برگزاری وبينار آموزشي مديريت علفهاي هرز در گلخانه در مركز تحقيقات و آموزش كشاورزي هرمزگان

وبينار آموزشي مديريت علفهاي هرز در گلخانه در مركز تحقيقات و آموزش كشاورزي هرمزگان با هدف افزایش میزان محصول در سطح برگزار شد.

 به گزارش خبرگزاری علم وفناوری هرمزگان ، دوره آموزش مجازی مدیریت علفهای هرز در گلخانه صبح امروز ، با تدریس دکتر سید سعید مدرس عضو هیات علمی این مرکز برگزار شد .

دکتر مدرس در این دوره آموزشی در خصوص کمبود آب و زمین و تنها روش تامين غذا براي مردم که ، افزايش ميزان محصول در واحد سطح است مطالبی ارائه کرد .

وی خاطر نشان ساخت : توسعه کشتهای گلخانه ای، از برنامه های اصلی و سیاستهای کلان کشور و وزارت جهاد کشاورزی است بطوریکه فقط در استان هرمزگان ٢٠٠٠ هکتار گلخانه در دستور کار است. بنابراین به دنبال آن مدیریت عوامل خسارتزا در گلخانه از اولویتهای موفقیت تولید است.

مدرس افزود : از جمله عوامل خسارتزای مهم در گلخانه ها، علفهای هرز می باشند که بر خلاف تصور گلخانه داران، باید مورد توجه ویژه قرار گیرند.

عضو هیات علمی بخش گیاهپزشکی مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان گفت : در داخل گلخانه، ورود علفهای هرز از قبل از کشت گیاه اصلی در بستر انجام میشود و می توانند پس از کشت گیاه اصلی و ایجاد شرایط مناسب، در هر جائی رشد کنند و با استفاده از دماهای بالا، نور ثابت و منبع آب کافی، بخوبی رشد کنند. خصوصا گیاهان چند ساله که بطور معمول یک یا دوبار در سال گل می دهند اما در شرایط گلخانه، می توانند چندین بار وارد سیکل گلدهی شوند.

انتهای پیام/م

 

زمان انتشار: دوشنبه ۲۰ دی ۱۴۰۰ - ۰۹:۴۶:۲۳

شناسه خبر: 101119

مطالب مرتبط :
۵۸

گزارش علم وفناوری از سرانه مطالعه

بررسی علل وعوامل کاهش سرانه مطالعه در ایران

فاجعه فرهنگی که این روزها بحث آن در رسانه ها مطرح می شود آمارهای ضد ونقیض سرانه مطالعه است که هر روز در حال آب رفتن می باشد. یکی از ویژگی های جامعه ایرانی از دیرباز تا کنون میزان بسیار پایین مطالعه در آن است.

۲۱۰

گزارش علم وفناوری از رژیم بدون گلوتن

گلوتن مفید یا مضر برای سلامتی

رژیم بدون گلوتن طرفداران زیادی دارد. هواداران این رژیم، دلایل مختلفی برای دنبال‌کردن آن دارند. بعضی‌هایشان به‌دنبال کاهش وزن هستند و برخی دیگر دوست دارند سالم‌تر باشند. گفتنی است کسانی که به گلوتن حساسیت دارند، باید از مصرف گلوتن خودداری کنند، در غیر این‌ صورت ناراحتی‌های شدیدی برای‌شان به‌وجود می‌آید.

بررسی اثرات روش های مختلف كنترل علف های هرز بر عملكرد كمی و كيفی ذرت علوفه ای

مجله علمی پژوهشی اکو فیزیولوژی گیاهان زراعی؛

بررسی اثرات روش های مختلف كنترل علف های هرز بر عملكرد كمی و كيفی ذرت علوفه ای

اثرات روش های مختلف كنترل علف‌های هرز بر عملكرد كمی و كيفی ذرت علوفه ای توسط حميد خدام كهنكی و محمد كريمی نژاد بررسی شد.

۲۱

گزارش علم وفناوری از تاثیرات تورکینست ها برتغذیه مصنوعی چاه های آب

قرار گرفتن ايران در جغرافياي خشک دنيا و رشد شتابان جمعيت و در پي آن تقاضا براي تامين نيازهاي غذايي يکي از محدوديتهايي است كه جهان كنوني با آن روبروست و با گذشت زمان نيز بر ميزان اين ناهماهنگيها افزوده مي گردد.

دوازده گونه‌ دارویی مناسب منطقه شرکت‏های تعاونی زراعی منطقه کاشان مشخص شد/ اجرای طرح با رویکرد اقتصادی و تغییر اقلیم

مسئول بخش بذر مرکز تحقیقات کشاورزی استان اصفهان خبرداد:

دوازده گونه‌ دارویی مناسب منطقه شرکت‏های تعاونی زراعی منطقه کاشان مشخص شد/ اجرای طرح با رویکرد اقتصادی و تغییر اقلیم

مسئول بخش بذر مرکز تحقیقات کشاورزی استان اصفهان در پاسخ به درخواست شرکتهای تعاونی زراعی شهرستان کاشان، دوازده گونه‌ دارویی مناسب منطقه شرکت‏های تعاونی زراعی منطقه کاشان مشخص شده که اجرای طرح با رویکرد اقتصادی و تغییر اقلیم است.

۱۲۳۴۵۶

طرح آفت کش ارگانیک مورد حمایت سازمان بسیج علمی مازندران در مدار تولید قرار گرفت

طرح آفت کش مورد حمایت سازمان بسیج علمی و پژوهشی مازندران در مدار تولید قرار گرفته و برنامه‌ریزی برای ورود به مدار توسعه‌ای و جذب پنج نیروی جدید در دستور کار است.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب