پایگاه علمی کوثرالمبین برگزار می نماید:

مسابقه علمی از ایده تا اجراء

پایگاه بسیج علمی کوثرالمبین سپاه ناحیه کرمانشاه، با هدف بالابردن دانش علمی و پرورش استعدادهای نوآورانه بانوان بسیجی شهرستان کرمانشاه، مسابقه علمی " از ایده تا اجراء " را برگزار خواهد نمود.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از کرمانشاه؛ مهندس مهوش باقری فرمانده پایگاه علمی کوثرالمبین در گفتگو با خبرنگار علم و فناوری از برگزاری مسابقه علمی با عنوان " از ایده تا اجراء " سخن گفت.

وی عنوان کرد: آنچه که از تعریف نوآوری می فهمیم عبارت است از، انتخاب ایده های درست و اجرای صحیح فرآیند تبدیل آن به محصولات، خدمات، و فرآیندهایی به منظور دستیابی به سود و رشد.

باقری افزود: اگر یک سرمایه گذار بخواهد ظرفیت نوآوری خود را افزایش دهد، به سطح بالایی از خلاقیت نیاز دارد تا با ارائه ایده جدید که اشاره به درک نیاز جدید مشتری یا روش جدید تولید دارد، از طریق جمع‌آوری اطلاعات با دیدگاه کارآفرینانه، کارش توسعه یابد.

فرمانده پایگاه علمی کوثرالمبین اظهار داشت: ایده، یک مفهوم یا یک اثر ذهنی است. شاید بتوان ایده دادن را اولین گام برای حل یک مشکل یا برآورده کردن یک نیاز دانست. به عبارت دیگر ایده ساده‌ترین راه حلی است که انسان در برابر یک مساله یا نیاز به آن فکر می‌کند.

مهندس مهوش باقری تصریح کرد: این پایگاه علمی در راستای شکوفایی ایده ها و طرح های نوآورانه بانوان بسیجی شهرستان کرمانشاه و باهدف بالا بردن دانش علمی این عزیزان، اقدام به برگزاری مسابقه علمی " از ایده تا اجراء " نموده است.

وی ادامه داد: باتوجه به برگزاری نشست هم اندیشی و همفکری با مسئولین هسته های تخصصی پایگاه، فراخوان این مسابقه تدوین و در بین حوزه های مقاومت بسیج خواهران جهت ارسال آثار، اطلاع رسانی شد و پیش بینی می شود ایده های نو و ارزنده ای به دبیرخانه این مسابقه ارسال گردد.

باقری درخصوص نحوه ارسال آثار عنوان کرد: در این مسابقه، شرکت کنندگان می بایست فیلم کوتاهی از ایده های نوآورانه خود را که ساخته تفکرات آنان است و به مرحله اجراء درآورده اند را تهیه و در قالب لوح فشرده با ذکر مشخصات خود و نام اثر به آدرس محل این پایگاه علمی واقع در مسجد نورالحسین(علیه السلام) واقع در خیابان شباب شهرستان کرمانشاه تحویل نمایند.