قائم مقام دبیر شبکه تبادل و انتقال فناوری D۸ مطرح کرد:

رویداد TIM۲۰۲۲ با حضور ۷۳ سرمایه گذار داخلی و خارجی برگزار می‌شود

نشست سرمایه‌گذاری کشورهای عضو گروه D۸ و دیگر کشورهای شرکت‌کننده (TIM۲۰۲۲)، با حضور ۶۱ استارتاپ و شرکت سرمایه‌پذیر و ۷۳ سرمایه‌گذار داخلی و خارجی، ۲ و ۳ اسفند ماه ۱۴۰۰ در پارک فناوری پردیس برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری تهران بزرگ؛ دبیر نشست سرمایه‌گذاری تیم ۲۰۲۲ گفت: رویداد بین‌المللی TIM یکی از برنامه های شبکه تبادل و انتقال فناوری است که هر ساله با هدف کمک به سرمایه‌گذاری در حوزه‌های فناوری میان 8 کشور اسلامی عضو برگزار می‌شود. این رویداد پیش‌تر نیز برگزار شده و همکاری‌ها و سرمایه‌گذاری‌های مناسبی بین اعضاء در این سال‌ها به امضا رسیده است. ما در دو سال گذشته بدون وقفه کار نشست را انجام دادیم و این چهارمین دوره برگزاری نشست TIM است. 

میلاد صدرخانلو افزود: ۱۶۷ استارتاپ فعال در حوزه فناوری برای حضور در نشست ثبت نام کردند که ۱۴۰ استارتاپ داخلی و ۲۷ استارتاپ خارجی متقاضی حضور در TIM2022 بوده اند.

وی تصریح کرد: پس از برگزاری جلسات بررسی با حضور کارشناسان این حوزه، در نهایت ۶۱ استارتاپ و شرکت سرمایه‌پذیر انتخاب و به سرمایه‌گذاران مربوطه معرفی شده اند که ۱۲ استارتاپ خارجی و مابقی ایرانی هستند و تا کنون بیش از ۱۲۰ جلسه مجازی B2B میان سرمایه‌گذاران و این استارتاپ‌ها برگزار شده است.

رئیس مرکز توسعه تجارت پارک فناوری پردیس گفت: تا کنون ۱۱ قرارداد همکاری با ارزش بیش از ۱۰ میلیون دلار بین این سرمایه‌گذاران و سرمایه‌پذیران قطعی شده است و امیدواریم تا روز برگزاری رویداد این همکاری‌ها بیشتر شود. 

صدرخانلو افزود: ما تا کنون با ۷۳ سرمایه‌گذار داخلی و خارجی از ۱۹ کشور برای حضور در بازار ۸ کشور عضو شبکه تبادل و انتقال فناوری و سایر کشورهای متقاضی تعامل کرده و در حال همکاری هستیم و اگر مشکلات پاندمی کرونا اجازه دهد در روزهای برگزاری نشست میزبان این ۷۳ سرمایه گذار خواهیم بود.

وی تصریح کرد: در این دوره علاوه بر سرمایه‌گذاران کشورهای عضو، سرمایه‌گذارانی از کشورهای روسیه، سوریه، بلغارستان، چین، افغانستان، تونس و ارمنستان قطعی و حضور سرمایه‌گذارانی از دیگر کشورها اروپایی در حال پیگیری و رایزنی است.

صدرخانلو بیان کرد: این رویداد شامل برنامه‌های مختلف از جمله ارائه شرکت‌های خلاق با هدف جذب سرمایه، پنل‌های تخصصی، دوره‌های آموزشی، امضای تفاهم‌نامه‌ها، انعقاد قراردادهای سرمایه‌گذاری مشترک و بازدید از زیست‌بوم فناوری و نوآوری کشور است. ما می‌خواهیم سرمایه گذاران بین المللی خارجی حاضر در نشست تجربه موفق خود را به شرکت های داخلی منتقل کنند.

به گفته قائم مقام دبیر شبکه تبادل و انتقال فناوری D8، ایجاد صندوق سرمایه‌گذاری تخصصی حوزه فناوری بین ۸ کشور در حال توسعه سازمان D8، یکی از برنامه های اصلی ما از برگزاری نشست دو روزه TIM2022 است. ما به دنبال جذب سرمایه‌گذاران خارجی در ایران و توسعه سرمایه‌گذاری شرکت‌های داخلی در دیگر کشور‌های عضو سازمان D8 هستیم.

صدرخانلو افزود: در این راستا و برای برگزاری هرچه بهتر رویداد تا کنون ۱۲ جلسه کمیته اجرایی تشکیل شده است، همچنین ۲ جلسه شورای راهبری با حضور ۱۳ عضو اثرگذار اکوسیستم نوآوری کشور برگزار شده است. 

برگزاری نشست‌های جذب سرمایه

رئیس مرکز توسعه تجارت فناوری پارک فناوری پردیس با اشاره به نحوه انتخاب استارتاپ‌ها و شرکت‌های متقاضی گفت: پس از دریافت پیشنهادات همکاری، این موارد توسط تیم داوری غربالگری و راستی‌آزمایی ‌می‌شود، سپس شرکت‌کنندگان بر اساس اولویت‌های از قبل مشخص شده انتخاب می‌شوند و در جلسات آموزشی آمادگی ارائه بین‌المللی شرکت می‌کنند.

صدرخانلو افزود: در انتهای رویداد، تجارب سرمایه‌گذاران حاضر در نشست تبادل و در ادامه، نشست‌های تعامل کسب‌وکارها برگزار خواهد شد. شرکت‌های خلاق علاقه‌مند به جذب سرمایه خارجی می‌توانند با ارائه محصولات و خدمات فناورانه خود با رویکرد جذب سرمایه در این نشست حاضر شوند.

گفتنی است رویداد TIM2022 برای جذب سرمایه شرکت‌های عضو گروه D8 و دیگر کشورهای شرکت کننده بر روی شرکت‌های خلاق، روزهای دوم و سوم اسفندماه سال جاری در پارک فناوری پردیس برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/

زمان انتشار: دوشنبه ۱۱ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۴:۳۰:۴۱

شناسه خبر: 101360

مطالب مرتبط :
شرکت دانش‌بنیان سانا فارمد موفق به تولید فرآورده‌های نوین دارویی نانو سافت ژل شد

بهره‌برداری از محصولات جدید کارخانه نوآوری آزادی؛

شرکت دانش‌بنیان سانا فارمد موفق به تولید فرآورده‌های نوین دارویی نانو سافت ژل شد

شرکت دانش‌بنیان سانا فارمد مستقر در کارخانه نوآوری آزادی موفق به تولید فرآورده‌های نوین دارویی نانو به صورت سافت ژل شده است که مورد توجه کارخانجات داروسازی بزرگ دنیا و علم نوین داروسازی قرار دارد.

خسرو

معاونت هنر و علوم انسانی دانشگاه آزاد اسلامی گفت:

ثبت شدن فقط ۶۰ نظریه علوم انسانی در ۲۰ سال/رکن رکین تمدن نوین اسلامی‌ لَنگ نظریه‌پردازی استادان دانشگاه است

معاونت هنر و علوم انسانی دانشگاه آزاد اسلامی با بیان این که ضعف ما در جامعه ایران و جامعه انشگاهی علوم انسانی در موضوع نظریه‌پردازی علوم انسانی است و در ۲۰ سال اخیر هم کلا ۶۰ نظریه علوم انسانی ثبت شده، گفت: رکن رکین تمدن اسلامی‌ لَنگ نظریه‌پردازی استادان دانشگاه است.

بومی سازی موتورسیکلت برقی

توسط مهندسین ایرانی؛

بومی‌سازی موتورسیکلت الکتریکی با سلول‌های بهینه شده و قابلیت شارژ سریع

مهندسین شرکت دانش‌بنیان تیزرو الکتریک جوان در راستای کاهش آلودگی محیط زیست موتورسیکلت الکتریکی با قابلیت شارژ سریع را طراحی و تولید کردند.

بازدید فرمانده ناحیه حبیب بن مظاهر و رئیس آموزش و پرورش منطقه ۱۷ از مرکز رشد شهید مهدی میرخانی

گزارش تصویری/

بازدید فرمانده ناحیه حبیب بن مظاهر و رئیس آموزش و پرورش منطقه ۱۷ از مرکز رشد شهید مهدی میرخانی

فرمانده ناحیه حبیب بن مظاهر به همراه فعالان علمی و فرماندهان حوزه های این ناحیه و رئیس آموزش و پرورش منطقه ۱۷ از مرکز رشد شهید مهندس سید مهدی میرخانی ناحیه بازدید کرد.

هفتمین جشنواره رسانه ای ابوذر سیستان و بلوچستان

برگزاری اختتامیه هفتمین جشنواره رسانه‌ای ابوذر

جشنواره ابوذر فرصت مناسبی برای معرفی نخبگان عرصه رسانه است

رئیس سازمان بسیج رسانه کشور در مراسم پایانی جشنواره رسانه‌ای ابوذر سیستان و بلوچستان گفت: این جشنواره فرصتی است تا استعداد و توانایی نخبگان رسانه‌ای مشخص و یک رقابت سالم به وجود آید.

میرقانعی

بازدید از کارخانه نوآوری یزد

مسئولین سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان یزد به همراه جمعی از اساتید و دانشجویان بسیجی استان از کارخانه نوآوری یزد بازدید کرده و با فعالیت های این مجموعه آشنا شدند.

​برگزاری ۴۳ عنوان برنامه به مناسبت ۴۳ سالگی انقلاب در رده‌های بسیج استان

معاون فرهنگی و هنری سپاه انصارالرضا (ع) خبر داد

​برگزاری ۴۳ عنوان برنامه به مناسبت ۴۳ سالگی انقلاب در رده‌های بسیج استان

صادق معاون فرهنگی و هنری سپاه انصارالرضا (ع) گفت: به مناسبت ۴۳ سالگی انقلاب ۴۳ عنوان و موضوع محوری در قالب ۱۶۰۰ برنامه در رده‌های بسیج سراسر خراسان جنوبی برگزار خواهد شد.

هاشمی

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس هرمزگان :

بهره برداری از ۷۵ پروژه فضای آموزشی در دهه فجر/۳۰۷ کلاس درس به فضاهای آموزشی استان اضافه می شود

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس هرمزگان گفت: ۷۵ پروژه فضای آموزشی در دهه فجرسالجاری در استان به بهره برداری می رسد.

اختراع

مخترعان کهگیلویه و بویراحمد تجلیل می شوند

مخترعان، نخبگان و نام آوران کهگیلویه و بویراحمد در ایام الله دهه فجر امسال تجلیل می شوند.

اومیکرون

تکامل رادیکال اومیکرون

شناسایی ۱۶ مورد جهش اومیکرون

در حالی که پرستاران و پزشکان با موج رکوردشکنی موارد اومیکرون دست و پنجه نرم می‌کنند، زیست‌شناسان تکاملی، درگیر شناخت این ویروس هستند که چگونه این نوع ویروس به وجود آمده است.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
نظرات ارسال شده :
تعداد نظرات : ۱ نظر
مهدی محمدی
۰ مخالف          ۰ موافق
دوشنبه ۱۱ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۴:۵۲:۱۰

بسیار عالی

اشتراک گذاری مطالب