معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش :

راز نجات کشور در تربیت معلم بر مبنای علمی است/ فراخوان ثبت نام قریب به ۳۵ هزار معلم

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش گفت: مسائل کشور با تربیت صحیح و مطلوب معلم امکان پذیر است و تا قبل سال جاری، ثبت نام و آزمون برای جذب قریب به ۳۵ هزار معلم انجام می شود.

به گزارش خبرگزاری علم وفناوری هرمزگان، قاسم احمدی لاشکی معاون حقوقی وامورمجلس وزارت آموزش و پرورش صبح امروز در جلسه با روسای 22 گانه آموزش و پرورش هرمزگان در بندرعباس گفت: رکن اصلی سند تحویل بنیادین آموزش و پرورش، تربیت معلم است.

وی افزود: راز کاهش مسائل مختلف کشور با تربیت صحیح و مطلوب معلم و بر اساس مبنای علمی امکان پذیر است.
به گفته احمدی لاشکی، تلاش می شود تا قبل سال جاری، ثبت نام و آزمون استخدامی قریب به 35 هزار معلم مورد نیاز آموزش و پرورش انجام گردد.
معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش بیان داشت: مناسب ترین راه  برای جذب و تربیت معلمان خوشفکر و نخبه، مسیر دانشگاه فرهنگیان هست و برای رسیدن به کیفیت مناسب در آموزش های مدارس، کاهش جذب نیروهای آموزش و پرورش از طریق راههای غیر علمی است.
این مسئول عدالت آموزشی با داشتن فضای ایمن آموزشی رابطه مستقیم دارد و باید تلاش کرد تا عدالت در ساخت فضاهای آموزشی ایمن در کشور و استانها به صورت مطلوب اجرائی شود.
احمدی لاشکی با اشاره به تربیت دانش آموزان بر اساس ساحت های ششگانه سند تحول بنیادین، اظهار داشت: مسائل و آموزه های تربیتی باید همگام با مسائل آموزشی مورد توجه قرار نگیرد و استفاده از فضای مجازی برای تدریس غیر حضوری، ضرورت توجه به آسیب های اجتماعی دو چندان کرده است.
نماینده تام الاختیار مقام عالی وزارت آموزش و پرورش در سفرهای استانی، استقلال در قانون گذاری برای رسیدن به اهداف تعلیم و تربیت مطلوب و مصون بودن آموزش و پرورش از فشارهای بیرونی وسیاسی را از مهمترین علل پیشرفت آموزشی در جوامع پیشرفته دانست.
وی گفت: باید تلاش شود آموزش های حضوری بار دیگر عمده ترین روش در مدارس کشور باشد و معضلات و مسائل آموزشی و تربیتی با حضور دانش آموزان در کلاس های درس کاهش یابد.

امیدواریم تا قبل سال جاری، رتبه بندی بندی معلمان به تصویب نهائی برسد
معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش گفت: معلمان با  9 شاخص و معیار در رتبه های پنج گانه رتبه بندی معلمان قرار می گیرند و امیدواریم که تا پایان سال جاری، رتبه بندی به اجرا درآید.
احمدی لاشکی در حاشیه دیدار های مردمی استان هرمزگان گفت: مجلس محترم در تاریخ 24 آذرماه 1400، مصوبه رتبه بندی را نهائی کرد و برای تصویب به شورای محترم نگهبان ارسال کرد.
وی افزود: شورای نگهبان نیز به دلیل ابهاماتی از جمله در بندهای 5 و 6 مصوبه رتبه بندی معلمان، خواستار فرصت بیشتری برای بررسی شدند که منتظر هستیم آخرین وضعیت را از شورای نگهبان دریافت کنیم.
احمدی لاشکی با بیان اینکه، شورای نگهبان نیز باید در بازه زمانی مشخص اعلام نتیجه نماید، اظهار داشت: امید است تا پایان سال جاری مصوبه رتبه بندی به اجرا درآید.
به گفته این مسئول، وزارت آموزش و پرورش به استناد ماده 7، آئین نامه اجرائی رتبه بندی را تنظیم و در حال نگارش است.
معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش گفت: پس از نهائی شدن مصوبه رتبه بندی معلمان، آمادگی کامل برای ادامه روند اجرای رتبه بندی از جمله هیأت ممیزی ها که باید بر ای ورود 750 منطقه آموزش و پرورش کشور تعیین شود، را داریم و در کوتاه ترین زمان، این مصوبه قابلیت اجرائی پیدامی کند.
وی در پایان گفت: معلمان با  9 شاخص و معیار در رتبه های پنج گانه قرار خواهند گرفت و در تبادل نظر با نخبگان آموزش و پرورش و شناسائی معیار و شاخص های جدیدی، شاخص های 9 گانه قابل تجدید نظر و بروز رسانی هستند.

انتهای پیام/م

زمان انتشار: پنج شنبه ۲۳ دی ۱۴۰۰ - ۱۲:۳۱:۴۳

شناسه خبر: 101173

مطالب مرتبط :
​کمک به ارتقای تحصیلی بیش از ۷۰ دانش آموز قاینی توسط معلمان بسیجی

حمایت مجلس از شرکتهای دانش بنیان کهگیلویه و بویراحمد/ پیش بینی تصویب طرح رتبه بندی معلمان

لازم است که تلاش بیشتری برای گسترش شرکتهای دانش بنیان حوزه گیاهان دارویی در کهگیلویه و بویراحمد با توجه به ظرفیتهای چشمگیر موجود در آن انجام شود و در این صورت حمایت همه جانبه ای نیز از سوی مجلس شورای اسلامی انجام می شود.

۸

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در گفت‌و گو با خبرگزاری علم و فناوری:

وضعیت حوزه پژوهشی در بودجه ۹۷مناسب نیست/امیدواریم کمیسیون تلفیق بودجه به وزارت علوم کمک کند

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی عقیده دارد که در لایحه بودجه سال ۹۷که به تازگی از سوی دولت به مجلس ارائه شده است، شاهد کاهش بودجه پژوهشی هستیم و وزارت علوم و تحقیقات و فناوری نیاز به کمک کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی دارد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب