آغاز واکسیناسیون گروه سنی ۹ تا ۱۲ سال در استان یزد

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد اعلام کرد: براساس دستورالعمل ابلاغی واکسیناسون گروه سنی ۹ تا ۱۲ سال از هفته آینده در سطح استان یزد آغاز خواهد شد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری از استان یزد، با اشاره به روند صعودی ابتلا به کرونا در استان اظهار کرد: روز گذشته جلسه ای در ستاد استانی کرونا تشکیل و ضمن ارائه گزارشی از وضعیت استان مصوباتی برای انجام مداخلاتی در سطح استان و شهرستان ها به تناسب رنگ بندی تصویب شد. انشاالله بتوانیم شیب افزایش موارد جدید ابتلا را در سطح استان و شهرستان هایی که درگیری بیشتر دارند کنترل کنیم.

محسن میرزایی ادامه داد: یکی از بحث‌ها غیر حضوری شدن مدارس در شهرستان اردکان به دلیل وضعیت قرمز، چهار شهرستان نارنجی و شهرستان یزد به دلیل جمعیت بالا است.

وی افزود: علائم اومیکرون بسیار شبیه به علائم سرماخوردگی است و موجب درگیری قسمت فوقانی دستگاه تنفسی می شود. لذا به نظر می‌رسد با توجه به شیوع بالا و انتقال سریع افرادی که فکر می‌کنند دچار سرماخوردگی شدند احتمالاً به  کرونا مبتلا شده و لازم است که به پزشک مراجعه کنند.

میرزایی گفت: استفاده از ماسک، رعایت شیوه نامه های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی به دلیل سرعت انتقال بالا ضروری است.

وی تصریح کرد: کودکان زیر ۱۲ سال که تاکنون واکسن استفاده نکردند ایمنی پایین تری دارند، بنابراین هرچند با غیر حضوری شدن مدارس تا حدودی از تعاملات آنها کاسته می شود اما لازم است که از دورهمی های خانوادگی نیز پرهیز شود.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد اعلام کرد: براساس دستورالعمل ابلاغی واکسیناسون گروه سنی ۹ تا ۱۲ سال از هفته آینده در سطح استان یزد آغاز خواهد شد.

انتهای پیام/

زمان انتشار: پنج شنبه ۷ بهمن ۱۴۰۰ - ۰۹:۵۱:۴۴

شناسه خبر: 101329

مطالب مرتبط :
سیم و کابل یزد

بازدید دانشجویان دانشگاه یزد از کارخانه سیم و کابل یزد

این بازدید به همت گروه راه مهندسی معاونت پژوهش و فناوری بسیج دانشجویی دانشگاه یزد انجام شد.

میرقانعی

بازدید از کارخانه نوآوری یزد

مسئولین سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان یزد به همراه جمعی از اساتید و دانشجویان بسیجی استان از کارخانه نوآوری یزد بازدید کرده و با فعالیت های این مجموعه آشنا شدند.

برگزاری اولین دوره مسابقات ربات‌های آتش‌نشان به مناسبت دهه مبارک فجر

به همت معاونت علمی پژوهشی ناحیه مقاومت بسیج نطنز؛

برگزاری اولین دوره مسابقات ربات‌های آتش‌نشان به مناسبت دهه مبارک فجر

اولین دوره مسابقات ربات‌های آتش‌نشان به همت معاونت علمی پژوهشی ناحیه مقاومت بسیج نطنز با همکاری کمیته ورزش‌های الکترونیک هیأت ورزش‌های همگانی بادرود به مناسبت دهه مبارک فجر برای دانش‌آموزان ۶ الی ۱۲ سال دختر و پسر برگزار می‌شود.

۱

رئیس خانه نخبگان بسیج خبر داد:

کرمانشاه میزبان نخستین همایش بررسی بستاره ها و گشایش های نظری شعر سبز

دکتر پیمان لطیفی از برگزاری نخستین همایش تخصصی بررسی بستاره ها و گشایش های نظری شعر سبز(شعر زیست محیطی) با حضور پروفسور سعید امیدوار در ۱۱ بهمن ماه سخن گفت.

کروناا

علم و فناوری گزارش می‌دهد؛

باورهای غلط درمورد امیکرون/ حرکت فارس به قله پیک ششم کرونا

وضعیت کرونا در استان فارس با بی‌توجهی برخی از هم‌استانی‌ها رو به وخامت است و ممکن است در روزهای آتی شاهد اعمال مجدد محدودیت‌های کرونایی باشیم.

اُمیکرون

اُمیکرون

جهش ویروس کرونا

برگزاری ۳۴ رویداد فناورانه گام دوم دانشگاه آزاد استان اصفهان

با حضور مراکز رشد دانشگاه آزاد اصفهان:

مرکز نوآوری فناورانه پست کشور در دانشگاه آزاد اصفهان راه‌اندازی می‌شود

با انعقاد تفاهم‌نامه همکاری میان دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان و رییس مرکز نوآوری پست جمهوری اسلامی ایران،راه‌اندازی شعبه نوآوری این مرکز در استان اصفهان به مرکز رشد نوپا وابسته به دانشگاه آزاد واحد اصفهان(خوراسگان) واگذار شد.

برگزاری ۳۴ رویداد فناورانه گام دوم دانشگاه آزاد استان اصفهان

نجفی خبر داد:

برگزاری ۳۴ رویداد فناورانه گام دوم دانشگاه آزاد استان اصفهان

رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان از برنامه‌ریزی برگزاری ۳۴ رویداد فناورانه در استان اصفهان در پی ابلاغ دستورالعمل رویداد ملی گام دوم دانشگاه آزاد اسلامی خبر داد.

جلاب

شربتی مقوی برای نشاط و سرحالی

دکتر خدایی شربت "جلاب" را شربتی مقوی و در عین حال نشاط آور معرفی می کند.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب