بسیج جامعه زنان سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل:

بانوان بسیجی استان اردبیل در حرکتی جهادی، اقدام به اهدای خون کردند

مسئول بسیج جامعه زنان سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل گفت: بانوان بسیجی استان اردبیل در حرکتی جهادی برای اهدای خون در استان اردبیل پیش قدم شدند.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب