معرفی برگزیدگان جشنواره ملی «پژوهش های مسئله محور و کاربردی»

برگزیده شدن طرح پژوهشی یکی از اساتید و دانشجویان دانشگاه صنعتی امیرکبیر در جشنواره ملی "پژوهش‌های مسئله محور و کاربردی"

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری، غلامرضا پازوکی دانشیار دانشکده مهندسی شیمی دانشگاه صنعتی امیرکبیر و مهتاب مرادی دانشجوی دکتری دانشکده مهندسی شیمی این دانشگاه  طرحی با عنوان «مطالعه تجربی و مدلسازی ترمودینامیکی جداسازی ترکیبات کایرال با استفاده از سامانه‌های دو فازی-آبی بر پایه حلال سبز»  به اولین جشنواره ملی پژوهش‌های مسئله محور و کاربردی ارائه کردند که در زمره طرحهای پژوهشی برگزیده این جشنواره قرار گرفتند.

80 طرح پژوهشی به این جشنواره ارسال شده بود که این طرح توانست در کارگروه تخصصی نفت و مهندسی شیمی به عنوان طرح برگزیده انتخاب شود.

این طرح در زمینه جداسازی انانتیومر‌های دارو‌های کایرال با استفاده از یک سیستم ارزان، مقیاس پذیر و زیست سازگار است که جداسازی انانتیومر‌های مطلوب این دارو‌ها و استفاده از فرم تک انانتیومر آن‌ها به جای فرم راسمیک، علاوه بر فراهم کردن یک کنترل درمانی مناسب، و با یک نوآوری که دارد در صدد است کاهش عارضه‌های جانبی دارو و بهبود اثرگذاری، کمک شایان توجهی به صنعت داروسازی و خودکفایی کشور در زمینه تهیه و تولید مواد اولیه دارویی داشته باشد.

در جشنواره ملی پژوهش‌های مسئله محور و کاربردی طرح‌های پژوهشی و تجاری سازی شده از دانشگاه‌های سراسر کشور شرکت داشتند و با هم به رقابت پرداختند.

این جشنواره در راستای حمایت از پژوهش‌های کاربردی و مسئله محور پارک فناوری پردیس برگزار شد که هدف از برگزاری آن ارتباط دهی چالش‌ها و مسئله‌های زیست بوم نوآوری کشور و تحقیقات دانشگاه‌ها و موسسات پژوهشی بود و به همین منظور بهره گیری از توان و ظرفیت بالقوه دانشگاه‌ها و تشویق متقاضیان به انجام تحقیقات و پروژه‌های کاربردی مورد نیاز شرکت‌های دانش بنیان، جز اهداف خود قرار داده است.

 

زمان انتشار: یکشنبه ۸ اسفند ۱۴۰۰ - ۰۹:۳۷:۵۲

شناسه خبر: 101527

مطالب مرتبط :
امیرکبیر

پوستر

اصلاحات علمی امیرکبیر

با اقدامات و اصلاحات علمی امیر کبیر بیشتر آشنا شویم

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب