چگونه بر حس اضطراب خود غلبه کنیم؟

درمان اضطراب

احساس اضطراب یا نگرانی در مواردی طبیعی است. در واقع اکثر مردم هر از گاهی احساس اضطراب یا نگرانی می کننداما برای کسانی که دارای اختلال اضطراب هستند، نگرانی و اضطراب اغلب نسبتاً ثابت و آزار دهنده است و می تواند زندگی آن ها را مختل کند.

برخی از افراد ممکن است اضطراب خفیفی را تجربه کنند که لزوماً به عنوان یک اختلال طبقه بندی نمی شود و شامل احساس نگرانی، ترس و ناراحتی عاطفی است. علائم فیزیکی می تواند شامل افزایش ضربان قلب، تنش عضلانی، تعریق و ناراحتی معده باشد.

هیچ کس به طور قطع نمی داند که چه چیزی باعث اختلالات اضطرابی می شود، اگرچه عوامل مختلفی از جمله ژنتیک، محیط، سطح استرس و تغییرات مغزی بر رشد آن ها تأثیر می گذارد. محققان پیوسته در حال کشف دلایل اضطراب هستند.

روان درمانگر "بالوبو بنت" می گوید: «دلایل متعددی برای اضطراب وجود دارد. به عنوان مثال، تجمع رویدادهای استرس زا، آسیب های گذشته یا حال، تغییر زندگی  و هر زمانی که نیازهای اساسی شما مانند غذا، سرپناه، ایمنی، مسکن و درآمد مختل شود، همگی می توانند محرکی برای اضطراب باشند.

عوامل دیگری مانند ویژگی های شخصیتی و خلق و خوی نیز می توانند در ایجاد اضطراب نقش داشته باشند. شرایط پزشکی مانند اختلالات تیروئید و آریتمی های قلبی نیز می توانند بر سطح اضطراب تأثیر بگذارند. حتی مقدار کافئینی که مصرف می کنید می تواند اضطراب زمینه ای را تشدید کند.

بهترین کار این است که هر زمان متوجه شدید، اضطراب شما بر عملکرد روزانه تان تأثیر می گذارد، به دنبال مشاور حرفه ای باشید. شاید شما تحریک پذیرتر هستید، به شدت پرتنش هستید، می ترسید،  یا نمی توانید احساسات آزاردهنده ی عصبی یا نگرانی را از بین ببرید.

کمک گرفتن از یک متخصص سلامت روان و مصرف دارو رایج ترین راه های درمان اضطراب هستند. افرادی که بر روی اضطراب خود کار می کنند نیز یاد می گیرند که چگونه با اضطراب خود به روش های سالم و سازنده کنار بیایند.

حتی اگر برای رفع اضطراب به درمان های طبیعی روی بیاورید، باز هم می توانید از صحبت با یک متخصص استفاده کنید. آن ها می توانند به شما کمک کنند محرک های خود را بشناسید و همچنین راهکارهای مختلفی برای کاهش علائم شما ارائه دهند.

درمان های طبیعی برای اضطراب

درمان های طبیعی برای اضطراب اغلب می تواند همراه با دارو یا درمان استفاده شود. در اینجا برخی از مفیدترین درمان های طبیعی برای اضطراب را آورده ایم.

ورزش

یکی از قوی ترین و موثرترین اشکال تسکین اضطراب، فعالیت بدنی است. تحقیقات نشان می دهد بزرگسالانی که به طور منظم در فعالیت بدنی شرکت می کنند علائم کمتری از اضطراب را تجربه می کنند.

تحقیقات بیشتر نشان داده است که گردش "هیدروکسی تریپتوفان "با فعالیت بدنی افزایش می یابد. این محصول جانبی شیمیایی اسید آمینه ال-تریپتوفان مسئول خلق و خو است.

این یک انتقال دهنده ی عصبی سروتونین و هورمون ملاتونین است .ملاتونین و سروتونین به تنظیم خلق و خو کمک می کنند و زمانی که در تعادل نباشند منجر به اضطراب می شوند.

 روغن CBD

CBD) کانابیدیول) ترکیبی است که در گیاه شاهدانه یافت می شود. در حال حاضر به عنوان یک درمان موثر برای اضطراب به طور گسترده در حال مطالعه است. کانابیدیول بدون تأثیر سایر ترکیبات موجود در گیاه، فواید دارویی دارد.

تحقیقات امیدوارکننده نشان می‌دهد که CBD پتانسیل کاهش علائم انواع مختلف اضطراب، مانند اضطراب عمومی و اضطراب اجتماعی را دارد.

مکمل های منیزیم

منیزیم معدنی با شیوع اضطراب مرتبط است، به این معنی که دریافت نکردن منیزیم کافی ممکن است به علائم اضطراب کمک کند. ثابت شده است که منیزیم یک کمک موثر خواب، شل کننده ی عضلات و تثبیت کننده ی خلق و خو است.

نتایج مطالعاتی که در آن میزان مصرف منیزیم شرکت کنندگان کاهش داده شد، نشان داد کمبود منیزیم باعث افزایش علائم اضطراب می شود.

علاوه بر این، مطالعات روی اضطراب امتحان نشان می دهد که رویدادهای استرس زا باعث افزایش دفع منیزیم در ادرار و کاهش سطح آن در بدن می شود .تحقیقات بیشتر نشان می دهد که منیزیم به کنترل پاسخ های هورمون استرس در بدن کمک می کند.

 چای سبز

ترکیبات موجود در چای سبز ممکن است به کاهش علائم اضطراب کمک کند، نوشیدن چای سبز با کاهش هورمون استرس کورتیزول، تولید استرس و اثرات کاهش دهنده ی اضطراب همراه است.

پتوهای وزن دار

پتوی وزن دار ملافه ای است که حاوی مهره های وزنی یا پرکننده ای است که پتوی سنگین تری نسبت به آنچه که معمولاً استفاده می کنید، ایجاد می کند. تصور می‌شود که وزن به شما کمک می‌کند هنگام استراحت یا خوابیدن احساس آرامش کنید.

تحقیقات استفاده از پتوهای وزن دار را به عنوان یک ابزار درمانی برای کاهش اضطراب، به ویژه در شب، تأیید می کند.

نفس کشیدن

تنفس اغلب برای ایجاد حس آرامش توصیه می شود. تنفس، سلول های خونی شما را با اکسیژن تامین می کند و دی اکسید کربن آزاد می کند. اضطراب می تواند باعث شود که شما سریع و کم عمق نفس بکشید و میزان اکسیژن استنشاقی را کاهش داده و از آزاد شدن دی اکسید کربن به طور موثر جلوگیری کند.

تکنیک های تنفس عمیق و دیافراگمی و توجه به نفس های عمیق و آهسته در شکم می تواند به کاهش احساسات اضطراب کمک کند. تحقیقات نشان می دهد که تنفس می تواند به تنظیم ضربان قلب، کنترل پاسخ سیستم عصبی مرکزی، تقویت آرامش و کاهش اضطراب کمک کند.

جنسینگ هندی یا آشواگاندا

آشواگاندا گیاهی است که به عنوان یک آداپتوژن است. آداپتوژن ها گیاهان دارویی هستند که ضد استرس و اضطراب هستند. تحقیقات نشان می‌دهد که آشواگاندا مدت‌ها در طب سنتی هند مورد استفاده قرار می‌گیرد، در واقع می‌تواند با کاهش کورتیزول، اضطراب و استرس را کاهش دهد

بابونه

بابونه، یک گل تسکین دهنده است که می توان آن را به صورت چای یا بخور برای کمک به آرامش و ایجاد یک اثر آرام بخش استفاده کرد. تحقیقات نشان می دهد که بابونه برای استفاده در خانه بی خطر و موثر است.

رایحه درمانی

رایحه درمانی استفاده از رایحه‌ها، معمولاً به شکل روغن‌های ضروری برای کمک به القای احساسات یا احساسات خاص است. برای اضطراب، از رایحه درمانی برای آرامش و تقویت آن استفاده می شود. به گفته ی محققان بخش هایی از مغز که مسئول احساسات و حافظه هستند، تحت تأثیر بوها قرار می گیرند.

روغن اسطوخودوس، مطالعات نشان می دهد که هنگام استفاده از روغن اسطوخودوس، اضطراب به میزان قابل توجهی کاهش می یابد.  روغن های دیگری که می توانید برای کاهش اضطراب امتحان کنید، عبارتند از گریپ فروت، مریم گلی و ترنج.

چه زمانی با یک مشاور تماس بگیرید؟

هر از گاهی احساس نگرانی طبیعی است، اما زمانی که نگرانی شما ثابت می شود یا با شرایط و موقعیت شما نامتناسب به نظر می رسد، زمان مراجعه به یک مشاور فرا رسیده است.

افراد مبتلا به اختلالات اضطرابی اغلب نگرانی، ترس و اضطرابی را تجربه می کنند که بر عملکرد روزانه و کیفیت زندگی آن ها تأثیر می گذارد. آن‌ها ممکن است از بیرون رفتن در جمع بترسند، از معاشرت با دوستان خود اجتناب کنند، برنامه‌ها یا سفرها را لغو کنند، حالت تهوع مداوم داشته باشند، در خوابیدن مشکل داشته باشند، درباره ی نگرانی‌های خود فکر یا وسواس داشته باشند، برای خوردن غذا تلاش کنند، و موارد دیگر.

اگر اضطراب و نگرانی شما در زندگی تان اختلال ایجاد می کند، برای کمک با یک مشاور یا متخصص سلامت روان تماس بگیرید.

اضطراب یک وضعیت پیچیده است که می تواند از خفیف تا شدیدتر متفاوت باشد. در حالی که بهتر است از یک متخصص کمک بگیرید، برخی از درمان های طبیعی وجود دارد که می توانید در کنار درمان های خود امتحان کنید.

اگر علائم نادر اضطراب را تجربه می کنید که ناشی از یک رویداد موقتی در زندگی است، برخی از این درمان های طبیعی ممکن است خود به خود عمل کنند .اضطراب مداوم یا مزمن نیاز به حمایت بیشتری دارد. هر کاری که تصمیم دارید انجام دهید، بهتر است در مورد علائم خود با یک مشاور یا متخصص سلامت روان صحبت کنید.

 

زمان انتشار: جمعه ۱۵ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۸:۴۷:۱۵

شناسه خبر: 101386

مطالب مرتبط :
گیاهان

چگونه گیاهان تحت استرس خودشان آسپرین تولید می کنند

گیاهان با تولید اسید سالیسیلیک که به نام آسپرین نیز شناخته می شود از خود در برابر خطرات محیطی مانند حشرات، خشکسالی و گرما محافظت می کنند.

شرکت دانش‌بنیان سانا فارمد موفق به تولید فرآورده‌های نوین دارویی نانو سافت ژل شد

بهره‌برداری از محصولات جدید کارخانه نوآوری آزادی؛

شرکت دانش‌بنیان سانا فارمد موفق به تولید فرآورده‌های نوین دارویی نانو سافت ژل شد

شرکت دانش‌بنیان سانا فارمد مستقر در کارخانه نوآوری آزادی موفق به تولید فرآورده‌های نوین دارویی نانو به صورت سافت ژل شده است که مورد توجه کارخانجات داروسازی بزرگ دنیا و علم نوین داروسازی قرار دارد.

برگزاری مسابقات علمی مرکز رشد شهید مهدی میرخانی

گزارش تصویری/

برگزاری مسابقات علمی مرکز رشد شهید مهدی میرخانی

مسابقات برنامه‌نویسی، رباتیک و چرتکه مرکز رشد شهید مهندس مهدی میرخانی ناحیه حبیب بن مظاهر در کانون علمی ابوذر برگزار و از نفرات برتر تقدیر شد.

کرونا

نتایج یک تحقیق در ابتلای عمدی افراد به کرونا

محققان بریتانیا پس از دادن دوز کم ویروس کرونا به داوطلبان نحوه پیشرفت عفونت در بدن افراد را پیگیری و مورد بررسی قرار دادند.

درمان بی خوابی

چگونه بی خوابی را درمان کنیم؟

خواب خوب چگونه و با چه شکلی می‌تواند ایجاد شود

بسیجیان با استعداد و خلاق ناحیه حبیب بن مظاهر میزبان اتو دانش شدند

گزارش تصویری/

بسیجیان با استعداد و خلاق ناحیه حبیب بن مظاهر میزبان اتو دانش شدند

بسیجیان خلاق، با استعداد و پر نشاط ناحیه حبیب بن مظاهر میزبان اجرای جذاب و هیجان انگیز "اتو دانش" اتوبوس علمی سپاه تهران بزرگ شدند.

نمایشگاه دستاوردهای علمی نخبگان ناحیه حبیب بن مظاهر با حضور معاون علمی، پژوهشی و فناوری تهران بزرگ برگزار و از برگزیدگان تقدیر شد.

به همت معاون علمی پژوهشی ناحیه حبیب بن مظاهر؛

بازدید دکتر صحراگرد از نمایشگاه دستاوردهای علمی نخبگان ناحیه حبیب بن مظاهر و دانش‌آموزان منطقه ۱۷

معاون علمی، پژوهشی و فناوری تهران بزرگ و فرمانده ناحیه حبیب بن مظاهر از نمایشگاه دستاوردهای علمی نخبگان این ناحیه بازدید کردند.

۰۰

به مناسبت چهل و سومین سالگرد شکوهمند پیروزی انقلاب اسلامی ایران؛

تصویرنگاشت| مجموعه دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران

خبرگزاری علم و فناوری به مناسبت چهل و سومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران مجموعه تصویرنگاشت دستاوردهای انقلاب در حوزه های علمی، صنعتی، نظامی و سایر حوزه ها را منتشر می نماید.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب