برگزاری اختتامیه هفتمین جشنواره رسانه‌ای ابوذر

جشنواره ابوذر فرصت مناسبی برای معرفی نخبگان عرصه رسانه است

رئیس سازمان بسیج رسانه کشور در مراسم پایانی جشنواره رسانه‌ای ابوذر سیستان و بلوچستان گفت: این جشنواره فرصتی است تا استعداد و توانایی نخبگان رسانه‌ای مشخص و یک رقابت سالم به وجود آید.

رئیس سازمان بسیج رسانه کشور در مراسم پایانی جشنواره رسانه‌ای ابوذر سیستان و بلوچستان گفت:  این جشنواره فرصتی است تا استعداد و توانایی نخبگان رسانه‌ای مشخص و یک رقابت سالم به وجود آید.

 

هفتمین جشنواره رسانه ای ابوذر سیستان و بلوچستان در زاهدان با حضور رئیس سازمان بسیج کشور و با معرفی آثار برتر به کار خود پایان داد.

 

به گزارش خبرنگار علم و فناوری استان سیستان و بلوچستان ، رئیس سازمان بسیج رسانه کشور  در مراسم پایانی جشنواره رسانه‌ای ابوذر سیستان و بلوچستان که در موزه دفاع مقدس زاهدان برگزار شد گفت:  این جشنواره فرصتی است تا استعداد و توانایی نخبگان رسانه‌ای مشخص و یک رقابت سالم به وجود آید.

 

در آیین اختتامیه این جشنواره دکتر عباس محمدیان رئیس سازمان بسیج رسانه کشور ضمن گرامیداشت ایام الله دهه مبارک فجر گفت: جشنواره ابوذر فرصت مناسبی برای معرفی نخبگان عرصه رسانه است .

 

وی با بیان این‌که سرزمین اساطیری سیستان و بلوچستان ظرفیت‌های متعددی دارد که می‌توان از طریق رسانه به آنها پرداخت افزود: مردم این استان همواره پشتیبان ولایت بوده و نقش مهمی در پیروزی انقلاب و دوران دفاع مقدس داشتند.

 

عباس محمدیان تصریح کرد: هم اینک رسانه‌ها بیش از هر زمان دیگری نقش و حضور پررنگی در جامعه دارند و درواقع قلب یک جامعه محسوب می‌شوند.

 

وی با اشاره به این مطلب که قلم‌ها سنگر دیده‌بانی نظام هستند و رسانه‌ها همواره نقش محوری خود را در این عرصه نشان می‌دهند، ادامه داد: ما به جبهه رسانه‌ای تراز اول انقلاب نیاز بیشتری داریم و در این راستا جشنواره ابوذر برای نمایش قدرت رسانه‌های انقلابی طراحی شده است.

 

این مقام مسئول جشنواره ابوذر را فرصتی برای رویش استعدادها دانست و افزود : این جشنواره بهاری است برای نمایش قدرت جبهه رسانه و رسانه ها بعنوان قلب تپنده جامعه باید نشاط اجتماعی را برای جامعه به ارمغان بیاورند.

 

وی با اشاره به جنگ رسانه ای غرب علیه جمهوری اسلامی گفت: امروز در یک جنگ رسانه ای تمام عیار ، قرار گرفته ایم و امروز شما خبرنگاران با قلم ها و دوربین های که صلاح شما است در این جنگ رسانه ای باید دیده بانی از کشور و نظام داشته باشید.

 

این مسئول خطاب به رسانه های استان گفت: در استان پهناور سیستان و بلوچستان که سرزمین کهنی است مردمی غیور و دلاور مردی دارد که در دوران انقلاب اسلامی و دفاع مقدس سرآمد بودند باید رسانه ها در این زمینه روایت ساز باشند و روایت های خوب را برجسته کنند.

 

رئیس سازمان بسیج رسانه کشور ادامه داد: در مقابله با رسانه های بیگانه که همیشه به دنبال انتشار اخبار منفی از این استان هستند باید روایت ها به موقع و صحیح و بجا انتشار پیدا کند.

 

وی با اشاره به اینکه در تبیین آگاهی و بصیرت جامعه کوتاهی کرده ایم افزود: رسانه های رسمی و انقلابی نباید اجازه دهند که کلاغ نیوزها و فیک نیوزها افکار عمومی را اداره کنند.

 

وی خطاب به مسئولین استان گفت: مسئولین نباید رسانه را به عنوان ابزار قدرت خود بدانند ،بلکه رسانه را بعنوان ابزار تحول استان ببینند چرا که اگر رسانه حرکت کرد و پیشرفت کرد می تواند آورده برای کشور و نظام داشته باشد .

 

محمدیان بیان کرد: رسانه ها در نقش محور توسعه در مسایل اجتماعی ، فرهنگی، سیاسی ، اقتصادی و خانواده باید تبیین گری کنند.

 

نماینده هیات داوران نیز در این مراسم با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای رسانه استان و تبریک ایام الله دهه فجر گفت: رسانه‌ها در خط مقدم مقابله با جنگ نرم قرار دارند چرا که دشمنان امروزه با استفاده از ابزارهای رسانه ای بویژه فضای مجازی در صدد دلسرد کردن مردم و اعتماد زدایی از آنان هستند.

 

حیدر سرایانی افزود: بسیج رسانه با حضور در صحنه رسانه ای و برگزاری جشنواره هایی همچون جشنواره ابوذر به یاری رسانه ها آمده تا با تجلیل از کسانی که در پیچیده ترین جنگ دشمن نقش افسران و سربازان نظام برای مقابله با هجمه های نرم را ایفا می کنند به کیفیت و غنابخشی تولیدات و آثار آنان کمک کند.

 

رییس خبرگزاری جمهوری اسلامی مرکز سیستان و بلوچستان با بیان اینکه جشنواره رسانه ای ابوذر یکی از معتبرترین جشنواره های رسانه ای کشور است، ادامه داد: آثار ارسالی فعالان رسانه ای سیستان و بلوچستان به این جشنواره در مقایسه با سالهای گذشته از کیفیت بهتری برخوردار بود بطوریکه بعضا داوران در انتخاب آثار برتر با مشکل روبرو شدند.

 

وی از تلاش دست اندرکاران برگزاری این جشنواره قدردانی و ابراز امیدواری کرد که برگزاری این قبیل جشنواره های رسانه ای به غنابخشی تولیدات اصحاب رسانه بیش از پیش کمک کند.

 

دبیر هفتمین جشنواره رسانه ای ابوذر سیستان و بلوچستان نیز گفت: ۶۳۹ اثر از فعالان رسانه ای استان به دبیرخانه جشنواره رسیده بود که ۴۹۰ اثر به داوری راه یافت.

 

پوریا یاسینی افزود: محورهای این جشنواره شامل «جهش تولید، ظرفیت های کشاورزی استان، حقوق شهروندی، بصیرت و دشمن شناسی، آسیبهای اجتماعی، بیانیه گام دوم، کمک مومنانه، مدافعان سلامت و شهدای رسانه» بود.

 

وی افزود:این جشنواره در ۶ قالب گزارش خبری و تحلیلی.عکس، موشن گرافیک،گزارش ویدیویی، یادداشت ، مقاله و تیتر برگزار شد .

 

دبیر هفتمین جشنواره رسانه ای ابوذر سیستان و بلوچستان در پایان افزود : استقبال خوب اصحاب رسانه از این جشنواره گویای حرکت رو به جلوی اصحاب رسانه استان در برای تولید محتوا است و امیدواریم این مسیر استمرار داشته باشد.

 

نفرات برتر این جشنواره در بخش های مختلف به این ترتیب است:

در بخش گزارش ویدیویی حوریه رخشانی، محمد کاظم زحمتکش، محمد هوتی پور اول تا سوم، در بخش موشن گرافیک محمد علی زینلی مقدم دیپلم افتخار تولیدات رسانه ای با کیفیت و پر محتوا در رسانه مجازی و آقایان عطا الله اکبری سید مهدی درافشان طباطبائی و سامان خمر عنوان های اول تا سوم در بخش عکس حسین نظری جهانتیغ، مصطفی حمزه ای و عطیه السادات میری اول تا سوم در بخش یادداشت و مقاله احمد زائر میری ، مریم سرگزی و صادق شهرکی حایز رتبه های اول تا سوم، در بخش تیتر سمانه سرایانی ، شیبا سرگزی و سبحان صفائی کشتگر اول تا سوم در بخش مصاحبه و گزارش کمیل بهشتیان و نجمه خسرو پرست رتبه های اول و دوم الهه خشاوه و سهیل معیری مشترکن مقام سوم را از آن خود کردند. همچنین در این بخش عصمت جهانی لوح شایسته تقدیر را دریافت کرد.

لازم به توضیح است که فراخوان جشنواره رسانه ای ابوذر سیستان و بلوچستان از اوایل آذر ماه آغاز و تا ٣٠ دی ماه در سیستان و بلوچستان با شرکت ۴۹۰ اثر برگزار که در پایان هیئت داوران ۱۸ اثر را به عنوان آثار برتر معرفی کردند.

 

 

#ایران_قوی

#امام_امت

#مخترع_ایرانی

 

انتهای پیام /

زمان انتشار: دوشنبه ۱۱ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۶:۵۶:۰۰

شناسه خبر: 101362

مطالب مرتبط :
۱

سرهنگ نوروزی عنوان کرد:

گام بلند رسانه ای معاونت علمی و پژوهشی سپاه حضرت نبی اکرم(ص) در معرفی دستاوردهای نخبگان

جانشین معاونت علمی، پژوهشی و فناوری سپاه حضرت نبی اکرم(صلی الله علیه و آله و سلم) استان کرمانشاه، در حاشیه جلسه هم اندیشی عقد تفاهم نامه با سازمان صدا و سیمای استان کرمانشاه ابراز امیدواری کرد که این تفاهم نامه، گام بلندی در راستای معرفی جامعه نخبگان و دستاوردهای علمی آنان از طریق رسانه ملی است.

خسرو

معاونت هنر و علوم انسانی دانشگاه آزاد اسلامی گفت:

ثبت شدن فقط ۶۰ نظریه علوم انسانی در ۲۰ سال/رکن رکین تمدن نوین اسلامی‌ لَنگ نظریه‌پردازی استادان دانشگاه است

معاونت هنر و علوم انسانی دانشگاه آزاد اسلامی با بیان این که ضعف ما در جامعه ایران و جامعه انشگاهی علوم انسانی در موضوع نظریه‌پردازی علوم انسانی است و در ۲۰ سال اخیر هم کلا ۶۰ نظریه علوم انسانی ثبت شده، گفت: رکن رکین تمدن اسلامی‌ لَنگ نظریه‌پردازی استادان دانشگاه است.

طراحی و تولید دستگاه هوشمند انتقال کیسه خون و اعضای بدن برای اولین بار در جهان

توسط نوجوان نخبه ایرانی؛

طراحی و تولید دستگاه هوشمند انتقال کیسه خون و اعضای بدن برای اولین بار در جهان

یک نوجوان مبتکر موفق به طراحی و تولید دستگاه هوشمند انتقال کیسه خون و اعضای بدن برای اولین بار در جهان شد که می‌تواند خون و اعضا را برای مدت زمان زیادی تازه نگه دارد.

بومی سازی موتورسیکلت برقی

توسط مهندسین ایرانی؛

بومی‌سازی موتورسیکلت الکتریکی با سلول‌های بهینه شده و قابلیت شارژ سریع

مهندسین شرکت دانش‌بنیان تیزرو الکتریک جوان در راستای کاهش آلودگی محیط زیست موتورسیکلت الکتریکی با قابلیت شارژ سریع را طراحی و تولید کردند.

میرقانعی

بازدید از کارخانه نوآوری یزد

مسئولین سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان یزد به همراه جمعی از اساتید و دانشجویان بسیجی استان از کارخانه نوآوری یزد بازدید کرده و با فعالیت های این مجموعه آشنا شدند.

رویداد TIM۲۰۲۲ با حضور ۷۳ سرمایه گذار داخلی و خارجی برگزار می‌شود

قائم مقام دبیر شبکه تبادل و انتقال فناوری D۸ مطرح کرد:

رویداد TIM۲۰۲۲ با حضور ۷۳ سرمایه گذار داخلی و خارجی برگزار می‌شود

نشست سرمایه‌گذاری کشورهای عضو گروه D۸ و دیگر کشورهای شرکت‌کننده (TIM۲۰۲۲)، با حضور ۶۱ استارتاپ و شرکت سرمایه‌پذیر و ۷۳ سرمایه‌گذار داخلی و خارجی، ۲ و ۳ اسفند ماه ۱۴۰۰ در پارک فناوری پردیس برگزار می‌شود.

هاشمی

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس هرمزگان :

بهره برداری از ۷۵ پروژه فضای آموزشی در دهه فجر/۳۰۷ کلاس درس به فضاهای آموزشی استان اضافه می شود

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس هرمزگان گفت: ۷۵ پروژه فضای آموزشی در دهه فجرسالجاری در استان به بهره برداری می رسد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب