نخستین همایش «حقوق و رسانه» در اردیبشهت سال ۱۴۰۱ برگزار می ‏شود

حسن گروسی از برگزاری این همایش در اردیبشهت سال آینده خبر داد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری، معاون حقوقی و امور مجلس سازمان صدا و سیما و رئیس این همایش گفت: نخستین همایش ملی «حقوق و رسانه» در اردیبهشت سال ۱۴۰۱ برگزار خواهد شد و مقالاتی که در این همایش ارائه می شوند در پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) نیز نمایه خواهند شد.

به گفته حسن گروسی علاقمندان می توانند چکیده مقالات خود را تا ۱۵ اسفند ماه ارسال نموده و برای ارسال اصل مقاله تا پایان فروردین ۱۴۰۱ فرصت دارند.

حسن گروسی ادامه داد: هدف از برگزاری این همایش را پرداختن به بخشی از موضوعات مغفول و در همین حال اساسی برای رسانه عام و خاص توصیف کرد.

محورهای این همایش به ترتیب زیر می باشد:

- حق دسترسی به اطلاعات و اخبار و الزامات آن

- حق بر پاسخگویی در رسانه ها

- مبانی و الزامات اسلامی سیاستگذاری حقوق مخاطب در رسانه

- رسانه و تامین نظم اجتماعی

- سواد رسانه ای

- حق مخاطب در فضای مجازی

از علاقمندان پژوهشگران، اساتید و دانشجویان برای ارسال مقالات به این همایش با محورهای گفته شده دعوت به عمل می آید. علاقمندان می‌توانند با مراجعه به سایت معاونت حقوقی و امور مجلس صداوسیما به نشانی dlpirib.ir چکیده مقالات خود را برای این همایش ارسال کنند.

لازم به ذکر است طبق برنامه ریزیهای صورت گرفته عناوین همایش همایش‎های دوم تا پنجم نیز مشخص شده است که در تاریخ‎های مقرر برگزار خواهد شد.

به این ترتیب که همایش دوم با عنوان «تنظیم گری و نظارت رسانه ای» در آذر ۱۴۰۱، همایش سوم با عنوان «آینده پژوهی حقوق و رسانه» در اردیبهشت ۱۴۰۲، همایش چهارم با عنوان «عدالت رسانه ای» در آذر ۱۴۰۲ و همایش پنجم با عنوان «رسانه و خانواده و سبک زندگی اسلامی– ایرانی» در اردیبهشت ۱۴۰۳ برگزار میشود.

انتهای پیام/

زمان انتشار: یکشنبه ۱ اسفند ۱۴۰۰ - ۰۰:۱۳:۳۴

شناسه خبر: 101477

مطالب مرتبط :
۱۴

توسط محققان موسسه پلی‌تکنیک رنسلیر میسر شد؛

کنترل پروتئین مرتبط با آلزایمر با چرخه شبانه روزی

تحقیقات جدیدی که در موسسه پلی‌تکنیک رنسلیرانجام شد، ارتباط چرخه شبانه روزی افراد و توانایی مغز برای از بین بردن پروتئین مرتبط با آلزایمر را نشان می دهد.

۱۱۰

به همت دانشمندان دانشگاه فلوریدا جنوبی انجام شد؛

کنترل مرگ سلولی

اگر بخواهیم از سلول‌ها در برابر مرگ بیش از حد محافظت کنیم، باید مجموعه پروتئینی که در این مطالعه شناسایی شده است را کنترل کنیم.

کرونا

مطالعات جدید در خصوص کووید-۱۹

ابتلا به ویروس کرونا شانس ابتلا به افسردگی را افزایش می‎دهد

در مقایسه با یک گروه غیر آلوده، افراد مبتلا به" کووید-۱۹ "۶۰ درصد بیشتر در معرض خطر تشخیص سلامت روان یا نیازمند به روان درمان بودند.

اسپرم مردان

مطالعات جدید نشان می‎دهد آلودگی هوا بر کیفیت اسپرم تاثیر می‎گذارد

تحقیقات روی نمونه‌های ۳۰۰۰۰ مرد در چین نشان می‌دهد که توانایی اسپرم برای شنا کردن در جهت درست ممکن است تحت تأثیر قرار گیرد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب