مدارس فارس باز است اما اجباری نیست

مدیرکل آموزش و پرورش استان فارس با بیان اینکه مدارس فارس باز است، از اجباری نبودن حضور دانش آموزان در مدارس خبر داد .

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از شیراز، پس از شیوع ویروس منحوس کرونا در کشور و رسیدن آن به استان فارس، بلافاصله مددارس تعطیل شدند و حضوری یا مجازی بودن دانش آموزان از همان روزهای اول از موضوعات مهم و قابل توجه پس از شیوع ویروس کرونا بود .

هرکدام از حالت های آموزش حضوری و یا مجازی مزیت ها و مضراتی دارد که در جای خود قابل بحث است .

با توجه به شیوع سویه امیکرون ویروس کرونا در این روزها، بسیاری همچون گذشته با این استدلال که سرعت واگیر بالاست و رعایت بسیاری از موارد برای دانش آموزان به ویژه دبستانی ها چندان میسر نیست و باید مدارس تعطیل و آموزش به صورت مجازی و بر بستر اینترنت دنبال شود .

در مقابل گروه اول، عده ای معتقد هستند که آموزش مجازی و غیرحضوری را غیرموثر دانسته و اعتقاد به آموزش حضوری دارند با این استدلال مکمل که زمان اتمام کرونا نامشخص است و باید انسان زندگی خود را با وجود آن به حالت معمولی بازگرداند .

تشخیص و تعیین وضعیت حضوری و یا غیرحضوری، مجازی در نهایت بر عهده ستاد ملی و استانی مقابله با ویروس کرونا و در ادامه اداره کل آموزش و پرورش استان ها می باشد .

در همین خصوص دکتر محمد خلیل عسکری، مدیرکل آموزش و پرورش استان فارس اظهار داشت: حضور دانش آموزان در مدرسه اجباری نیست اما با توجه به آسیب ها و مشکلات ناشی از آموزش مجازی پیشنهاد می شود که آموزش حضوری را انتخاب کنند .

وی ادامه داد: ترتیبی اتخاذ شده بود که مدرسه های کم جمعیت روستایی و عشایری از ابتدای سال جدید تحصیلی 1400 آموزش را به صورت حضوری دنبال کنند .

عسکری خاطر نشان کرد: در ادامه این روند گفته شد که مدارس سایر مناطق نیز با گروه بندی و رعایت پروتکل های بهداشتی آموزش حضوری را در برنامه خود قرار دهند و کلاس ها به صورت حضوری برگزار شود .

این مقام مسئول در خصوص بازگشایی مدارس و آموزش حضوری مکر شد: روح حاکم بر تمام بخشنامه های و دستورالعمل های اجرایی برای برگزاری حضوری کلاس های درس، رعایت فاصله گذاری اجتماعی و تهویه مناسب کلاس های درس و سایر پروتکل های بهداشتی است .

به گفته مدیرکل آموزش و پرورش استان فارس ستاد ملی مقابله با ویروس کرونا مجوز آموزش حضوری و بازگشتن دانش آموزان به مدارس را صادر کرده است و مشکلی بابت بازگشایی مدارس نیست .

وی در ادامه اظهار داشت: خوشبختانه با هماهنگی های صورت گرفته، معلمان و دبیران سراسر استان به صورت فعال در مدارس حضور دارند و آماده ارایه خدمات آموزشی و تربیتی به صورت حضوری و با رعایت پروتکل های بهداشتی هستند .

عسکری با اشاره به اینکه حضور دانش آموزان در مدارس اجباری نیست گفت: اما توصیه جدی به حضور آن ها برای کاستن اسیب های مختلف تعطیلی آموزش حضوری ناشی از دوران کرونا داریم .

این مقام مسئول گفت: تصمیم گیری در رابطه با چگونگی برگزاری آموزش های حضوری از جمله گروه بندی دانش آموزان، اولویت بندی و ساعت بندی دروس برعهده شورای مدرسه است .

 

انتهای پیام /

زمان انتشار: جمعه ۲۴ دی ۱۴۰۰ - ۰۸:۰۰:۰۰

شناسه خبر: 101178

مطالب مرتبط :
۲۵۸

نگرانی خانواده ها از امتحانات حضوری

کرونا، اومیکرون، آئدس در کمین

والدین هرمزگانی این روزها در شدیدترین نگرانی از برگزاری حضوری امتحانات فرزندان دانش‌آموزان‌شان، این موضوع را در اشکال مختلف بخصوص در فضای مجازی ابراز می‌کنند.

فرهاد اسماعیلی مدیرکل آموزش وپرورش فارس

مدیرکل آموزش و پرورش استان فارس در گفت‌وگو با علم و فناوری:

افزایش راندمان یادگیری با برقراری کلاس‌های حضوری/ آموزش مجازی ادامه خواهد داشت

مدیرکل آموزش و پرورش استان فارس درخصوص اجباری بودن حضور دانش آموزان بر سر کلاس عنوان کرد: تنها در دو پایه اول و دوم ابتدایی به دلیل اهمیت زیاد در کلیه مناطق به صورت حضوری کلاس ها برگزار خواهد شد اما سایر پایه ها و مقاطع اجباری برای حضور بر کلاس درس نیست .

روز معلم مبارک

گفتگوی صمیمانه با یکی از معلمان باسابقه استان فارس به مناسبت روز جهانی معلم؛

آموزش و پرورش راه حل تمام مشکلات کشور/ با نور فانوس تمرین تئاتر می کردیم

به منظور تقدیر و تشکر از مقام والای معلمان، سازمان یونسکو روز پنجم اکتبر را روز جهانی معلم نام نهاده است که به همین منظور به سراغ محمد خلیل عسکری، از معلمان باسابقه شیراز رفتیم و در فضایی صمیمانه به گفتگو پرداختیم .

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب