دکتر شهبازی در گفت و گو با خبرگزاری علم و فناوری:

آنچه لازم است کشاورزان درباره آفت‌کش‌ها بدانند

عضو هیأت علمی بخش گیاه‌پزشکی مؤسسه تحقیقات برنج کشور، باید‌ها و نبایدهای استفاده از سموم و آفت‌کش‌ها در محصولات کشاورزی را تشریح کرد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از گیلان، یکی از چالش‌های این روزهای بشر استفاده بی‌رویه از آفت‌کش‌ها وکودهای شیمیایی در تولید محصولات کشاورزی است.

در سال‌های اخیر حساسیت در ارتباط با وجود باقی‌مانده آفت‌کش‌ها و کودهای شیمیایی در محصولات کشاورزی و حفظ سلامت مصرف کنننده، به امری فراگیر در سطح جهان تبدیل شده و ناظران کنترل کیفیت در مبادی ورودی و خروجی کشورها بر روند صادرات و واردات محصولات نظارت دارند تا محصولات سالم را در مبادی ورودی دریافت کنند.

موضوع تولید محصول سالم و فاقد باقی مانده سموم، لیست آفت‌کش‌های شیمیایی مجاز و زمان مصرف آنها بحث محافل رسمی و رسانه‌ای کشور بوده‌است

در همین ارتباط گفت وگویی انجام دادیم با حدیث شهبازی دکتری بیماری شناسی گیاهی و عضو هیأت علمی بخش گیاهپزشکی مؤسسه تحقیقات برنج کشور که درباره استفاده از سموم کشاورزی (آفت‌کش‌ها) بیشتر صحبت کرده است.

وی با اعلام اینکه آفت‌کش‌های شیمیایی‌ که در اصطلاح عامیانه به آنها سموم شیمیایی گفته‌ می‌شود عبارت است از ترکیب یا مخلوطی از چند ترکیب شیمیایی که برای جلوگیری، از بین بردن، دور کردن و یا کاهش دادن جمعیت حشرات، جوندگان، نماتدها، قارچ ها، علف های هرز و یا هر نوع از گیاهان آبی، جانوران و یا میکروارگانیسم هایی که آفت شناخته می شوند مصرف شود، افزود: آفت‌کش‌ها بسته به این‌که کدام آفت را کنترل می‌کنند به قارچ کش، علف کش، حشره کش وکنه کش و نماتدکش تقسیم می‌شوند.

عضو هیأت علمی بخش گیاهپزشکی مؤسسه تحقیقات برنج کشور با اعلام اینکه بر روی بسته بندی تجاری هر آفت‌کش برچسبی شامل اطلاعات ضروری و دستورالعمل کاربرد آن آفت‌کش موجود است اضافه کرد: فرد استفاده کننده از آفت‌کش باید پیش از مصرف، برچسب محصول را با دقت بخواند زیرا اطلاعاتی همچون ماده موثره سم، گیاه هدف، آفت، بیماری و یا علف مورد نظر، دز (غلظت) مصرف آفت‌کش، زمان و نحوه کاربرد در برچسب موجود می‌باشد.

 وی با اعلام اینکه تأییدیه سازمان حفظ نباتات کشور حتما باید بر روی آفت کش‌ها موجود باشد، گفت: تنها آفت‌کش‌هایی درکشور مجاز به استفاده می‌باشند که تأییدیه سازمان حفظ نباتات کشور را داشته باشند. این تأییدیه به صورت یک عدد بر روی برچسب آفت‌کش درج شده است.

شهبازی خاطر نشان کرد: اطلاعاتی مانند میزان سمیت آفت کش، علائم مسمومیت، کمک‌های اولیه و پادزهر، شرایط نگهداری آفت‌کش‌ و نحوه معدوم سازی ظرف آفت کش، بر روی برچسب آفت‌کش موجود می‌باشد.

وی در ارتباط با ضرورت استفاده از آفت‌کش‌های کشاورزی، گفت: هر ساله در اثر آفات، بیماری‌ ها و علف های هرز خسارت چشمگیری به محصولات کشاورزی وارد می شود، کاربرد آفت کش ها سبب کاهش این خسارت و حفظ عملکرد محصول می شود.

عضو هیأت علمی بخش گیاه‌پزشکی مؤسسه تحقیقات برنج کشور خاطر نشان کرد: برای کنترل آفات و بیماری ها تکیه محض برآفت‌کش‌های شیمیایی کار درستی نیست و باید در تمام مراحل تولید از مدیریت تلفیقی آفات استفاده کنیم.

وی در پاسخ به این سوال که مبانی اختلاط کودها با سم چند حالت دارد، گفت: بهتر است ما هیچ آفت‌کشی را با کود یا آفت‌کش دیگری مخلوط نکنیم. مگر این که بر روی برچسب آن اشاره شده باشد که اختلاطش با آن گروه آفت‌کش‌ و یا کود مانعی ندارد.

وی در پاسخ به این سئوال که چگونه می‌توان به لیست سموم مجاز در کشور دست یافت، گفت: لیستی از تمام آفت‌کش‌های مجاز کشور توسط سازمان حفظ نباتات کشور تهیه شده و در سایت این سازمان موجود می‌باشد.

شهبازی علت اصلی وجود باقی مانده سم در محصولات کشاورزی را اینگونه تشریح کرد و گفت: از زمانی که سم پاشی صورت می گیرد تا زمانی که برداشت محصول انجام می شود باید یک فاصله زمانی وجود داشته باشد تا باقی مانده آن آفت‌کش‌ در داخل گیاه توسط عوامل طبیعی تجزیه شود. به این فاصله زمانی که بین مصرف آفت‌کش‌ و برداشت محصول است دوره کارنس می گویند، تعداد روزهای دوره کارنس بستگی به نوع آفت‌کش و نوع گیاه دارد.

وی خاطر نشان کرد: پس از انجام سمپاشی باید به این نکته دقت شود که حتما این دوره سپری شود، سپس برداشت محصول صورت گیرد، متاسفانه در ایران برخی زارعین و باغ داران به این مورد مهم توجه ندارند، در نتیجه هنگامی که باقی مانده آفت‌کش‌ در محصول اندازه‌گیری می‌شود، میزانش بیشتر از حد مجاز است.

شهبازی در ادامه گفت: دوره کارنس هر آفت‌کش‌ بر روی برچسب آن نوشته شده است و باغ داران و زارعین گرامی حتما باید به آن توجه کنند.

وی در پاسخ به این سوال که چطور می‌توان از میزان سمیت یک آفت‌کش آگاه شد، گفت: میزان سمیت آفت کش با عبارت ʺLD50ʺ یا ʺ سمیت گوارشی برای موش آزمایشگاهیʺ بیان می‌شود که هر چقدر عدد LD50 کوچکتر باشد یعنی آن آفت‌کش سمیت بالاتری دارد و هر چقدر این عدد بزرگتر باشد یعنی میزان سمیت آن کمتر است. وی اضافه کرد: که بر اساس استانداردهای مطرح شده توسط سازمان بهداشت جهانی، آفت‌کش‌ها بر حسب میزان LD50 شان در گروه‌های فوق‌العاده خطرناک، بسیار خطرناک، سمیت متوسط، سمیت ضعیف و فاقد سمیت حاد قرار می‌گیرند.

شهبازی خاطر نشان کرد: برحسب قوانین سازمان حفظ نباتات کشور عدد مربوط به سمیت هر آفت‌کش به همراه گروه خطر آن باید بر روی برچسب آن ذکر شود.

وی در ارتباط با مسمومیت با سموم کشاورزی گفت: مسمومیت با آفت‌کش‌های شیمیایی دو نوع می‌باشد: مسمومیت حاد و مزمن.

وی در پاسخ به این سوال که تفاوت این دو نوع مسمومیت در چیست و هر یک چه علائمی دارد گفت: در مسمومیت حاد عوارض جانبی آفت‌کش‌ بلا فاصله و نهایتا طی ۲۴ ساعت پس از کاربرد و یا تماس با آن بروز پیدا می‌کند. برخی علائم مسمومیت حاد شامل تنگی نفس، سوختگی پوست، استفراغ، منگی، سرگیجه، کبودی لب و ناخن، پرش عضلانی و... است. شهبازی خاطر نشان کرد در صورت مشاهده هر کدام از این علائم، باید شخص مسموم را همراه با برچسب آفت‌کش‌ سریع به نزد پزشک انتقال داد.

وی اضافه کرد: در مسمومیت مزمن، هنگامی که شخص تحت تاثیر آفت‌کش قرار می گیرد، هیچ علائمی ندارد و متوجه آلودگی نمی شود اما سال ها بعد با گذشت زمان ممکن است فرد دچار علائم شود. برای مثال شخصی که مسئولیت سم پاشی مزارع را برعهده دارد ممکن است در آن زمان علائمی مشاهده نکند و چند سال بعد با مشکلاتی مواجه شود و ناگهان علائم خاصی بروز نمایند و بیمار شود. از جمله عوارضی که مسمومیت مزمن آفت کش ها می توانند داشته باشد شامل: انواع سرطان‌ها، آسیب دیدن شش ها،آسیب دیدن سیستم عصبی، بهم خوردن تعادل، ضعف سیستم ایمنی، ناباروی و یا نقص های مادرزادی و اختلالات پوستی است.

عضو هیأت علمی بخش گیاه‌پزشکی مؤسسه تحقیقات برنج کشور در ارتباط با اصول و نکات ایمنی استفاده از سموم در کشاورزی گفت: در کار با آفت‌کش‌های شیمیایی باید نهایت احتیاط و دقت را کرد، از جمله این‌که قبل از استفاده از هرگونه مواد شیمیایی، آفت‌کش و یا کود، همیشه برچسب محصول به‌دقت خوانده شود و در تمام مراحل کار دقت شود که از تماس و آلودگی بدن و سطوح با آفت‌کش جلوگیری شود.

وی در ادامه افزود: به منظور حفظ ایمنی در هنگام سمپاشی حتما از لباس، چکمه، عینک، ماسک و دستکش مخصوص سمپاشی استفاده شود. پیش از شروع سمپاشی، از سمپاش بازدید کرده و از کارکرد صحیح آن و سالم بودن شلنگ‌ها و نازل‌ها اطمینان حاصل شود.

شهبازی خاطر نشان کرد: پس از اتمام سمپاشی، حتما شستشوی دست‌ها و صورت انجام شود، تعویض لباس و استحمام صورت گیرد.

========================

        گفت و گو از طاهره رضاپور

========================

انتهای پیام/

 

زمان انتشار: چهارشنبه ۲۵ اسفند ۱۴۰۰ - ۰۸:۳۲:۰۰

شناسه خبر: 101444

مطالب مرتبط :
مسمویت با آفت کش ها

مسومیت

مسمویت حاد با آفت کش ها

آفت کش های کشاورزی

پایگاه بسیج علمی پژوهشی و فناوری صاحب الزمان (عج) برادران مبارکه افتتاح شد

با حضور مسئول بسیج علمی پژوهشی و فناوری استان؛

پایگاه بسیج علمی پژوهشی و فناوری صاحب الزمان (عج) برادران مبارکه افتتاح شد

افتتاح پایگاه بسیج علمی پژوهشی و فناوری صاحب الزمان (عج) برادران مبارکه باحضور خالد گمار مسئول سازمان بسیج علمی پژوهشی و فناوری استان، جناب سرهنگ عزیزخانی جانشین فرماند ناحیه برگزار شد.

۱

مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی استان گیلان:

بازدید رئیس سازمان بسیج علمی، پژوهشی گیلان از خودروی دینامیک با موتور پیکان

رئیس سازمان بسیج علمی، پژوهشی گیلان پس از بازدید از خودروی دینامیکی با موتور پیکان، گفت: طرح حمایت از نخبگان در گیلان تا رسیدن به نقطه مطلوب پیگیری می‌شود.

دانشگاه آزاد اسلامی می‌تواند پیشران تحول در آموزش عالی کشور باشد

نجفی در نشست هیات‌اندیشه‌ورز مجمع بسیج استان اصفهان عنوان کرد:

پیشتازی دانشگاه آزاد اسلامی در نوآوری‌ها و اقدامات بدیع، موفق و تحول‌آفرین

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان در نشست هیات اندیشه‌ورز مجمع بسیج استان اصفهان، گفت: دانشگاه آزاد آغازگر و مجری بسیاری از نوآوری‌ها و اقدامات بدیع، موفق و تحول‌آفرین در کشور، دانشگاه آزاد اسلامی بوده که اجرای طرح ملی پویش(اشتغال همزمان با تحصیل)، جذب دانشجویان غیر ایرانی، رویدادهای فناورانه و راه‌اندازی و استقرار یک هزار شرکت نوپا و طرح فناوری از جمله این اقدامات است.

۱

مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی گیلان خبر داد:

پیگیری طرح کاهش بروکراسی اداری نخبگان در دانشگاه‌های گیلان

مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی سپاه قدس گیلان از پیگری برای طرح کاهش بروکراسی اداری نخبگان در سطح دانشگاه‌های این استان خبر داد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب