به همت خانه نخبگان شهر قدس برگزار شد؛

کارگاه عملی احیای قلبی ریوی

کارگاه ۲ روزه عملی احیای قلبی ریوی CPR و تزریقات ایمن به همت کارگروه پدافند غیر عامل خانه نخبگان شهر قدس همزمان با گرامیداشت دهه فجر در محل دانشگاه آزاد اسلامی این شهر برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری استان تهران، کارگاه ۲ روزه عملی احیای قلبی ریوی CPR و تزریقات ایمن به همت کارگروه پدافند غیر عامل خانه نخبگان در تاریخ ۱۴ و ۱۵ بهمن ۱۴۰۰ در محل دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرقدس برگزار شد.

این کارگاه آموزشی با تدریس اساتید برتر این حوزه خانم دکتر اکباتانی و دکتر کوروش بنابی در دو بخش تئوری و عملی، با هدف افزایش دانش و مهارت‌های عملی  پزشکی و افزایش سطح دانش عمومی پدافند غیر عامل برگزار شد.

مهندس محمد عذیری مدیر خانه نخبگان شهر قدس در حاشیه این مراسم اظهار داشت: خانه نخبگان بر اساس تقویم کاری و اهداف خود در حوزه پدافند غیر عامل اقدام به برگزاری این کارگاه نموده و در اولین کارگاه ۴۵ شهروند با میانگین سنی ۳۴ سال در این کارگاه تحت آموزش قرار گرفتند.

وی افزود: شرکت ‌کنندگان در این کارگاه آموزشی با مباحث پایه و مهارت‌های عملیات و مراحل احیای قلبی و اقدامات پس از آن (ماساژ قلبی، باز کردن راه هوایی، تنفس مصنوعی و...) و  تزریقات ایمن از جمله خونگیری آزمایشگاهی و... آشنایی لازم را بدست آوردند و به هر شرکت کننده یک کیف کمک های اولیه نیز اهدا شد.

دکتر‌ کوروش بنابی فرمانده قرارگاه پدافند غیرعامل در اهمیت برگزار این کارگاه گفت: امروزه احیای قلبی ریوی را به دو صورت اقدامات پایه ای حمایت از حیات (BLS) و اقدامات پیشرفته حمایت از حیات (ALS) انجام می دهند. CPR پایه را می توان بدون هیچ وسیله اضافه و با دستان خالی هم انجام داد. انجام صحیح و به موقع این روش، می تواند باعث نجات جان انسانهای زیادی از مرگ حتمی شود. در مورد CPR پیشرفته اقدامات تخصصی تری نظیر مراقبت از راه هوایی و دارودرمانی حین CPR انجام می شود.

خانم دکتر ندا اکباتانی در ادامه افزود: در این کارگاه مهارت های عملی احیاء شامل فشردن قفسه سینه با کیفیت بالا ، باز کردن راه هوایی با مانورهای پایه، قرار دادن انواع ایروی، تهویه تنفسی با استفاده از BVM، لوله گذاری داخل تراشه و گذاشتن LMA، نحوه برخورد با ایست قلبی و مرور الگوریتم های pulseless arrest، تاکیکاردی و برادیکاری با نبض علامت دار، شناسایی دیس ریتمی های شایع، به صورت شبیه سازی بالینی و انجام مگاکد با استفاده مانکن پیشرفته و شبیه ساز بالینی PDA STAT  توسط مدرسین به صورت عملی به فراگیران آموزش داده شد./انتهای پیام

خبرنگار: خانی

زمان انتشار: شنبه ۱۶ بهمن ۱۴۰۰ - ۲۲:۳۷:۱۷

شناسه خبر: 101397

مطالب مرتبط :
محمد عذیری

یادداشت به قلم محمد عذیری، مدیر خانه نخبگان بسیج شهر قدس؛

راه جهاد اقتصادی و اقتصاد مقاومتی از مسیر تولید دانش بنیان می گذرد

شعار سال ۱۴۰۱ با نگاهی تخصص گرایانه به مسئله مصرف علم، به عنوان گامی جدید در عرصه ها و توان علمی کشور بوده و اتتظار می رود در پرتوی توجه به تخصص گرایی، سال عبور از مشکلات اقتصادی با رویکرد تولید دانش بنیان و صادرات باشد.

افتتاح بیمارستان ۹ دی

همزمان با دهه فجر صورت گرفت؛

افتتاح فاز یک بیمارستان ۹ دی در شهر ری

آیین افتتاحیه فاز یک بیمارستان ۹ دی از مجموعه درمانی شهید نبوی شهر ری همزمان با دهه فجر به همت سپاه سیدالشهدا استان تهران با حضور سردار عبداللهی معاون بهداشت و درمان کل سپاه، سردار ذوالقدر فرمانده سپاه سیدالشهدا، فرماندار، شهردار و امام جمعه منطقه شهرری و دیگر مسئولین استانی در محل بیمارستان برگزار شد.

یوفوها

سال ۲۰۲۲ می تواند نقطه عطفی در مطالعه یوفوها ( UFO) باشد

مشاهداتی که از اشیای عجیب و ثبت آنها توسط افراد حتی عادی صورت گرفت پیش بینی می شود سال ۲۰۲۲ سال مطالعات گسترده بر روی یوفوها باشد.

کتاب سال

معرفی نامزدهای گروه «علوم خاص» از سوی دبیرخانه جایزه کتاب سال

نامزدهای گروه «علوم خاص» در سی و نهمین دوره جایزه کتاب سال جمهوری اسلامی معرفی شدند.

شرکت دانش‌بنیان سانا فارمد موفق به تولید فرآورده‌های نوین دارویی نانو سافت ژل شد

بهره‌برداری از محصولات جدید کارخانه نوآوری آزادی؛

شرکت دانش‌بنیان سانا فارمد موفق به تولید فرآورده‌های نوین دارویی نانو سافت ژل شد

شرکت دانش‌بنیان سانا فارمد مستقر در کارخانه نوآوری آزادی موفق به تولید فرآورده‌های نوین دارویی نانو به صورت سافت ژل شده است که مورد توجه کارخانجات داروسازی بزرگ دنیا و علم نوین داروسازی قرار دارد.

برگزاری مسابقات علمی مرکز رشد شهید مهدی میرخانی

گزارش تصویری/

برگزاری مسابقات علمی مرکز رشد شهید مهدی میرخانی

مسابقات برنامه‌نویسی، رباتیک و چرتکه مرکز رشد شهید مهندس مهدی میرخانی ناحیه حبیب بن مظاهر در کانون علمی ابوذر برگزار و از نفرات برتر تقدیر شد.

​برگزاری ۴۳ عنوان برنامه به مناسبت ۴۳ سالگی انقلاب در رده‌های بسیج استان

معاون فرهنگی و هنری سپاه انصارالرضا (ع) خبر داد

​برگزاری ۴۳ عنوان برنامه به مناسبت ۴۳ سالگی انقلاب در رده‌های بسیج استان

صادق معاون فرهنگی و هنری سپاه انصارالرضا (ع) گفت: به مناسبت ۴۳ سالگی انقلاب ۴۳ عنوان و موضوع محوری در قالب ۱۶۰۰ برنامه در رده‌های بسیج سراسر خراسان جنوبی برگزار خواهد شد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب