معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار هرمزگان در بازدید از برج فناوری هرمز:

صنایع هرمزگان نیازمند دانش بنیان شدن هستند

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار هرمزگان گفت: برای بهره وری بیشتر و رشد شاخص ها در صنایع و اقتصاد هرمزگان راهی جز دانش بنیان کردن صنایع نداریم و باید زیرساخت های این اقدام بزرگ از پارک علم وفناوری آغاز شود.

 

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری هرمزگان؛ علی فیروزی معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار هرمزگان صبح امروز در بازدید از برج فناوری هرمز در بندرعباس گفت:اولویت دولت انقلابی بسط و گسترش شرکت های دانش بنیان با رویکرد تکنولوژی محور و اقتصادمحوری می باشد به گونه ای که موجب بهبود شاخص ها در حوزه های علمی ، صنعتی و اقتصادی بشود.

وی افزود: برای رسیدن به این هدف  راهی جز تجاری سازی، تکیه بر تولیدات داخلی و دانش بنیان شدن تمامی صنایع بزرگ و کوچک وجود ندارد.

فیروزی تاکید کرد: برای تحقق این هدف شرکت ها و موسسات زیرمجموعه پارک های علم و فناوری در تمامی استانها باید هویت خود را به اقتصاد و صنایع کشور تا استحصال کامل اهداف تعیین شده تزریق نمایند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندارهرمزگان با اشاره به تحریم های خصمانه علیه جمهوری اسلامی ایران، گفت: دو ظرفیت در اختیار شرکت های مبتنی بر دانش و فناوری وجود دارد؛ ظرفیت های مغفول مانده که با پر کردن این خلا می توانند بخش بزرگی از بازار و اقتصاد را به جریان بیاندازند و دوم وجود تحریم ها که صاحبان شرکت ها و ایده پردازان می توانند از آن بهره برداری کنند و با تزریق داده ها ودستاوردهای علمی خود به اقتصاد اثرات تحریم را خنثی نمایند.

این مقام مسئول افزود: کارهای انجام شده باید نمود عینی داشته و نتایج بصورت عملی وارد جامعه شده چرا که اقتصاد یعنی تخصیص منابع اندک به نیازهای نامحدود و این اقدام را می توان از طریق دانش محورکردن اقتصاد و صنایع ممکن می شود، هر چند در کشور منابع سرگردان فراوانی هست که نیازمند جذب تولیدات علمی می باشد و نهادهای حاکمیتی در هر استان باید موانع حضور صنایع و سرمایه گذاران را برطرف نمایند.

توسعه تولیدات نیازمند نیروی انسانی

رئیس پارک علم و فناوری هرمزگان نیز در ادامه این بازدید گفت: توسعه و گسترش تولیدات علمی برپایه دانش محور بودن نیازمند امکاناتی از قبیل فضای کافی ، نیروی انسانی و حمایت های مادی و معنوی است و زمانی که این نیازمندی ها تامین گردد بخشی از اهداف و انتظارات صاحبان صنایع و شرکتها فراهم می شود.

رئیس پارک علم و فناوری افزود: عوامل موثر بر رشد و موفقیت شرکت‌های دانش بنیان عبارتند از عوامل فردی، سازمانی و محیطی که نقش مهمتری در رشد و توسعه دارند و اگر فضای مناسبی در اختیار تولیدکنندگان صنایع و شرکتها نباشد عملا تولید دچار اختلال شده و از روند جاری خارج می شود .

فتی گفت: برای حمایت از کسب و کارهای نوپا، ساز و کارهای حمایتی در قالب صندوق های سرمایه گذاری به دنبال رشد وتوسعه زیرساخت های نرم افزاری  هستیم تا بتوانیم توان علمی شرکتهای دانش بنیان را ارتقا دهیم.

انتهای پیام/فروغ مسلم زاده 

  

زمان انتشار: یکشنبه ۳ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۳:۴۱:۵۲

شناسه خبر: 101301

مطالب مرتبط :
برگزاری اولین دوره مسابقات ربات‌های آتش‌نشان به مناسبت دهه مبارک فجر

به همت معاونت علمی پژوهشی ناحیه مقاومت بسیج نطنز؛

برگزاری اولین دوره مسابقات ربات‌های آتش‌نشان به مناسبت دهه مبارک فجر

اولین دوره مسابقات ربات‌های آتش‌نشان به همت معاونت علمی پژوهشی ناحیه مقاومت بسیج نطنز با همکاری کمیته ورزش‌های الکترونیک هیأت ورزش‌های همگانی بادرود به مناسبت دهه مبارک فجر برای دانش‌آموزان ۶ الی ۱۲ سال دختر و پسر برگزار می‌شود.

۱

رئیس خانه نخبگان بسیج خبر داد:

کرمانشاه میزبان نخستین همایش بررسی بستاره ها و گشایش های نظری شعر سبز

دکتر پیمان لطیفی از برگزاری نخستین همایش تخصصی بررسی بستاره ها و گشایش های نظری شعر سبز(شعر زیست محیطی) با حضور پروفسور سعید امیدوار در ۱۱ بهمن ماه سخن گفت.

کروناا

علم و فناوری گزارش می‌دهد؛

باورهای غلط درمورد امیکرون/ حرکت فارس به قله پیک ششم کرونا

وضعیت کرونا در استان فارس با بی‌توجهی برخی از هم‌استانی‌ها رو به وخامت است و ممکن است در روزهای آتی شاهد اعمال مجدد محدودیت‌های کرونایی باشیم.

اُمیکرون

اُمیکرون

جهش ویروس کرونا

برگزاری ۳۴ رویداد فناورانه گام دوم دانشگاه آزاد استان اصفهان

با حضور مراکز رشد دانشگاه آزاد اصفهان:

مرکز نوآوری فناورانه پست کشور در دانشگاه آزاد اصفهان راه‌اندازی می‌شود

با انعقاد تفاهم‌نامه همکاری میان دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان و رییس مرکز نوآوری پست جمهوری اسلامی ایران،راه‌اندازی شعبه نوآوری این مرکز در استان اصفهان به مرکز رشد نوپا وابسته به دانشگاه آزاد واحد اصفهان(خوراسگان) واگذار شد.

برگزاری ۳۴ رویداد فناورانه گام دوم دانشگاه آزاد استان اصفهان

نجفی خبر داد:

برگزاری ۳۴ رویداد فناورانه گام دوم دانشگاه آزاد استان اصفهان

رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان از برنامه‌ریزی برگزاری ۳۴ رویداد فناورانه در استان اصفهان در پی ابلاغ دستورالعمل رویداد ملی گام دوم دانشگاه آزاد اسلامی خبر داد.

۲۳

رئیس پارک علم و فناوری هرمزگان:

موانع قانونی واگذاری املاک و ساختمان های دستگاه های اجرایی به شرکت های دانش بنیان برطرف شده است

موانع قانونی واگذاری املاک و ساختمان های دستگاه های اجرایی به شرکت های دانش بنیان برطرف شده است و بر اساس مصوبه جدید مجلس شورای اسلامی دستگاه های اجرایی در خصوص واگذاری املاک خود به این شرکت ها منع قانونی نخواهند داشت.

بل

رییس پارک علم وفناوری هرمزگان خبرداد:

پارک علم و فناوری هرمزگان در راستای اتصال به شبکه ملی پارک ها و مراکز رشد به شبکه تاد پیوست

پارک علم و فناوری هرمزگان در راستای اتصال به شبکه پارک و مراکز رشد کشور به شبکه توسعه اقتصاد دیجیتال (تاد) پیوست.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب